Döntetlennel zárult a nagyon várt dél-alföldi rangadó

2023.03.05. 13:50
A békéscsabai Mikló Roland (19) elfutásai veszélyt jelentettek a szegedi kapura (Fotó: Gémes Sándor/Délmagyarország)
Egy senkinek sem igazán jó döntetlennel zárult a Békéscsaba 1912 Előre és a Szeged-Csanád Grosics Akadémia párharca a labdarúgó NB II 26. fordulójában. A hajrában 1–1-nél mindkét csapat szerette volna eldönteni a találkozót, amely feszült hangulatban fejeződött be.

LABDARÚGÓ NB II
26. FORDULÓ

BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE SE–SZEGED-CSANÁD GA 1–1 (1–0)
Békéscsaba, 1320néző. Vezette: Katona Balázs (Sinkovicz Dániel, Nagy Viktor)
BÉKÉSCSABA: Póser – Puskás G. (Hodonicki, 73.), Albert I., Szabó Cs., Mikló – Hamed (Váradi, 73.), Kitl M. (Kóródi, 90.), Futó (Fazekas L., 59.), Horváth P. – Lukács R. (Máris, 73.), Czékus. Vezetőedző: Brlázs Gábor
SZEGED-CSANÁD GROSICS AKADÉMIA: Takács J. – Könczey (Kővári, 71.), Temesvári, Szilágyi Z., Tóth B. – Papp Á., Szatmári L. – Prosser, Gajdos, Kundrák (Haruna, a szünetben) – Géresi (Bíró B., 21.). Vezetőedző: Alekszandar Sztevanovics
Gólszerző:
Horváth P. (45.), ill. Temesvári (81.)
Brlázs Gábor:
– Egy távoli lövéssel sikerült megszereznünk a vezetést, és az előnyünket a második félidőben igyekeztünk megtartani. Az ellentámadásokat kellett volna higgadtabban végigvinni, és akkor egy második góllal lezárhattuk volna a mérkőzést. Még azzal az eggyel is nyerhettünk volna, de egy ártalmatlannak tűnő átívelt labdát nem sikerült levédekeznünk. A hozzáállással és a lelkesedéssel maximálisan elégedett vagyok, ezzel tudtuk kompenzálni azt a tudásbeli különbséget, ami a Szeged javára billenthette volna a mérkőzést.
Alekszandar Sztevanovics:
– Nagyon sokkolt bennünket az első félidő végén kapott gól, de szerencsére a második játékrészre teljes energiával jöttünk ki, és a feladatunkra koncentráltunk. Talán nem a legjobb időben szereztük a gólt, mert a második félidőben több nagy helyzetünk is volt, melyek kimaradtak, mert az utolsó passzoknál hiányzott a koncentráció. Így, hogy a hajrában sikerült egyenlítenünk, elégedett vagyok az egy ponttal.

Békéscsabán és Szegeden is a bajnokság egyik leginkább várt mérkőzése a dél-alföldi rangadó. Készültek a szurkolók is, Szegedről vonatos túrát szerveztek, meg is telt a Kórház utcai stadion vendégdrukkereknek fenntartott szektora.

Nagy tempóban kezdett a két csapat, a két szurkolótábor űzte-hajtotta a kedvenceit, de az első negyedórában még egyik oldalon sem alakult ki nagyobb helyzet. Mikló Roland vállalkozókedvét dicséri egy 20 méteres lövés, bizony, nem sok hiányzott ahhoz, hogy a labda a hálóban kössön ki. A felek nagyot birkóztak egymással, de a kapusoknak komolyan egyszer sem kellett közbeavatkozniuk. Már az órát figyelte mindenki, amikor a kitűnő rúgótechnikával megáldott Horváth Péter távoli bombával bevette Takács János kapuját.

Alekszandar Sztevanovics, a szegediek edzője a gyengén teljesítő Kundrák Norbert helyett a szünet után Jammeh Harunát küldte csatába, és ő rögtön veszélyeztetett is. Már a félidő elején nagy nyomás alá helyezték a hazai kaput a szegediek, rövid időn belül négy szögletet is elvégezhettek, de állta a sarat a csabai védelem.

A vendégek játszottak mezőnyfölényben, ziccereket azonban nem tudtak kidolgozni. A csabaiak okosan, taktikusan futballoztak, próbálták lezárni a területeket, a vendégeknek láthatóan nem ízlett ez a stílus. Amikor a lila-fehérek egyre többször bukkantak fel a vendégek 16-osának környékén, már a vendégdrukkereknek is elfogyott a türelmük, és ébresztőt kiáltottak.

A játékosok szót fogadtak, és Temesvári Attila révén a hajrában egyenlített a Csongrád-Csanád megyei együttes. Feszült hangulatban teltek az utolsó percek, Hodonicki Márk és Tóth Bence adok-kapokja után egymásnak estek a játékosok, és csak nagy nehezen nyugodtak meg a kedélyek. Újabb gól már nem született, így egy senkinek sem jó döntetlennel ért véget a dél-alföldi rangadó. 1–1

20. Kozármisleny26561529–49–2021

90+4. perc: A játékvezető lefújta a mérkőzést . Köszönjük a figyelmüket!

90+3. perc: Belőtt labda után nagy kavarodás támadt a szegedi 16-oson belül, senki nem találta el a labdát, de végül a kapus támadása miatt a játékvezető lefújta az akciót.

90+1. perc: A szegedi csapatmenedzsert, Germán Tamástreklamálásért kiállította a játékvezető.

90+1. perc: Még egy csere a végén: Kitl helyére Kóródi Nándort küldte pályára a hazaiak edzője.

90. perc: Négy percet hosszabbít a játékvezető.

90. perc: Felfokozódott a hangulat a végére: Tóth szabálytalankodott Hodonickvel, aki utána rohant ellenfelének, majd nagy csetepaté kezdődött a játékosok és a stáb között is, csak nehezen nyugodtak meg a kedélyek. Végül a két érintett, Hodonicki és Tóth Bence is megkapta a sárgát.

89. perc: Czékus beadását Albert fejelte közelről kapura, de Takács óriásit védett.

86. perc: Horváth Péter lőtt középről, 22 méterről, a labda centiekkel zúgott el a bal kapufa mellett.

81. perc: GÓÓÓL! EGYENLÍTETT A SZEGED! Szatmári Lóránd futott fel a bal oldalon, pontos beadására Temesvári érkezett, aki védője szorításában a kapu jobb oldalába bólintotta a labdát, 1–1.

73. perc: Hármas cserét hajtottak végre a hazaiak: Lukácsot Máris Dominik, Hamedot Váradi Ádám, Puskást Hodonicki Márk váltotta.

71. perc: Cseréltek a vendégek: Könczey jött le, és Kővári Róbert ment fel a pályára.

70. perc: Gajdos kapott sárga lapot rúgásért.

68. perc: Egy balról érkező labdáról maradt le éppen csak hogy Haruna.

59. perc: Változtatott Brlázs Gábor, a csabaiak edzője: Futó helyén Fazekas Lóránt játszik tovább.

Futó Zsombor (5)  csaknem hatvan percet töltött a pályán (Fotó: Gémes Sándor/Délmagyarország)

58. perc: Albert kapott sárga lapot Papp Áron buktatásáért.

54. perc: Prosser jobb oldali szöglete után Albert kis híján a saját kapujába juttatta a labdát.

53. perc: Kitl Miklós buktatta Harunát sárga lapot érően.

Mikló Rolandot nehezen tudták lebirkózni (Fotó: Gémes Sándor/Délmagyarország)

49. perc: Gajdos bal oldali beadása után Temesvári fejelt közelről, de Póser fogta a labdát.

47. perc: Haruna cselezte be magát a 16-oson belülre, veszélyes beadását Horváth az utolsó pillanatban kivágta.

A szünetben cseréltek a szegediek: Kundrákot Jammeh Haruna váltotta.

46. perc: Megkezdődött a második félidő.

46. perc: A játékvezető lefújta az első félidőt.

45. perc: GÓÓÓL! VEZET A BÉKÉSCSABA! Lukácstól került Horváth Péter elé a labda, aki egy csel után jobbal, 25 méterről óriási lövést eresztett meg, a labda a kapu bal oldalában kötött ki, 1–0.

Czékus Ádám a Szeged ellen is hozta a formáját (Fotó: Gémes Sándor/Délmagyarország)

45. perc: Egy percet hosszabbít Katona Balázs játékvezető.

41. perc: Futó rúgta fel a szegediek csapatkapitányát, Gajdos Zsoltot, ezért járt a sárga kártya.

28. perc: Albert ívelte át a saját térfeléről a labdát egészen a szegedi tizenhatosig, amire Mikló robbant rá, de a kifutó Takács megzavarta, megakadályozva a csabait a lövésben.

26. perc: Kitl Miklóst kell ápolni, aki egy ártalmatlan helyzetben esett el. A középpályás folytatni tudja a játékot.

A szegedi szurkolókon semmi nem múlt (Fotó: Für Henrik/Békés Megyei Hírlap)

24. perc: Kundrák estében a 16-os vonaláról célozta meg Póser kapuját, de nem találta el a csabai kaput.

21. perc: A korábban lábát fájlaló Géresit Bíró Bence Balázs váltotta a szegedieknél.

A hivatalos nézőszám: 1320.

15. perc: Mikló szánta el magát lövésre mintegy 20 méterről, labdája centikkel a zúgott el a bal kapufa mellett.

Nagy tempóban kezdett a két csapat, a két szurkolótábor űzte-hajtotta a kedvenceit, de az első percekben még nem alakult ki nagyobb helyzet.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés. A Békéscsaba lila-fehér csíkos felsőben és lila nadrágban, a Szeged tiszta fehérben lépett pályára. A vendégek indították útjára a labdát.

A csabaiaknak létkérdés a pontszerzés a Szeged ellen (Fotó: Für Henrik/Békés Megyei Hírlap)
A békéscsabaiaknál több változtatást is eszközölt Brlázs Gábor a kezdőcsapatban, ahová bekerült a télen igazolt Futó Zsombor, Valamint Szabó Csaba is, nem nevezték a védelem egyik oszlopát, Bora Györgyöt.

Fél órával a kezdés előtt megérkeztek a stadionba a vendégszurkolók is, szektorukban mintegy 90-100 drukker foglalt helyet.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a délkeleti rangadón a Békéscsaba az előző négy meccséből hármat megnyerő Szeged ellen.