Kétgólos győzelemmel indította a tavaszi szezont a Ferencváros

2024.02.03. 14:49
Nehezen indult, de sima lett a vége a Ferencváros kisvárdai vendégjátékának (Fotó: Kovács Péter)
A Ferencváros 3–1-re legyőzte idegenben a Kisvárdát a labdarúgó NB I 18. fordulójában, így átmenetileg az élre állt.

NB I
18. FORDULÓ
Kisvárda Master Good–Ferencvárosi TC 1–3 (Mesanovic 65., ill. Abu Fani 42., Loncar 61., Pesics 70.)

ONLINE TUDÓSÍTÁS, STATISZTIKÁK, ÉRDEKESSÉGEK ITT!

Minden jegy elkelt – szombaton 12.44 órakor, tehát nagyjából két és negyedórával a kezdés előtt jelent meg ez az információ a kisvárdai futballklub honlapján. Nincs ebben semmi meglepő, a Ferencváros bajnoki mérkőzésen nyolcadszor volt vendég a Várkerti Stadionban, ahogy a korábbi hét alkalommal, most is táblás ház előtt. Az eddigi hét hazai meccsén mindössze egy gólt ért el az FTC ellen a Kisvárda, kétszer szerzett pontot, mindkét alkalommal 0–0-s döntetlennel. Vagyis a múlt nem a házigazda mellett szólt, de azzal, hogy a nap első mérkőzésén a ZTE legyőzte a Fehérvárt, lépéskényszerbe került, nem lehetett tekintettel az ellenfél kilétére, ha zárkózni akart az előtte állókhoz.

A Ferencvárosnak nem jött rosszul a Fehérvár veresége, persze a zöld-fehéreknél nem a forduló előtti második pozíció, hanem a bajnoki cím megvédése a cél. Nehezítette a spanyolországi edzőtábor után Dejan Sztankovics vezetőedző dolgát, hogy Botka Endre, Samy Mmaee és Eldar Civic szolgálataira sem tarthatott igényt a napokban az öltözőben a fejét felütő influenzajárvány miatt, Varga Barnabás pedig egyelőre a kispadon kapott helyet, ahogy az új szerzemény, Kenan Kodro is. A Kisvárda új szerzeményei közül Bernardo Matic jutott szóhoz kezdőcsapatban, ő az FTC-hez visszatérő Stjepan Loncarral az ősszel még a kazah bajnokságban nézett farkasszemet az Ordabaszi játékosaként az Asztana ellen játszva. Aligha gondolták, hogy legközelebb hazánk északkeleti csücskében találkoznak újra…

Az első negyedóra tapogatózó játékában benne volt, hogy ezúttal sem lesz gólzápor. A Ferencváros bizonyult a kezdeményezőbbnek, főleg akkor történt valami a pályán, ha a 10-es mez új gazdájánál, Marquinhosnál volt a labda. Kisvárdán is gazdát váltott a mágikus mezszámú dressz, de új birtokosa, a brazil Wellington Nem még nem lépett pályára, holott a játékengedélye már rendben volt.

Az első játékrész utolsó perceiben aztán több történt, mint addig összesen: előbb Driton Camaj lövését védte Dibusz Dénes, majd Mohammad Abu Fani labdaszerzés után lőtte a labdát a léc alá, vezetéshez juttatva az FTC-t. A gól után Jasmin Mesanovic egyből egyenlíthetett volna, de közelről fölé lőtt, aztán Alekszandar Pesics került helyzetbe, de Danijel Petkovics védeni tudott. Szurkolói szemmel épp a legrosszabbkor ért véget az első félidő, akkor, amikor játékba lendültek a csapatok.

Jobban kezdte a második félidőt a Kisvárda, ám Camajon kifogott régi „mumusa”, Dibusz, a kipattanó után pedig Rafal Makowski kapuba tartó lövését fejelte ki Abu Fani. A túloldalon Széles Imre Antal jelentett veszélyt saját kapujára, amikor lábon fejelte Petkovicsot. Legközelebb Stjepan Loncar került helyzetbe, és bár elsőre a kapufát találta el, a kipattanót gólra váltotta.

A hazai reményeket Jasmin Mesanovic fejes gólja hozta vissza, a kisvárdaiak 2020 február elseje, tehát több mint négy év után szereztek újra gólt hazai pályán az FTC ellen. Még mielőtt a szépítéstől lábra kaphatott volna a házigazda, Branimir Cipetic szörnyen nagy hibája után Alekszandar Pesics visszaállította a kétgólos különbséget – és megúszta a lecserélését. A hajrában is a Ferencváros járt közelebb az újabb gól megszerzéséhez (sérülés és a rehebilitációs munka után az élvonal legveszélyesebb támadója, Varga Barnabás pályára lépett), a Kisvárda kicsit mintha a hitét is veszítette volna, pedig a folytatásban mentálisan nagyon erősnek kell maradnia ahhoz, hogy versenyben maradjon a bennmaradásért.