A Békéscsaba Csákváron törte meg rossz sorozatát

GELEI JÓZSEFGELEI JÓZSEF
2021.09.29. 17:50
A labdarúgó NB II 10. fordulójában a Csákvár az első félidőben eldönthette volna a Békéscsaba elleni meccset. Nem tette, a szünet után pedig a kimaradt helyzetek megbosszulták magukat, az óriási szívvel küzdő lila-fehérek megfordították az eredményt.

Ez a labda is magasnak bizonyult a csákváriak számára (Fotó: Kricskovics Antal/Fejér Megyei Hírlap)

LABDARÚGÓ NB II
10. FORDULÓ

AQVITAL FC CSÁKVÁR–BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE 12 (10)
Csákvár,
Tersztyánszky Ödön Sportközpont, 200 néző. Vezette: Sipos Tamás (Szécsényi István, Aradi József)
AQVITAL:
Auerbach – Major G., Tányéros, Dulló, Körmendi – Mészáros D. (Magyar Zs., 83.), Posztobányi (Ominger, 60.) – Komáromi, Mim (Kártik, 60.), Torvund (Kalmár, 72.) – Molnár R. (Murai, 72.). Vezetőedző: Mónos Tamás
BÉKÉSCSABA: Czinanó – Nagy S., Albert I., Bora, Kitl M. – Varga Sz. (Máris, 60.), Sipos G., Király P. (Szabó P., 60.), Pantovics (Ilyés, 82.) – Horváth P. (Farkas M., 70.), Lukács R. (Kovács Á., 82.). Vezetőedző: Schindler Szabolcs
Gólszerző: Molnár R. (1–0) a 40., Horváth P. (1–1) a 49., Lukács R. (1–2) a 68. percben
Kiállítva: Ilyés (utánrúgásért) a 87. percben
Mónos Tamás:
– Mit lehet erre mondani? Az első félidőben el kellett volna döntenünk a meccset. A szünet után az öltözőben maradtunk, s ez lett a vége…
Schindler Szabolcs: – Nehéz, küzdelmes meccs volt. A múlt hétvégi, Diósgyőr elleni mérkőzés után tudtuk, hogy egy félidőt be kell áldoznunk a siker érdekében. A szünet után ezzel esélyünk nyílt a fordításra, és éltünk is vele.

Kimondottan élvezetes találkozót vívtak a csapatok. A vendégek nem álltak be védekezni, ugyanúgy győzelemre játszottak, mint a hazaiak. Helyzetük viszont csak a vendéglátóknak volt az első félidőben. Posztobányi gyönyörű lövésénél Czinanó kapus parádés védésével még megmentette a lila-fehéreket, ám a Torvund-Molnár Rajmund támadás ellen már neki sem volt ellenszere. A szünet után aztán egy másik Békéscsaba jött ki a pályára. Az „öltözőben maradt” hazaiak ellen húsz perc alatt megfordította az eredményt, a hajrában pedig kúszva, mászva megőrizte előnyét és megnyerte a találkozót.

A lila-fehérek óriást küzdve szerezték meg idei első győzelmüket (Fotó: Kricskovics Antal)

20. Tiszakécske1028 9–22–13 2

Vége a mérkőzésnek, a Békéscsaba megtörve rossz sorozatát megszerezte idei első győzelmét.

Három perc a hosszabbítás.

89. perc: Mi maradt ki! Komáromi mindenkit lefutott és kicselezett, de 5 méterről Czinanó lábát találta el.

87. perc: Ilyés utánrúgásért azonnal piros lapot kapott.

Hősiesen védekezik a Békéscsaba, játékosai méterekről dobálják be magukat a lövésekbe.

85. perc: Szabó visszahúzásért sárga lapot kapott.

84. perc: Jobb oldali szöglet után Murai öt méterről a léc fölé fejelt.

83. perc: Mészáros helyére Magyar érkezett.

82. perc: Kettős csabai csere: Lukácsot Kovács, Pantovicsot Ilyés váltotta.

76. perc: A leshatárról kilépő Lukács elől Auerbach merész vetődéssel mentett.

75. perc: Kártik kapott sárga lapot reklamálásért.

72. perc: Molnár és Torvund le, Kalmár és Murai be.

71. perc: Albert kapott sárga lapot, miután buktatta Kártikot.

70. perc: Cserél a Békéscsaba: Horváth helyére as védő Farkas Márk érkezik.

68. perc: Horváth Péter a jobbösszekötő helyéről remekül tálalt az üresbe beinduló Máris elé, akinek 10 méteres lövését még bravúrral hárította Auerbach, a kipattanót azonban a feladó okosan keresztbe rúgta a kapu előtt, a hosszún pedig érkezett Lukács és az üres kapuba gurított, 1–2.

63. perc: Az éppen beállt Kártik kapott remek kiugratást a jobbösszekötő helyén, mikor Bora becsúszva "buktatta". A játékvezető előbb tizenegyest ítélt, majd az asszisztensével konzultálva visszavonta az ítéletét.

60. perc: Cserék: Mim és Posztobányi helyére Ominger és Kártik érkezik az egyik, Király és Varga helyére Szabó Péter és Máris a másik oldalon.

57. perc: Tányéros hosszú indítását kifutva mentette Torvund elől Czinanó, ám rossz helyre rúgta, Molnár azonnal visszalőtte, a de visszafutó kapus még fel tudta szedni a labdát.

51. perc: Mit hagyott ki a Békéscsaba! A felezővonalról Pantovic futott versenyt Majorral, miután lerázta magáról, a kivetődő Auerbach előtt elgurított a labdát, de Dulló még ki tudta vágni az üres kapu elől.

Dulló Martin óriási mentése kellett ahhoz, hogy ne kerüljön előnybe a Békéscsaba (Fotó: Kricskovics Antal/Fejér Megyei Hírlap)

49. perc:Horváth Péter 20 méteres lövése megpattant Tányéroson becsapva ezzel Auerbachot és a léc alávágódott, 1–1.

47. perc: Mim bal oldali szöglete után nem tudtak felszabadítani a vendégvédők, Torvund 8 méterről kapura ollózott, nem sokkal a jobb sarok mellé.

Csere nélkül folytatódik a második játékrész.

Hosszabbítás nélkül vége az első félidőnek.

44. perc: Tányéros becsúszását szabálytalannak minősítette a játékvezető és ezzel együtt felmutatta a sárgát is.

41. perc: Nagy Sándor kapott sárga lapot.

40. perc: Parádés csatárteljesítmény! Torvund lefordult védőjéről a balösszekötő helyén, pontosan gurított középre, ahol a kapunak háttal álló Molnár Rajmund egy testcsellel becsapta Borát, majd félfordulatból, bal0lal a jobb sarokba lőtt, 1–0.

Most elégelte meg Sipos játékvezető Lukács színészkedését, percekig nem engedte vissza a szimuláló játékost az ápolás után.

Tányéros  Ádám óriási csatát vívott Lukács Raymonddal (Fotó: Kricskovics Antal/Fejér Megyei Hírlap)
Tányéros Ádám óriási csatát vívott Lukács Raymonddal (Fotó: Kricskovics Antal/Fejér Megyei Hírlap)

34. perc: Torvund egy csel után, középről, 25 méterről alig lőtt a jobb felső mellé.

30. perc: Komáromi gurított vissza a labdát Posztobányi elé, aki 22 méterről, jobbal kapura tűzte, Czinanó óriási bravúrral a felső lécre tolta a jobb felső sarok elől. Gyönyörű lövés és védés!

28. perc: Komáromi a jobb oldali alapvonal pontosan emelt középre, Torvund mindenkit megelőzve, 8 méterről a jobb sarok mellé fejelt.

26. perc: Posztobányi kapott sárga lapot labda elrúgásért.

21. perc: Lukács Raymond sokadjára játssza el a "nagy halált", a játékvezető pedig egyelőre "vevő" a produkciójára.

11. perc: Király látványos keresztlabdájával Varga Szabolcs tört be a tizenhatoson belülre a jobb oldalon, ballal megpróbálta eltekerni a hosszúra, de Auerbach résen volt és kiöklözte a labdát.

Jó iramban kezdtek a csapatok, szemmel láthatóan mindkettő győzelemre játszik, így élvezetes a találkozó.

4. perc: Major jobb oldali beadását Mim előrevetődve alig fejelte a bal sarok mellé.

2. perc: Komáromi bolondította meg védőjét a bal oldalon, éles beadását azonban kifejelték a csabai védők.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a hazaiak tiszta sárgában, míg a vendégek lila-fehérben léptek pályára.

Sem a csákvári, sem a csabai gárda nem büszkélkedhet őszi bajnoki rajtjára. Előbbi eddigi nyolc meccséből egyet nyert meg, míg a vendégek kilenc találkozó után is nyeretlenek. Nem véletlenül illeték a szurkolók az alsóházi rangadó titulussal kettőjük ma esti összecsapását. Hogy melyikük lesz képes begyűjteni a három pontot, este nyolcra kiderül, ám az biztos, a döntetlen egyik gárdát sem boldogítaná igazán.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy az eddig összesen egy bajnokit nyerő Csákvár a még nyeretlen Békéscsaba ellen.