Több mint 360 perc után újra gólt lőtt a Fehérvár, és nyert Kecskeméten

2024.03.16. 19:35
Nyert Kecskeméten a dobogós Fehérvár (Fotó: Földi Imre)
A labdarúgó NB I 25. fordulójában a Fehérvár Tobias Christensen góljával 1–0-ra nyert a Kecskemét otthonában, így három vereség után újra ponto(ka)t szerzett.

LABDARÚGÓ NB I
25. FORDULÓ
Kecskeméti TE–Fehérvár FC 0–1 (Christensen 33.)
Kecskemét, Széktói Stadion, 2548 néző. Vezette: Vad II
Kiállítva: Májer (a lefújás után, Kecskemét)

A mérkőzés élő közvetítését ide kattintva lehet elolvasni!

Kerettagok a pályán... Marco Rossi szövetségi kapitány a helyszínen figyelte, mire megy a kecskeméti Horváth Krisztofer a fehérvári Tóth Balázs ellen: ők hétfőtől csapattársak lesznek a nemzeti válogatottban, de szombaton még egymás ellen kellett megmutatniuk, mit tudnak. Az első lendületes hazai támadást sárga lap árán állították meg a vendégek, akik a kezdést követő percektől agresszíven, nagy akarattal vetették magukat a küzdelembe. Lehangoló statisztikán akartak változtatni a fehérváriak, ugyanis egymás után kilenc félidő telt el úgy, hogy nem szereztek akciógólt. Legutóbb február elején a Hidegkuti-stadionban, az MTK otthonában jártak sikerrel. Azóta Tobias Christensen tizenegyesből elért gólja győzelmet ért a DVSC-vel szemben, de aztán jött a DVTK, az Újpest és a Ferencváros elleni mérkőzés, amelyen egyáltalán nem tudott a hálóba találni a piros-kék együttes.

Ez a sorozat most megszakadt, és ezúttal is Tobias Christensen volt a főszereplő, más kérdés, hogy az első félidő végén a hetek óta jó formában lévő kecskeméti kapus, Varga Bence szerencsétlen mozdulata is kellett, hogy a KTE hálójába kerüljön a labda. Amit viszont érdemes kiemelni: Bese Barnabás – aki 2016-ban még játszott az Európa-bajnokságon, de már régóta nincs a válogatott keretben – nagyon okos, látványos és főleg hasznos mozdulattal, sarokkal teremtett gólhelyzetet, ez is kellett a vendégek vezető góljához.

Christensen meg is duplázhatta volna az előnyt, de a következő lövése a kapu fölé szállt, majd Schön Szabolcs vívta ki a hazai nézők haragját: egy futóverseny alkalmával a földre került, és nagyon hevesen reklamált, amiért Vad II István továbbengedte a játékot. A szurkolók szerint nem volt miért reklamálnia, ám a földről feltápászkodó szélső a gyepszőnyegen heverő cipőjét felmutatva finoman jelezte, valami azért csak történhetett, ha leesett a lábáról.

A KTE megpróbálta beszorítani a vendégeket a kapu elé, jött néhány beívelés Tóth Balázs kapuja elé, de nagy helyzetet nem tudtak kialakítani a lila-fehérek. 0–1