Öt góllal küldte haza a Fehérvár a Mezőkövesdet!

Fotó: Földi Imre
A labdarúgó NB I 27. fordulójában a Fehérvár 5–0-ra kiütötte odahaza a Mezőkövesdet.

LABDARÚGÓ NB I
27. FORDULÓ
Fehérvár FC–Mezőkövesd Zsóry FC 5–0 (Stefanelli 31., Christensen 61., 71. – a másodikat 11-esből, Karamoko 75., Berki 83.)
Székesfehérvár, Sóstói Stadion, 3233 néző. Vezette: Antal

ONLINE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Alighanem a nagytakarítás jegyében több légiósát sem nevezte Milan Milanovics vezetőedző a mezőkövesdiek Fehérvár elleni keretébe: kimaradt Riccardo Piscitelli, Jairo Samperio és David Babunszki is, éspedig annak ellenére, hogy az előző fordulóban – a csereként számításba vett Babunszki kivételével – még játszottak a Ferencváros ellen 3–0-ra elveszített hazai bajnokin, és a héten edzettek is. A kapuscseréből Kovácsik Ádám jött ki jól, neki ráadásul különleges érzés lehetett pályára lépni abból a szempontból, hogy 2015 és 2023 nyara között nyolc évig tartozott a Fehérvár kötelékébe, 195-ször védett Vidi-mezben. A Mezőkövesd ismét visszaállt a háromvédős hadrendre, hogy stabilitást adjon az utóbbi hetekben ingatagnak tűnő hátsó sorának, elöl pedig leginkább Molnár Gábor és Sztefan Drazsics kreativitására bízta a helyzetteremtést. A házigazda is három belső védős felállást választott, ám elöl hárman rohamoztak: az egyébként középpályás Tobias Christensen húzódott ki a jobb szélre, Nejc Gradisar volt az ék, a balján pedig Nicolás Stefanelli szerepelt.

Az első nagyobb lehetőség a vendégek előtt adódott, a 12. percben Sztefan Drazsics fejelt nem sokkal a kapu jobb sarka mellé. A túloldalon a 17. percben Csongvai Áron beadása után veszélyeztetettek a hazaiak, ám Schön Szabolcs a kapuval szemben állva eltörte a labdát, méterekkel a kapu fölé lőtt. Egy perccel később Tóth Balázsnak akadt védenivalója, Drazsics éles szögből leadott lövése után szép mozdulattal tenyerelte ki a bal alsó sarok irányába nagy erővel meglőtt labdát – többek között az ilyen hárítások miatt tagja a válogatottnak. A gyenge színvonalú első félidő közepe tájékán a közönség füttyel „díjazta”, amikor a székesfehérváriak labdaszerzést követően komótosan építették támadásukat ahelyett, hogy rohamléptekkel törtek volna a mezőkövesdi kapura. Néhány perccel később azonban gólnak örülhettek a székesfehérváriak, Nicolás Stefanelli vérbeli támadóra hajazó megmozdulással a kapuba juttatta a labdát – az utóbbi hetekben a jó teljesítménnyel adós maradó argentin csatár február 10-e után volt ismét eredményes. Később Nejc Gradisar is bizonyított, igaz, a szlovén labdarúgó arra a benyomásra erősített rá, hogy nincs formában, önbizalom nélkül játszik, ígéretes helyzetben hozott rossz döntésével elhalt csapata talán legígéretesebb akciója.

A második félidő első tizenöt perce azoknak kedvezett, akik a meccset televízión követve akartak álomba szenderülni, semmi sem történt ebben a negyedórában. Csakhogy a 61. perc szép góllal vette kezdetét, Tobias Christensen lőtte ki a hosszú, jobb sarkot, ezzel beindultak az események, beindult a fehérvári henger. A 66. percben a saját térfeléről a labdával felfutó Schön Szabolcs próbálkozott átlövéssel a tizenhatoson kívülről, ám a bal oldali kapufát találta el. A 70. percben tizenegyest végezhetett el a Vidi Andrej Lukic felelőtlen kezezése után, Tobias Christensen pedig kíméletlen ítéletvégrehajtónak bizonyult. A 75. percben még a csereként beálló Mamoudou Karamoko, a hajrában pedig a pályafutása első NB I-es gólját szerző Berki Marcell is betalált, ez pedig a kegyelemdöfést jelentette.

A kiütéses vereséget elszenvedő, semmilyen ellenállást sem tanúsító Mezőkövesd már csak a csodában bízhat, a bennmaradásra ezzel a játékkal és húsz szerzett pontjával szinte nincs esélye, míg a Fehérvár nagy lépést tett a nagy különbségű kötelező győzelmével afelé, hogy a következő évadban ismét szereplője legyen a nemzetközi kupaküzdelmeknek. 5–0