Kecskemét–Paks: ez a furcsa gólok mérkőzése volt

Fotó: Török Attila<br /><a href="https://www.nemzetisport.hu/galeria/nb-i-9-fordulo-7307" target="_blank"><strong>A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!</strong></a><br />

9. FORDULÓ
Kecskeméti TE–Paksi FC 1–1 (Pálinkás 74., ill. Osváth 69.)
Kecskemét, Széktói Stadion, 3785 néző. Vezette: Berke

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Az előző idény őszi felét a KTE újoncként két vereséggel zárta (16 forduló alatt), az egész bajnoki évet pedig hattal, ilyen megközelítésből nézve nem festett jól, hogy immár nyolc mérkőzésből ötön is pont nélkül maradt. Pedig a kecskeméti együttes ott folytatta, ahol a 2022–2023-as bajnoki esztendőt befejezte. Első két bajnokiját megnyerte, a Kisvárda Mastergoodot 3–1-re, a Fehérvár FC-t 1–0-ra győzte le, s bár első idegenbeli fellépésén, az MTK Budapest (0–1) otthonában sikerélmény nélkül maradt (a gólt a 84. percben kapta), utána 4–1-re megverte a Puskás Akadémiát, vagyis négy találkozót követően kilenc ponttal áll.

Akkor aligha fordult meg bárkinek is a fejében, hogy a következő négy bajnoki egyetlen pontot sem hoz majd a konyhára, pedig ez történt. Sorrendben a DVSC (0–2), a Mezőkövesd Zsóry (0–2), a Ferencváros (0–1) és a DVTK (1–3) is jobbnak bizonyult, és nem kevesen máris megkongatták a vészharangot, mondván, csak kifutott év volt az előző, már annak is örülni kell, ha sikerül megkapaszkodni az élvonalban. Pedig Kecskeméten senki sem mondta, hogy a csapatnak a dobogón vagy a felsőházban a helye, s ahogy a sikerek idején is szerények maradtak, most sincs okuk, hogy magyarázkodjanak a teljesítményük miatt.

Már csak azért sem, mert a kulcsemberek közül Banó-Szabó Bence, Nikitscher Tamás és Nagy Krisztián is hónapokra kidőlt (előbbi két futballista egyetlen bajnokit sem játszott, és nincs klub, amely ekkora érvágást ne érezne meg). A hazaiak vezetőedzője, Szabó István öt helyen is változtatott a DVTK elleni kezdő tizenegyen, a csapatára váró feladat azonban nem tűnt egyszerűnek, ugyanis a Paks sorozatban négy győzelemmel érkezett Kecskemétre.

Az előző idényben a két csapat mindhárom összecsapása emlékezetesre sikerült: az elsőt a KTE úgy nyerte meg 3–1-re, hogy a vendégek kulcsjátékosa, Windecker József már a bemelegítés alatt rosszul érezte magát, és a 10. percben le kellett cserélni, a második nem hozott gólt, de akkora szélviharban futballoztak, hogy Nagy Gergely kapuskirúgása után a labda lepattant a földre, majd a szél szögletre fújta, az eddigi utolsót pedig a Paks úgy nyerte meg 3–2-re a Széktói Stadionban, hogy szünetben még a házigazda vezetett 2–0-ra.

Várható volt, hogy nem ugranak egymásnak a felek, mindkét oldal próbált lapos passzokkal építkezni, ám védekezésben nem jöttek a komolyabb hibák, így jó ideig a kapusoknak nem kellett nagy védést bemutatniuk.

A játékrész közepénél Májer Milán alighanem beadásnak szánt labdája kapura ment, és kis híján megtréfálta Szappanos Pétert. Mindenesetre szabad szemmel nem lehetett eldönteni, hogy a vendégek kapusa hol fogta meg a labdát, áthaladt-e teljes terjedelmével a gólvonalon, vagy sem – Berke Balázs játékvezető és a VAR úgy látta, nem született gól. A 35. percben Májer Milán robogott el a jobb oldalon, mesterien centerezett, Tóth Barna hét méterről fejelhetett, Szappanos azonban látványosan védett.

A másik oldalon centimétereken múlt, hogy a Paks nem jutott előnyhöz, Haraszti Zsolt passza után azonban Könyves Norbert lesről indult, így a játékvezető joggal érvénytelenítette a találatot. Volt még egy nagyobb lehetősége a Paksnak, Mezei Szabolcs szabadrúgásából az első félidő hosszabbításában Windecker csúsztatta meg a kapu torkában a labdát, ám az nem sokkal a bal sarok mellé ment.

A második félidőre a vendégeknél érkezett Böde Dániel, volt is egy veszélyes fejese, ám a labda kevéssel elkerülte a bal sarkot. A másik oldalon Májer lőhetett egy bal oldali támadás lezárásaként, de nagy helyzetben a földön fekvő Osváth Attilát találta telibe, majd Vágó Levente lövésénél Papp Kristóf mentett fejjel.

Ebben az időszakban nyomott a KTE, mégis a Paks szerezte meg a vezetést: a bal oldalon Osváth Attila szerzett labdát, Haraszti Zsolttal kényszerítőzött, majd nem sokkal a tizenhatos sarka mellől lövésre szánta el magát, és a szitáló labda Varga Bence hibája után a jobb sarokban kötött ki.

Szabó István azonnal becserélte a támadó Pálinkás Gergőt, aki jobb oldali beadás után a földön ülve a kapuba „húzta” az öt és felesen belül ide-oda pattogó labdát. A 90. percben Balogh Balázs átadásából Böde kevéssel lőtt a bal felső sarok mellé, maradt az 1–1, és maradt a kérdés, hogy vajon mi történt akkor, amikor Szappanos Péter kezében a labdával hátralépett – gól vagy valóban nem volt gól?...

Fotó: Török Attila

1. Ferencvárosi TC 7 6 1 26–9 +17 18
2. Paksi FC 9 5 3 1 15–10 +5 18
3. Újpest FC 9 5 2 2 15–14 +1 17
4. Diósgyőri VTK 9 5 1 3 17–11 +6 16
5. Puskás Akadémia 9 4 3 2 14–14 0 15
6. MTK Budapest 8 4 2 2 11–11 0 14
7. Debreceni VSC 8 4 4 13–12 +1 12