Három évtized után újra szegedi siker Békéscsabán

2021.08.01. 18:50
Támadtak a békéscsabaiak, de a gól ezúttal nem jött össze nekik (Fotó Bencsik Ádám)
Végig feszült hangulat és nagy csata jellemezte a Békéscsaba 1912 Előre és Szeged-Csanád Grosics Akadémia találkozóját az NB II első fordulójában – a szegedi csapat 1–0-s sikerével közel három évtized után diadalmaskodott ismét Békéscsabán.

LABDARÚGÓ NB I
1. FORDULÓ

BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE–SZEGED-CSANÁD GROSICS AKADÉMIA 0–1 (0–0)
Békéscsaba, 1630 néző. Vezette: Takács János (Szilágyi Norbert, Tőkés Róbert)
BÉKÉSCSABA: Krnács – Puskás (llyés, 81.), Bora, Albert, Fazekas L., Mikló – Horváth P., Nagy S. (Kovács Á., 69.), Varga Sz. – Paudits (Gránicz, a szünetben), Lukács (Máris, 56.). Vezetőedző: Preisinger Sándor
SZEGED-CSANÁD GA: Molnár-Farkas – Ódor, Temesvári, Tóth G., Mohl – Simon Á. (Farkas A., 76.), Germán (Hanura, 63.), Dobronoky (Lestyán, 85.), Gajdos (Kóródi, 76.) – Gréczi (Kővári, 63.), Kovács M. Vezetőedző: Dragan Vukmir
Gólszerző:
Germán (61. – 11-esből)
Preisinger Sándor:
– Úgy gondolom, mindenki becsülettel hajtott, kidolgoztuk a helyzeteket, de ezeket a ziccereket be is kell tudni lőni.
Dragan Vukmir:– Nagyon küzdelmes meccs volt, és lehet, hogy nem láttunk szép focit, de mind a két csapat szeretett volna nyerni. Voltak hibáink, az ellenfélnek pedig sok helyzete, de szerencsére nem tudták ezeket kihasználni.

Már a mérkőzés elején látható volt, hogy mindkét félnek mennyire fontos ez a találkozó, habár még csak a bajnokság első fordulóját rendezték meg. Néhány percnyi ismerkedés után alaposan egymásnak feszültek a felek, csattogtak a bokák, és a kapusoknak is volt feladatuk. A szünetig ugyan nem esett gól, s bár sokat hibáztak a játékosok, lüktető, jó iramú találkozót láthatott a csabai publikum.

A 2. félidőben Krnács Richárd mentési kísérlete után a szegediek büntetőhöz jutottak, amelyet a Békéscsabán nevelkedő Germán Tamás értékesített. Ekkor, a 61. percben még nem sejtettük, hogy ez marad a végeredmény, hiszen a Csaba próbált sokat tenni az egyenlítés érdekében, a vendégek pedig, amikor csak lehetőségük nyílt, veszélyes kontrákat vezettek. Ahajrában a békéscsabaiak is kaphattak volna egy büntetőt, ám a játékvezető szerint Kovács Ádám feldobta magát a Molnár-Farkas kapussal történő ütközés után.

A mérkőzést az a csapat nyerte meg, amelyik a gólt lőtte, ez pedig a tavaly az Előre ellen kétszer is pórul járó Szeged volt. 0–1

45+4. perc: Takács János véget vetett a mérkőzésnek., 1–0-ra nyert a vendég Szeged.

45. perc: Négypercet hosszabbít a játékvezető.

86. perc: Kovács Ádám került ajtó-ablak helyzetbe, ám ütközött a kapussal, színészkedésért megkapta a sárga kártyát.

85. perc: Dobronoky helyett Lestyán a pályán a vendégeknél.

84. perc: Tóth Gábor is sárga lapos figyelmeztetésben részesült.

82. perc: Kóródi szabálytalankodott, ezért sárgát kapott.

81. perc: Csere a liláknál, Puskás le, Ilyés fel.

80. perc: Újabb szegedi sárga, Kővári buktatta Miklót.

79. perc: Farkas Aurélrántotta vissza Grániczot, járt érte a sárga.

78. perc: Hanura szöktette Kóródit, aki veszélyesen játszott középre, Krnács beletette a lábát, így Dobronoky már nem érte el.

76. perc: Újabb kettős csere a szegedieknél: Gajdost Kóródi, Simon Ádámot Farkas Aurél váltotta.

73. perc: Gránicz lőtt 15 méterről, a labda egy védőn megpattanva kapu fölé szállt.

69. perc: Nagy Sándort Kovács Ádám váltotta a lila-fehéreknél.

66. perc: Varga Szabolcs tört be a 16-oson belülre, középre tolta a labdát, ám Ódoraz utolsó pillanatban mentett.

63. perc: Kettős csere a vendégeknél: Gréczi helyett Kővári, Germán helyett Haruna a pályán.

61. perc: A büntetőt Germán nagy erővel a jobb felső sarokba bombázta, 0–1.

60. perc: Krnács még ráadásul megkapta a sárgát is.

58. perc: A labdára kimozdulóKrnács tarolta leTemesvárit,amiért 11-est ítéltTakácsjátékvezető.

56. perc: Újabb változtatás a csabaiaknál: az imént besárgult Lukácsot Máris Dominik váltotta.

52. perc: Germán kísérletezett 18 méterről, de Krnács a helyén volt.

53. perc: Lukács is kiérdemelte a sárga lapot, mert fellökte Temesvárit.

50. perc: Gránicz veszélyeztetett, de Molnár-Farkas hárított.

46. perc: Pauditsot Gránicz váltotta a hazaiaknál.

46. perc: Elkezdődött a második félidő.

45+3. perc:Vége az első félidőnek.

45. perc: A játékvezető három percet hosszabbít.

37. perc: Temesvárival ütközött Paudits, akit hosszasan ápoltak előbb a pályán, majd az oldalvonalon kívül.

A 34. percben eleredt az eső, miközben távolról villámok cikáznak az égen.

29. perc: Horváth futott el a jobb oldalon. Erős lövése kicsivel kerülte el a vendégek kapuját.

22. perc: Simon Ádám rúgta meg Vargát, ezért járt a sárga kártya.

18. perc: Varga passzolt balról Pauditshoz, aki a jobb kapufa mellé durrantott.

Munkában a szegediek kapusa, Molnár-Farkas (Fotó Bencsik Ádám)

13. perc: Nagy Sándor lőtt kapásból távolról, de a labda elszállt a kapu fölött.

9. perc: Gréczi 20 méteres lövése csattant a kapufán.

11. perc: Gajdos szöglete után veszélyesen csavarodott középre a labda, ám Krnács a mezőnybe öklözte azt.

7. perc: Albert István sárgult be már korán.

2. perc: A bal oldalon felbukkanó Mikló adott be remekül középre, a teljesen üresen álló Lukács közelről a kapu fölé bombázta a labdát.

1. perc:Elkezdődött a mérkőzés. A Békéscsaba tiszta lilában, a szegediek fehérben játszanak.

Köszöntjük kedves olvasóikat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a legutóbbi bajnokságban – különösen tavasszal – csalódást okozó Békéscsaba a Daru Bence személyében korábbi NB II-es gólkirályt igazoló Szeged-Csanád Grosics Akadémia ellen.

A lila-fehérek a 2020-2021-es idényben mindkétszer legyőzték a Tisza-partiakat.

ELŐZMÉNYEK

A Békéscsaba–Szeged összecsapást nyugodtan nevezhetjük a régió örökrangadójának, hiszen már 1945-ben is találkozott egymással a két csapat NB-s bajnokságban (akkor éppen az első osztályban). Ha szigorúan a másodosztályú mérkőzéseket nézzük, akkor 1952 után 23 találkozón 12 csabai és 3 szegedi siker született 8 döntetlen mellett. A két csapat tavalyi mérlege a lila-fehéreknek kedvezett, hiszen szinte napra egy évvel ezelőtt, 2020. augusztus 2-án Szegeden 2–1-re, december 6-án, Békéscsabán 4–1-re győzött a Békés megyei együttes. A Tisza-partiak közel három évtizede nem tudtak nyerni Békéscsabán, így a jó kezdés mellett már csak e rossz széria megtörése miatt is szeretnék megkaparintani a három bajnoki pontot. A Csongrád-Csanád megyeiek 6 felkészülési mérkőzést vívtak a nyáron, ebbőL hármat megnyertek, ugyanennyit elveszítettek. A csabaiak mérlege rosszabb: 6 talákozón 1-1 győzelem és döntetlen, és 4 vereség.
A jó kezdés megadhatja az alaphangot a hosszú, 38 fordulós bajnokságra, ezért természetesen mindkét alakulat a győzelmi szándékkal lép a Kórház utcai stadion gyepére.

A mérkőzés előtt mintegy 30 perccel körülbelül 30 főnyi szegedi szurkoló jutott túl közel a csabai drukkerekhez, szóváltás, majd kisebb dulakodás alakult ki a felek között, de a rendezőknek sikerült lehűteniük a kedélyeket.

A békéscsabaiak nagy elszántsággal készültek a bajnokság nyitó mérkőzésére (Fotó Bencsik Ádám)