Egy gól döntött a Baktalórántháza jászberényi vendégjátékán

2007.10.27. 17:33
A Ferencváros mérkőzésén kívül még négy mérkőzést játszottak a koradélutáni órákban a magyar labdarúgó-bajnokság másodosztályaiban. A Keleti csoportban győzött a Jászberény, a Kazincbarcika és a BKV Előre. Nyugaton az ajka a Komló ellen ért el döntetlent.
A képpel ellentétben a Jászberény nem került padlóra
NS-archív
NS-archív

A forduló előtt az előkelő negyedik helyen álló Jászberény a nyolcadik Baktalorántházát fogadta a Keleti csoportban. A nyolcszáz néző előtt lejátszott találkozón, ha a vártnál nehezebben is, de végül begyűjtötte a három pontot a hazai alakulat, s ezzel pontszámban beérte a holnap a Mezőkövesd otthonában pályára lépő Vác együttesét.

A találkozó mindent eldöntő, egyetlen gólját Kádár szerezte a 84. percben.

A Tuzsér-Kazincbarcika mérkőzés sajnálatos érdekessége, hogy az első félidőben négy sérülés is történt, így szünetig mindkét edzőnek kétszer-kétszer kellett kényszerűségből változtatnia. A vendégcsapat a szünetre már kétgólos előnyt szorgoskodott össze, a második félidőben pedig még egyet hozzá tett a terméshez. A végén Minyin találata a lányegen már nem változtatott: a vendégek 3-1-re nyertek.

A Cegléd kisebb meglepetésre hazai pályán szenvedett vereséget a BKV Előre csapatától. Rácz László együttese az első félidőben szerzett Varga-találattal szerezte meg a vezetést. A szünet után alig tíz perccel Petruska állította be a 2-0-s végeredményt.

A Nyugati csoportban az Ajka a Komlóval játszott igen látványos és gólgazdag mérkőzést. A fordulatos mérkőzésen felváltva vezettek a csapatok, a végeredmény végül 3-3 lett.

NB II.

KELETI CSOPORT:
JÁSZBERÉNYI SE-VASAS-BAKTALÓRÁNTHÁZA 1–0 (0–0)
A mérkőzés osztályzata: 3
Jászberény, 800 néző. Vezette: Herbály (7) (Ring, Tóth II V.)
JÁSZBERÉNY: Roza 0 – Fekete G. 6, Majzik 6, Szeles 6, Hídvégi 6 – Benedek 5 (Galgóczi –, 66.), Kádár G. 7, Lukácsi 4, Szele 6 (Kovács Á. –, 89.) – Németh Gy. 5, Gulyás 4 (Szász 4, a szünetben)
Vezetőedző: Sándor István
BAKTALÓRÁNTHÁZA: Sándor 6 – Király 5, Szenes 6, Czerula 6, Bodnár 5 – Márkus 6 (Pálvölgyi –, 84.) – Kozma A. 6, Kozma J. 6 (Szabó S. –, 84.), Rakóczi 5 (Illés L. –, 70.), Saliga Z. 5 – Saliga I. 5
Vezetőedző: Kovács János
Gólszerző: Kádár (1–0) a 84. percben
Sándor István: – A vártnál ugyan gyengébben játszottunk, de ha nehezen is, de begyűjtöttük a három pontot.
Kovács János: – Ki-ki mérkőzésen egy szerencsés góllal nyert a hazai együttes.
TUZSÉR ERDÉRT SE-KAZINCBARCIKAI SC 1–3 (0–2)
Tuzsér, 300 néző. Vezette: Erdős J. (5) (Tóth I., Lukács L.)
TUZSÉR: Tóth N. 4 – Úr 5, Mező 5, Szabó I. 5 (Szilágyi K. 5, 39.), Göncz 5 – Gergely I. 5, Sikorszki 0 (Minyin 5, 11.), Iván A. 6, Fodor A. 5 – Simon G. 5, Ondó 4 (Fekete Á. –, 72.)
Vezetőedző: Németh Károly
KAZINCBARCIKA: Botló 6 – Hanász 6, Bányai 6, Nagy T. 5 (Zimányi –, 71.), Kovács R. 6 – Kerékgyártó 5, Kovács P. 6, Engi 7 (Romhányi 5, 45.), Elek Á. 6 – Sebők T. 6, Stevica 6 (Deák J. 6, 39.)
Vezetőedző: Kócsi József
Gólszerző: Engi (0–1) a 28., Kovács P. (0–2) a 33., Elek Á. (0–3) az 56., Minyin (1–3) a 60
Németh Károly: – Van az úgy, hogy egyszerre minden rossz elér egy csapatot, ez ránk ma fokozottan igaz volt. Így is dicséret illeti a csapatomat.
Kócsi József: – Az első félidőben nagyon magabiztosan játszott a csapat, és ez az eredményességben is megmutatkozott. A folytatásban kiütközött az elmúlt egy hét tétmérkőzéseinek fáradtsága, de így is végig kézben tartottuk az irányítást, és megérdemeltük a győzelmet.
CEGLÉDI VSE-BKV ELRŐE 0–2 (0–1)
Cegléd, 700 néző. Vezette: Fábián M 7 (Ortó Gy., Demeter J.)
CEGLÉD: Kiri 6 – Magyari 4, Tóth I. 5, Cseh 4 (Barna Zs. 4, 46.), Abdel Mazsid 4 – Buczkó 4 (Kiss Zs. -, 63.), Buzás 4, Utassy 5 – Kecskeméti 4 (Farkas J. -, 67.), Nagy A. 5 – Medgyesi 4.
Vezetőedző: Kiss László
BKV: Stefán 6 – Varga A. 5, Benke 5, Molnár A. 5, Murinai 5 – Szabados T. 5, Busa 6 (Rósa H. -, 76.), Petruska 7, Mohácsik 5 (Pál Sz. -, 63.) – Hégli 6, Béress 5 (Szőke 5, 46.)
Vezetőedző: Rácz László
Gólszerző: Varga A. (0–1) a 40., Petruska (0–2) az 56. percben.
Mestermérleg
Kiss László: – A jobbik csapat nyert, a szorgalom kevés.
Rácz László: – Gyenge mérkőzésen nagyobb arányban is nyerhettünk volna.
NYUGATI-CSOPORT:
FC AJKA-KOMLÓI BÁNYÁSZ SK 3–3 (2–2)
Ajka, 400 néző. Vezette: Pánczél K. (9) (dr. Kovács P., Nagy I. A.)
AJKA: Szép 5 – Badics 4, Lakatos 6, Giron 4 (Pákai 4, 55.), Buzási 4 – Szilágyi 7, Pothán 7, Gunther 6, Cseke 6 – Csörnyei 5 (Varga I. 5, 55.), Németh J. 4 (Purt –, 87.)
Vezetőedző: Szabó Imre
KOMLÓ: Kovácsevics 5 – Kovács P. 5, Győri 7, Tallósi 7, Korbuly 5 – Gerencsér 6 (Thám –, 90.), Méhn 4 (Bán –, 80.), Horváth J. 6, Müllerlei 5 (Szeifelt –, 87.) – Fodor 5, Szabó Cs. 4
Vezetőedző: Ott József
Gólszerző: Csörnyei (1–0) az 1., Fodor (1–1) a 4., Horváth J. (1–2) a 29., Gunther (2–2) a 32., Gelencsér (2–3) a 49., Lakatos (3–3) az 55. percben
Szabó Imre: – Hazai mérlegünkön ma sem tudtunk javítani, elsősorban egyéni hibáink és rossz helyzetkihasználásunk miatt.
Ott József: – Változatos, nagy iramú mérkőzést játszottunk, kétszer is vezettünk. Fájó a pontvesztés, de a döntetlennek is örülünk.