Kis időre félbeszakadt meccsen folytatta győzelmi sorozatát az MTK

LENDVAI MARTINLENDVAI MARTIN
2023.02.19. 13:50
Nagy volt az eső, ennek ellenére napsütésben fejeződött be a meccs (Fotók: Török Attila)
A labdarúgó NB II 24. fordulójában a 12. helyen álló Budafoki MTE a második helyezett MTK Budapestet fogadta. Az eső miatt rövid időre félbeszakított mérkőzésen a korábbi budafoki támadó, Zuigeber Ákos góljával nyert Horváth Dávid vendégegyüttese.

LABDARÚGÓ NB II
24. FORDULÓ
BUDAFOKI MTE–MTK BUDAPEST 0–1 (0–1)
Budapest, BMTE-Stadion, 550 néző. Vezette: Hanyecz Bence (Csatári Tibor, Mohos Milán)
BUDAFOK: Gundel-Takács – Fótyik D., Jagodics M., Oláh B. (Sós M., 80.) – Horváth O. (Tischler, 80.), Adorján, Németh M. (Kalmár O., a szünetben), Soltész I., Bíró M. (Györgyi, 73.) – Beke P., Kovács D. (Bakti, 57.). Vezetőedző: Mátyus János
MTK: Rácz G. – Poór (Varju, 85.), Szépe, Bobál D., Vadnai – Horváth A. (Bognár I., 90+5.), Kata – Stieber Z. (Palincsár, 85.) – Zuigeber (Kocsis G., 69.), Németh K., Kovács Mátyás. Vezetőedző: Horváth Gábor
Gólszerző: Zuigeber (44.)
Mátyus János: – Ritkán mondhat ilyet egy vezetőedző, de mindkét csapatnak gratulálok. Az ellenfélnek a három ponthoz, az enyémnek pedig azért, mert minden erőnket mozgósítottuk, mindent megtettünk azért, hogy legalább egy pontot szerezzünk a nagynevű és a feljutásra aspiráló vendégcsapattól. Nagyon kevés hiányzott, hogy ez meg is valósuljon. Sajnos nem sikerült gólt szereznünk, összességében szomorú vagyok, de büszke is.
Horváth Dávid: – A meccs elemzésénél nem tudjuk figyelmen kívül hagyni az időjárási körülményeket, ami eléggé befolyásolta a mérkőzés alakulását. Az első negyed órában a szembeszéllel találtuk szemben magunkat mint nehezítő körülménnyel. Miután ráéreztünk, hogyan tudjuk kihozni a labdát, sokszor időztünk az ellenfél térfelén. Érett a gól, amit szerencsére sikerült a félidő előtt megszereznünk. A játékmegszakítás után előnybe tudtunk kerülni, ez döntően befolyásolta a győzelmünket, az ellentámadásaink nagy veszélyt rejtettek magunkban, továbbá a védekezésünk is stabil maradt.

Aktívabban kezdte a találkozót a Budafok, Mátyus János együttese a 11. percben kapufáig is eljutott, Beke Péter egy csel után vette célba a kaput. Bő tíz perccel később a másik oldalon is megrezgett a léc, Kata Mihály három emberen is túljutott, majd a passza után Németh Krisztián találta el a bal kapufát az elvetődő Gundel-Takács Bence mellett.

A félidő hajrájában megszerezte a vezetést az MTK:Németh ezúttal előkészítőként játszott szerepet, a korábban a Budafokot is megjárt Zuigeber Ákosnak passzolt vissza a jobb oldalról, aki bevette a hazaiak kapuját (0–1).

Hatalmas égi áldás zúdult a pályára a szünetben, a felázott gyepen mindkét csapatnak meggyűlt a baja az átadásokkal. Tíz perccel a második félidő kezdete után még viharosabbra fordult az időjárás, és a körülmények miatt a játékvezető az öltözőbe rendelte be a csapatokat. Nem sokkal később enyhült az eső, így folytatódhatott a játék, de egészen a 82. percig komolyabb helyzet egyik kapu előtt sem alakult ki. Ekkor Fótyik Dominik érkezett egy jobb oldali szögletre, a fejese után azonban összefejelt Poór Patrikkal. A hazaiak védője húzta a rövidebbet, felszakadt a fején a bőr, ám a saját lábán sétált ki a mentőhöz, amely a kórházba szállította.

Tíz emberrel is hősiesen harcolt a BMTE, de egyenlíteni nem tudott, sőt, az utolsó percben majdnem az MTK szerezte meg a második gólját, a kék-fehérek jobb oldali kontrájára viszont Adorján Krisztián bravúrosan visszaért és menteni tudott.

20. Dorogi FC24561323–38–1521

90+14. perc: VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

Mátyus János (jobbra) csapata nem tudott pontot rabolni az MTK-tól

90+12. perc:
Még a hazaiak kapusa is felment a Budafok szögletéhez, az MTK azonban ki tudta hozni a labdát. Gundel-Takács már visszaért, amikor Kocsis a kapura vezethette a labdát, de nem tudta megjátszani a középen üresen álló Németh Krisztiánt,Adorján ért vissza hősiesen.

90+10. perc: Itt lehetett volna a második, Kovács Mátyás lepattanó lövése került Németh K. elé, aki azonban közelről nem tudott betalálni, hatalmasat védett Gundel-Takács.

90+9. perc: Bobál Dávid lépett oda ellenfelének, sárgát ért a belépő.

A hajrában növelhette volna előnyét az MTK

90+6. perc: Négy a kettőben vezethetett kontrát az MTK, de Palincsár lesre futott, így nem született gól az ígéretes akcióból.

90+5. perc: Bognár István érkezett Horváth Artúr helyére.

90+1. perc: Jagodics lőtt, de a próbálkozása a kapu előtt gurult el.

90. perc: Itt leszünk még egy darabig, 14 (!) perc a hosszabbítás.

Beke Péterék (9) a hosszabbításban tíz emberrel is kitartottak

Fótyik a saját lábán hagyta el a pályát, útja egyből a mentőhöz vezetett, tíz emberrel folytatják a hazaiak.

85. perc: Poór már talpon, de véget ért számára a találkozó, Varju folytatja a helyén. Emellett Stieber is lement, Palincsár érkezett helyette.

82. perc: Budafoki szöglet után Fótyik fejelt nem sokkal a kapu fölé. A hazai védő a levegőben ütközött Poórral, mindkét játékost ápolni kell.

Horváth Olivérnek ma nyolcvan perc jutott

80. perc: Ismét hazai csere, Horváth és Oláh hagyta el a pályát, Tischler és Sós Máté kap tíz percet.

78. perc: Élesen kanyarodott középre az MTK szabadrúgása, de a labda elszállt a kapu előtt.

73. perc: Újra cserél a Budafok, Bíró le, Györgyi be.

69. perc: Cseréltek a vendégek, Zuigeber helyére érkezett Kocsis Gergő.

69. perc: Kata is sárgát kapott.

65. perc: Beke elől mentette a védők, aki egy bal oldali beadásra érkezett.

57. perc: Újabb budafoki csere, Kovács ment le, a helyén Bakti folytatja.

55. perc: Öt perc után ismét pályán a játékosok, folytatódik a mérkőzés!

55. perc: Ismét elkezdett szakadni az eső, a játékvezető felfüggesztette a mérkőzést!

46. perc: ELKEZDŐDÖTT A MÁSODIK JÁTÉKRÉSZ!

Cseréltek a hazaiak, Németh Máriót váltotta Kalmár Olivér.

Leszakadt az ég a szünetben, alaposan felázott pályán kell helytállniuk a csapatoknak a következő 45 percben.

45+1. perc: VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

45. perc: Egy perc lesz a ráadás.

44. perc: GÓÓÓL! Vezet az MTK! Zuigeber betalál korábbi csapata ellen! Németh K. verte meg a védőjét a jobb oldalon, majd visszatette az érkező Zuigebernek, aki jobbal vette be Gundel-Takács kapuját, majd nem ünnepelte a találatot. 0–1.

43. perc: Több mint tíz perc után ismét helyzet, Adorján vette célba az MTK kapuját, a lövését Rácznak kellett kiöklöznie.

Az első félidő derekán közel jártak a gólhoz a vendégek

31. perc: Nagyon közel jár már a gólhoz az MTK, a vendégek Stieber és Németh K. révén egy támadáson belül többször is veszélyeztettek, de a labdát végül Gundel-Takács szerezte meg és feküdt rá.

27. perc: Ismét nagy helyzetet dolgoztak ki a vendégek, Kovács Mátyás lépett ki két védő között, és a tizenhatoson belülről lőtt, de Gundel-Takács bravúrral hárítani tudott.

23. perc: Kapufa! Kata nagyszerűen vert meg három hazai védőt, majd Németh Krisztiánt ugratta ki, aki jobbról a bal kapufát találta el.

Horváth Artúr (fehérben) aktív volt a középpályán

21. perc:
Nagy lehetőség adódott a hazaiak előtt, egy beadást követően Kovács Dávid maradt üresen, de nem tudott labdába érni, így az a kapus kezében kötött ki.

14. perc: Adorján ütközött ellenfelével, villant az első sárga a meccsen.

11. perc: Beke kapott egy labdát a tizenhatos bal sarkánál, majd befelé cselezett és lőtt, a kapufát találta el.

Beke Péter (9) ma csak kapufáig jutott

10. perc: Németh Márió vezette a hazaiak támadását, majd kitette jobbra Bírónak aki visszapasszolt, Németh lövését azonban blokkolták.

6. perc: Adorján indult meg középen, a lövés helyett a tizenhatosnál a passzt választotta, Beke kapta, aki fordulásból vette célba a kaput, de Rácz védett könnyedén.

5. perc: A labda eltalálta a sorfalban álló Kovács Dávid fejét, szabadrúgással jöhet a Budafok.

3. perc: Jó helyről végezhet el szabadrúgást az MTK, Stieber a labda mögött.

1. perc: ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

Érkeznek a csapatok, a Budafok piros-feketében, míg az MTK talpig fehérben lép pályára.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a tavaszt két győzelemmel kezdő, legutóbb viszont Gyirmóton vereséget szenvedő Budafoki MTE a Horváth Dávid irányításával a bajnokságban immár 11 forduló óta veretlen, a legutóbbi öt meccsét kivétel nélkül megnyerő MTK Budapest ellen.