Nagy Zsolt duplázott, fölényes felcsúti siker a KTE ellen

2023.12.08. 19:44
A KTE hiába volt aktívabb a szünet után, végül az idénybeli legsúlyosabb vereségét szenvedte el Felcsúton (Fotó: Dömötör Csaba) – a képre kattintva galéria nyílik<br />
A labdarúgó NB I 16. fordulójának pénteki nyitányán a Puskás Akadémia közepes színvonalú találkozón 3–0-ra legyőzte a tartalékosan felálló vendég Kecskemétet, amely a legsúlyosabb vereségét szenvedte el ebben az idényben.

ONLINE SZÖVEGES TUDÓSÍTÁS ITT!

Még el sem kezdődött a meccs, már javában potyogtak a gólok... A Pancho Aréna emeleti termében a Puskás Akadémia e-sport szakosztálya tartott edzést, tíz monitor előtt tíz fiatalember ült, és nyomogatta a kontrollereket. Az egymásnak küldött instrukciókból kiszűrhető volt, a taktikának jelentős szerepe van, ha valaki beragad a lesnél, jön a letolás az asztal másik végében helyet foglaló játékos-edzőtől.

Az igazi mérkőzésen az első negyvenöt percben aztán a hazaiak taktikája működött jobban. Hornyák Zsolt vezetőedző együttese nem alakított ki hat-hét százszázalékos ziccert, ám aktívabb volt a Kecskemétnél, és ami a lényeg volt, első nagy lehetőségét értékesítette. A gambiai Lamin Colley kihasználta a tétovázó Varga Bence hibáját, és kényelmes helyzetből a kapuba gurított. Egyértelmű kapushiba eredménye volt a gól, de ami a kecskemétiek számára legalább akkora gond volt, hogy a támadások nehezen formálódtak. Horváth Krisztofer próbált meglódulni a kapu irányába, ám hol szabálytalanul szerelték, hol porszem csúszott a gépezetbe, és elhalt a vendégakció. Markek Tamásnak az első félidőben mindössze egy védenivalója volt – na jó, ha hozzávesszük az egyik szögletet követően lehúzott labdáját, akkor kétszer...

A Puskás Akadémiának egyértelműen a jobb oldala volt az aktívabb, a finn válogatott Mikael Soisalót nehezen tartóztatták fel, többször is hirtelen ütemváltással járt túl a rá rontó védők eszén. Pedig a kecskemétiek hadrendjükből ítélve felkészültek a felcsúti rohamokra, a három belső védő mellett két szélső hátvéd próbálta feltartóztatni a hazaiakat. Ha a felcsútiak jobban iparkodnak, és rátesznek még egy lapáttal, a szünetig megnyugtató(bb) előnyre is szert tehettek volna.

Szabó István vezetőedző sem volt elégedett az addig látottakkal, a második félidőre pályára vezényelte a fürge Zsótér Donátot, valamint a jó felépítésű Tóth Barnát, és nem sokon múlt, hogy a KTE rögtön a kezdés után egyenlítsen. Ötvennégy másodperc elteltével Vágó Levente jobblábas lövése után Markek Tamás bravúrral védett, adódott a kérdés: ez csak fellángolás vagy a Kecskemét mindent egy lapra feltéve megy majd előre az egyenlítésért?

Nos, a lila-fehérek húsz percen át mentek előre a gólért. A találkozó ezen periódusában sokkal jobban futballoztak, mint előzőleg, Szabó Alex az idény egyik legkülönlegesebb gólját szerezhette volna (térddel lőtt kapura), ám a 70. percben jött az újabb Puskás Akadémia-kontra, a befejező ezúttal Nagy Zsolt volt, akinek idénybeli második gólja gyakorlatilag lezárta a mérkőzést. A kecskemétiek számára lélekromboló pillanat volt ez, hiszen jól jöttek ki a szünet után, úgy tűnt, idő kérdése az egyenlítés, ám hátul ismét bizonytalankodtak – Iyinbor Patrick nézett el egy fejest –, és ez végzetesnek bizonyult.

Nagy Zsolt aztán kedvet kapott a gólszerzéshez, a megítélt büntetőt ugyan elhibázta, a kipattanónál szerencséje volt, és az üres kapuba lőtt, így 2021 májusa után duplázott az NB I-ben, akkor a Budafok ellen talált be kétszer.

A Puskás Akadémia péntek esti győzelmével fellépett a tabella harmadik helyére, és némileg feledtette a múlt heti, fehérvári 3–1-es vereségét. 3–0