A Kisvárda fordított, és nyert a Mezőkövesd otthonában

2024.02.17. 15:12
(Fotó: Árvai Károly)
A labdarúgó NB I 21. fordulójában a Kisvárda 2–1-re nyert a Mezőkövesd vendégeként Milan Milanovics vezetőedző bemutatkozó mérkőzésén.

LABDARÚGÓ NB I
21. FORDULÓ
Mezőkövesd–Kisvárda 1–2 (Drazsics 3. – 11-esből, ill. Filipovic 27., Cipetic 57.)
Mezőkövesd, Városi Stadion. Vezette: Berke

A mérkőzés szöveges tudósítása itt olvasható.

A harmadik percben hátrányba kerülő Kisvárda fordított a Mezőkövesd otthonában – a meccs hőse a Bohdan Melnik helyére „beugró” Branimir Cipetic volt, aki nagyszerű gólpasszal, majd szép góllal vette ki a részét a bennmaradási reményeket tápláló kulcsfontosságú győzelemből.

Álmodni sem lehet jobb kezdést annál, mint ahogyan a Mezőkövesd számára indult a Kisvárda elleni bajnoki: a borsodiak alig egy perc elteltével Lippai Tibor balszerencsés kezezése következtében tizenegyest kaptak, a magabiztos ítéletvégrehajtó szerepébe pedig Sztefan Drazsics bújt – ez volt a csapat első büntetőből szerzett gólja az idényben. A szerdán kinevezett Milan Milanovics nem forgatta fel a csapatot, hasonló hadrendben küldte pályára, mint elődje, Kuttor Attila, ám a vezetés birtokában magabiztosabban gurigáztak játékosai. A higgadt labdajáratás azonban nem tartott sokáig, mintegy negyedóra elteltével a néhány forduló után ismét három belső védős rendszerre váltó kisvárdaiak átvették a kezdeményezést, és a játék többnyire a hazaiak térfelén folyt. A vendégek hátsó sorának tagjai támogatták az előrejátékot, a középhátvédként visszavont Ötvös Bence jól látta el a rá bízott feladatot (legutóbb kisvárdai bemutatkozó meccsén, 2021. január 23-án töltötte be ezt a szerepkört, akkor is a Mezőkövesd ellen), és Lippai Tibor is több pontos íveléssel játszotta meg a tőle negyven-ötven méterre helyezkedő társait.

Elöl azonban elfogyott a tudomány, a támadóharmadba kerülve túlzottan statikus volt a Feczkó Tamás edzette csapat játéka, egyedül Cipeticben volt benne a „váratlan”. Nem volt meglepő, hogy a hétszeres bosnyák válogatott labdarúgó villanása után született gól: a 27. percben mintaszerű akció végén, az ő kiváló passza után egyenlített a Kisvárda a télen szerződtetett Andrija Filipovic találatával. Beszédes volt Milan Milanovics vezetőedző reakciója: levette kabátját, és mérgében a kispadhoz vágta. Az első negyvenöt percben a testbeszédje és gesztusai arról árulkodtak, hogy elégedetlen volt együttese teljesítményével, nehezen emésztette meg, hogy a játékot a vendégek irányították.

A szerb tréner alighanem nagyobb vállalkozókedvet, gyorsabb labdajáratást és több előre adott passzt kért játékosaitól. Hogy így történhetett, azért gyanítjuk, mert a fordulás után a Mezőkövesd lett a kezdeményezőbb, ám ismét Branimir Cipetic lépett elő kulcsfigurává, a második félidő első vendéghelyzetét kihasználva nagyszerűen lőtte a jobb sarokba a labdát. Bár a mozdulat ragyogó volt, nem zavarták a kivitelezésben, az őt „üldöző” Christian Gomis meg sem próbálta elvenni tőle a labdát, futást imitálva lépkedett utána. Különös rendező az élet, mert a középpályás helyén eredetileg Melnik játszott volna, csakhogy a kisvárdaiak egyik legjobbjának feleségét hajnalban be kellett vinni a szülészetre, és a napot gyermekét várva a kedvese mellett töltötte.

Utóbb kiderült, a meccs harmadik gólja volt az utolsó, így a Mezőkövesd minden igyekezete ellenére elvesztette a bennmaradás szempontjából oly fontos összecsapást, és a két csapat helyet cserélt a tabellán: az utolsó Mezőkövesd nyolc, az utolsó előtti Kisvárda hét pontra van a tizedik Újpesttől. 1–2