Másodszor is Ferenczi-fesztivál az Albert-stadionban: mesternégyes!

2008.08.25. 21:05
A Ferencváros 6–1-re kiütötte a Békéscsabát az NB II Keleti csoport harmadik fordulójának záró mérkőzésén. A vendégcsapat két fölösleges kiállítással segítette a zöld-fehéreket. Akárcsak a Tököl ellen az első fordulóban, ezúttal is gálázott a Fradi.
Ferenczi István (jobbra): három meccs, nyolc gól!
Fotó: Németh Ferenc

Ahogy várható volt, úgy történt. A Ferencváros a Bőcs elleni vereség után hazai pályán nekirontott a Békéscsabának, és egy félidő alatt el is döntötte a három pont sorsát.

Igaz, ahhoz, hogy ez ilyen könnyedén történjen, kellett Máthé Gábor hatalmas butasága is. A békéscsabai kapus teljesen feleslegesen rohant ki a büntetőterületen kívülre, és állíttatta ki magát. (A kapus a mérkőzést közvetítő Sport-televíziónak úgy nyilatkozott, hogy nem volt ideges a mérkőzés előtt, csak egészséges drukk volt benne. Elismerte a hibáját, ám szerinte a játékvezetőnek mérlegelnie kellett volna.)

Ezután a Ferencváros hatalmas fölényben játszott, ám támadóik sokáig képtelenek voltak ütemben elindulni. Aztán a 21. percben Tóth Bence jó pillanatban indult, és gólt rúgatott Ferenczi Istvánnal.

Ezzel megkezdődött a Ferenczi-fesztivál. Az idény kezdete előtt a Barnsleytól érkező csatár a tizenhatoson belülre érve nem tudott nem gólt rúgni… Előbb egy Lipcsei-szöglet pattant be róla, majd Shaw adott hasonló gólpasszt, mint Tóth Bence (3–0).

A második félidő eleji újabb – már negyedik – Ferenczi-találat gálává emelte a mérkőzést. A Fradi szinte úgy lőtt gólt, ahogy akart. Shaw csak önmagát okolhatta a meccs végén, hogy nem lőtt szintén mesternégyest.

A békéscsabaiaknak pedig el kell gondolkozniuk, hogy nem jelent-e túl nagy előnyt a Ferencváros ellen , ha olyan hibákat követnek el, mint Okos, aki bejött, és nevéhez nem éppen méltó módon, pillanatok alatt kiállítatta magát…

A Ferencvárosnak – ha fel akar jutni –, idegenben is hasonló formát kell mutatni, és akkor biztosan nem kell számolgatni…

Nem úgy, mint ezen a mérkőzésen! 6–1 lett a vége...

Bobby Davison Kiss János
Gólszerző: Ferenczi (21., 28., 39., 47.), Dragóner (62.), Shaw (85.), ill. Pozsár (77.)
Csere: Lipcsei h. Abdi (77.), ill. Závoda h. Schvarcz (9.), Ködöböcz h. Okos (58.), Szeverényi h. Borbély B. (81.)
Sárga lap: Shaw (16.), Wolfe (18.), Tóth B. (45.), ill. Szenti (13.), Okos (62.)
Kiállítva: Máthé (7.), Okos (66.)