A Gyirmót is pontot tudott rabolni a PMFC-től

2022.11.09. 17:50
A gyirmótiak ezúttal is jól megszervezték a védekezésüket, itt például egy pécsi csatárra hárman ügyeltek (Fotók: Löffler Péter/Dunántúli Napló)
Hiába szerzett vezetést a PMFC az NB II 16. fordulójában, most sem tudta megőrizni előnyét. A vendég Gyirmót sem lehet azonban teljesen elégedett a baranyai megyeszékhelyen elért iksszel.

LABDARÚGÓ NB II
16. FORDULÓ

PÉCSI MFC–GYIRMÓT FC GYŐR 1–1 (1–0)
Pécs,
PMFC-stadion, 1200 néző. Vezette: Antal Péter (Máyer Gábor, Mohos Milán)
PMFC: Helesfay – Mayer (Gera Z., 63.), Rácz L., Katona L., Hadaró – Szeles (Terbe, 77.) – Kocsis, Kesztyűs, Nikitscher, Harsányi (Svedjuk, 63.) – Tóth-Gábor. Vezetőedző: Weitner Ádám
GYIRMÓT: Hársfalvi – Szegi (Major M., 60.), Polgár, Csörgő V., Hajdú – Vass Á. – Kovács M., Erdei M., Nagy P. (Herjeczki, 90.), Medgyes (Berki, 76.) – Simon A. (Pethő, 76.).Vezetőedző: Csertői Aurél
Gólszerző: Tóth-Gábor (12. – 11-esből), ill. Erdei (59.)

Az első pár percben még ébredezett a PMFC a Gyirmót ellen, amivel rá is ijesztett kissé a szurkolóira, de aztán felvette a ritmust, és több veszélyes akciót is indított.

Már az 5. percben tizenegyesért kiáltott a hazai publikum, amikor Tóth-Gábor eltűnt egy védő mellett, de végül a 11. percig várni kellett a büntetőre. Akkor Kocsist buktatta a korábbi válogatott Vass Ádám a tizenhatoson belül, Tóth-Gábor pedig a kapu bal oldalába passzolva a labdát nagyon nyugodtan értékesítette a tizenegyest.

A gól után a Gyirmót rákapcsolt, de sokáig nem tudta feltörni a hazai védelmet. Az első játékrész végén azonban Simon András előtt volt egy hatalmas helyzet, becsúszva viszont pár méterről sem tudta a kapuba juttatni az erősen érkező labdát.

A fordulás utáni percek ugyan a Pécsé voltak, gólt azonban nem tudott szerezni, Ezzel ellentétben kissé váratlanul egy bal oldali beadás után a vendégek játékosa, Erdei teljesen üresen maradt, s a kapuba bólintott.

Az egyenlítés megfogta a hazaiakat, és sokáig nem értek oda a Gyirmót kapuja elé. A hajrában viszont már több ígéretes helyzetük is volt. Nikitscher is kikaparta magának a gesztenyét, de aztán mellé lőtt, majd Gera is közelről hibázott estében. Így döntetlennel zárult a mérkőzés. 1–1

20. Dorogi FC16241015–30–1510

Egy esetet leszámítva jól zárt a sárga mezes gyirmóti védelem (Fotók: Löffler Péter/Dunántúli Napló)

Vége a mérkőzésnek!

90. perc:Herjeczki érkezett Nagy Patrik helyére a vendégeknél!

90. perc: Kocsis lapos centerezésébe nem tudott belesarkalni Tóth-Gábor, Gera pedig estében mellé lőtt másfél méterről.

86. perc: Csörgő Viktor is besárgult.

83. perc: Nikitscher védőkön küzdötte át magát, majd nyolc méterről mellé tekert.

79. perc: Kocsis lőtt a vendég tizenhatos jobb sarkáról laposan a rövid alsóra, de Hársfalvi másodjára fogta a labdát.

77. perc: Szeles helyett Terbe folytatja a PMFC-ben!

77. perc: Vass Ádám készített le Pethő elé, de a támadó első labdaérintéséből nem talált kaput.

76. perc: Kettőt cseréltek a vendégek. Simon András helyén Pethő, Medgyesén Berki folytatja.

Csörgőéknek (67) a második félidőben sikerült kiegyenlíteniük (Fotók: Löffler Péter/Dunántúli Napló)

75. perc: Major Martin kapott sárga lapot.

63. perc: Mayer helyére Gera Zalán, Harsányiéra Svedjuk érkezett a hazaiaknál.

60. perc: Cseréltek a vendégek. Szegi helyére Major Martin érkezett

59. perc: GÓÓÓÓL! Egyenlít a Gyirmót!Hajdú bal oldalról érkező beadásánál maradt teljesen egyedül Erdei Milán, aki pár méterről bólintott a kapuba. 1–1

55. perc: Mayer kapott sárga lapot.

51. perc: Kocsis forgatott meg két védőt a jobb oldalról befele törve, lövését Hársfalvi védte.

49. perc: Harsányi kapott remek labdát Kocsistól, a jobb lábára cselezett, de egy védőben elakadt. Szabálytalanságot fújt a játékvezető, így hiába lőtt a kapuba a berobbanó Tóth-Gábor Kristóf.

46. perc: Folytatódik a mérkőzés. A szünetben nem volt csere.

Véget ért az első félidő!

44. perc: Szép támadás végén Simon András becsúszva lőtte mellé a kapu torkából.

Fejpárbaj a pécsi estében (Fotók: Löffler Péter/Dunántúli Napló)

40. perc: Kovács Milán próbálkozott 30-ról, de közel sem járt a labda a kapuhoz.

39. perc: Nagy Patrik futott neki Rácz Lászlónak, amiért utóbbi sárgát kapott.

34. perc: Szegi lőtte bele a sorfalba veszélyes helyről a szabadrúgást. Az ismétlés újra védőt talált, de ezúttal kifelé pattant a labda.

30. perc: A gól óta a mezőnyben folyik a csata. A kapuk nem forognak veszélyben.

Tóth-Gábor tizenegyesből juttatta vezetéshez a házigazda pécsieket

12. perc: GÓÓÓÓÓÓÓL! Vezet a PMFC! Tóth-Gábor lassan futott neki a büntetőnek, egy pillanatra meg is torpant, majd jobbal az elvetődő kapus mellett a kapu bal oldalába passzolt. 1–0

11. perc: Kocsist buktatták a tizenhatoson belül, hazai büntető következik.

5. perc: Tóth-Gábort figyelmeztette a játékvezető, hogy ne essen el azonnal a védő mellett, ha belép a tizenhatoson belülre.

3. perc: Hajdú tört be a hazai tizenhatoson belülre bal oldalról, még ellökni sem tudta Rácz, de a lövése Katonáról fölé ment.

1. perc: Kezdődik a találkozó!A vendégek indították útjára a labdát.

Érkeznek a csapatok. A vendég Gyirmót FC Győr tiszta sárgában lép ma pályára, míg a PMFC hagyományos piros-fekete szerelésében.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a még mindig veretlen, de már csak második helyezett Pécs a negyedik helyen álló Gyirmót ellen.