Hosszú idő után újra betalált a Mezőkövesd, de ez csak egy pontra volt elég Zalaegerszegen

2024.02.11. 19:40
A szakadó esőben nem bírtak egymással a csapatok (Fotó: Dömötör Csaba)
A labdarúgó NB I 20. fordulójának záró mérkőzésén a Zalaegerszeg hazai pályán 1–1-es döntetlent játszott a Mezőkövesd ellen.

LABDARÚGÓ NB I
20. FORDULÓ
ZTE FC–MEZŐKÖVESD ZSÓRY FC 1–1 (1–0)
Zalaegerszeg, ZTE Aréna, 1198 néző. Vezette: Káprály
Gólszerző: Bedi (11.), ill. Beriasvili (68.)

A mérkőzés szöveges tudósítása itt olvasható.

Vigyázat, csúszásveszély! Akár ezt a feliratú táblát is kitehették volna a ZTE Aréna játéktere elé, ugyanis hatalmas esőzésben kezdődött a Zalaegerszeg–Mezőkövesd mérkőzés. A meccs kezdetére leszakadt az ég, feltámadt a szél, ideális futballidőről nem beszélhettünk. A játékosoknak nem volt könnyű dolguk a vizes talajon, csúszkáltak rendesen. A külső körülményeknek azért is volt (lehetett) jelentősége, mert mindkét együttes a bennmaradásért küzd, és egyáltalán nem volt mindegy, hogy a ZTE FC léphet-e el borsodi riválisától, vagy a kövesdiek tapadni fognak a zalaiakra.

Alig telt el néhány perc a találkozóból, és az Andrej Lukic, Ilja Beriasvili védőpáros összehozta a vezetést a ZTE-nek. A horvát és a grúz futballista egymást zavarta az ötösön belül, Bedi Bence köszönte szépen, és higgadtan a jobb alsóba gurított. A saját nevelésű védekező középpályásnak nem a gólszerzés az elsődleges feladata, ez volt az első találata az OTP Bank Liga 2023–2024-es idényében, legutóbb 2022. augusztus 27-én a Kecskemét ellen (1–3) talált be az élvonalban. A Mezőkövesd teljesen veszélytelen volt a hazaiak kapujára, a ZTE-ben viszont a kiváló formában lévő Antonio Mance feladatot adott a kövesdi hátvédeknek, valamint Mim Gergely is aktívan futballozott. A félidő végén egy-egy nagy helyzetet hagyott ki mindkét együttes, előbb Sztefan Drazsicsról pattant a labda épphogy a bal kapufa mellé, majd Szendrei Norbert lőtt nem sokkal a jobb alsó sarok mellé. Az utolsó percekre ismét leszakadt az ég – a pályán a víz volt az úr.

Nem lehetett elégedett az első félidőben látottakkal Kuttor Attila, így a szünetben David Babunszki, Bőle Lukács és Szalai József személyében három támadójátékban erős futballistát küldött be a vendégek vezetőedzője. Érezhetően egy fokozattal feljebb kapcsolt a Mezőkövesd, ám az első nagy védést Kovácsik Ádám mutatta be Andrej Lukic lövését követően. A vendégek védője borzasztóan passzolta haza kapusa felé a labdát, ha Kovácsik Ádám nincs résen és nem fogja meg, látványos öngól születik. A jogosan megítélt közvetlen szabadrúgás után Mance bombázott a vendégek élő falába. A feljavuló Mezőkövesd aztán Ilia Beriasvili góljával kiegyenlített, a grúz középső védő Bőle Lukács bal oldali beadása után fejelt a Zalaegerszeg kapujába, a labda a lécet is érintette.

A Mezőkövesd november 25-e után szerzett gólt az NB I-ben (Újpest 4–0), azóta hat bajnoki is úgy telt el, hogy nem talált be. A gól után még jobban erőre kapott a vendégegyüttes, a ZTE FC pedig közel sem mutatta azt a teljesítményt, mint az első félidőben, sőt… Márton Gábor próbált frissíteni csapata támadójátékán, pályára küldte Yohan Croizet-t és Josip Spoljaricot is, ám sok szurkoló nem értette, hogy utóbbit miért a mindig veszélyes Antonio Mance helyére cserélte be. A hajrára ismét felpörgött a Zalaegerszeg, ment előre becsülettel, ám nem tudta megszerezni a győztes gólt, így maradt a döntetlen és a hat pont a két csapat között a tabellán.

Talán ez az az eredmény, amelynek egyik csapat sem örül… 1–1