Hat forduló után újra nyert a Kecskemét!

<a href="https://www.nemzetisport.hu/galeria/nb-i-11-fordulo-7377" target="_blank">A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK (Fotó: Kovács Péter)</a>
A labdarúgó NB I 11. fordulójában a Kecskemét 3–1-re megverte odahaza a Zalaegerszeget.

LABDARÚGÓ NB I
11. FORDULÓ
Kecskeméti TE–Zalaegerszegi TE FC 3–1 (Tóth Barna 35., Szabó Alex 45+4., Zeke 72., ill. Mance 82. – 11-esből)
Kecskemét,
Széktói Stadion, 2487 néző. Vezette: Rúsz

ONIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Az őszi eső cseppet sem tett jót a Széktói Stadion gyepének, amely így inkább hasonlított megyei II-es, mint élvonalban szereplő csapat pályájához. Szerencsére a két együttes játékosait nem zavarta a laza talaj, mert, bár kitámasztani, beindulni bajos feladat volt, passzolni, ívelni, futballozni azért lehetett. És kellett is, hiszen a Kecskeméti TE-nek és a ZTE FC-nek is életbe vágóan fontos volt a győzelemért járó három pont.

Alig telt el két perc, és bal oldali ívelés után a válogatott kerettag Szalai Gábor centiméterekkel fejelte kapu mellé a labdát, igaz, Dombó Dávid érezte az irányt, ám nem kellett közbeavatkoznia. Apropó, Dombó Dávid! A harmincéves, rutinos labdarúgó korábban kirobbanthatatlan volt a Kisvárda Master Good kapujából, ám gondolt egy merészet, és elfogadta a Vasas ajánlatát. Rosszul tette, mert ugyan közelebb került szülővárosához, Pápához, csupán ötször állhatott a gólvonal elé, ezért nyáron el is köszönt az angyalföldiektől. Már-már úgy tűnt, csapat nélkül marad, amikor a kapusgondokkal küzdő ZTE FC lecsapott rá, és most a KTE ellen bemutatkozhatott új csapatában. Noha az elején sok feladata nem akadt, Senkó Zsombornál és Gyurján Mártonnál is jobban nézett ki a kapuban egészen a 35. percig, akkor ugyanis rosszul mozdult ki a jobb oldali beívelésre, és máris hátrányba került a ZTE.

Aztán a 43. percben jóvátette hibáját, bravúrosan védte az egész vendégvédelmen átszlalomozó Szűcs Kornél lapos lövését, egy perccel később pedig a léc alól szedte ki a labdát. Arról, hogy még a szünet előtt kettőre nőtt a hazaiak előnye, nem tehetett, Szabó Alex góljánál már verve volt. A KTE védője harmadik gólját szerezte az élvonalban, s mint azt a mérkőzés beharangozójában említette, élete első NB I-es gólját éppen a ZTE ellen jegyezte. A KTE szempontjából soha jobbkor nem jöhetett volna a harmadik...

Nagyobb iramban kezdődött a második félidő, a hazai együttes megpróbálta hamar eldönteni a három pont sorsát, ám a ZTE átvette a ritmust, így változatos, élvezetes, gyors játék alakult ki. Aztán a 72. percben, a harmadik hazai góllal eldőlt a mérkőzés, egyszersmind az, hogy két hónap elteltével ismét győzelemnek örülhetnek a kecskemétiek az NB I-ben.

Ami pedig a zalaegerszegieket illeti, nos, kapust találtak, ám a gyenge szereplés okait tovább kell vizsgálni. 3–1

1. Ferencvárosi TC 9 7 1 1 30–12 +18 22
2. Paksi FC 10 6 3 1 20–12 +8 21
3. Újpest FC 10 6 2 2 20–17 +3 20
4. Puskás Akadémia 11 5 4 2 20–15 +5 19
5. Debreceni VSC 11 5 2 4 19–16 +3 17
6. Diósgyőri VTK 11 5 1 5 18–17 +1 16
7. Fehérvár FC 11 4 2 5 22–19 +3 14
8. MTK Budapest 10 4 2 4 11–19 –8 14