A Fehérvár 4 góllal, a DVTK 9 emberrel fejezte be a meccset

2023.10.28. 14:31
<a href="https://www.nemzetisport.hu/galeria/nb-i-11-fordulo-7377" target="_blank">Kenan Kodro kétszer is betalált <br />A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK (Fotó: Szabó Miklós)</a>
Négygólos győzelmet aratott a Fehérvár a vendég Diósgyőr ellen a labdarúgó NB I 11. fordulójában, ezzel öles léptekkel távolodik a veszélyzónából. A találkozót a DVTK kilenc emberrel fejezte be.

LABDARÚGÓ NB I
11. FORDULÓ
Fehérvár FC–DVTK 4–0(Christensen 41., Kodro 45+1., 84., Kastrati 82.)
Székesfehérvár,Sóstói Stadion,3096néző.Vezette:Bognár T.
Kiállítva:Farkas D. (DVTK, 69.), Szatmári (DVTK, 86.)

ONLINE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Nagyot változott a világ, amióta a két csapat hasonló párosításban legutóbb találkozott. A Sóstói stadionban az eddigi utolsó meccsüket, a 2020–2021-es idény 21. fordulójában játszották, a Fehérvár akkor még egyértelműen élcsapatnak számított (a Ferencváros és a Puskás Akadémia mögött harmadik helyen állt), a DVTK pedig a bennmaradásért harcolt (konkrétan sereghajtó volt).

Az a bizonyos, 2021. február 20-án rendezett összecsapás mégis nagy meglepetéssel zárult: bár a Vidi Stopira találatával már a 9. percben megszerezte a vezetést, a Diósgyőr a második játékrészben Gheorghe Grozav mesterhármasával fordított, és 3–1-es győzelmet aratott. A bravúros eredmény ellenére a DVTK utolsó helyezettként zárta a bajnoki évet (nem mellékesen, hazai pályán a Fehérvár elleni 0–4 jelentette az utolsó fordulót), két évre az NB II-be kényszerült, majd a nyáron visszatért a legjobbak közé, s olyan futballal rukkolt ki, amellyel sokak szimpátiáját kivívta.

Más utat járt be az elmúlt időszakban a Fehérvár... A klub az előző idényben csak az utolsó játéknapon hosszabbította meg élvonalbeli tagságát, hogy aztán a mostani bajnokságban a játék minőségében és eredményességben is alaposan elmaradjon az elvárástól. Az első tíz fordulóban látottak nem azt mutatták, hogy a Vidi lenne a szombati találkozó esélyese, még akkor sem, ha utolsó két hazai meccsét hozta, míg ellenfele a megelőző két idegenbeli bajnokiján pont nélkül maradt.

A hazai együttesnél a válogatott Kalmár Zsolt sérülés miatt a meccskeretbe sem került be, a vendégek vezetőedzője, Kuznyecov Szergej pedig azzal okozott meglepetést, hogy a csapatkapitány Holdampf Gergőt és Lukács Dánielt is csak a cserék közé nevezte. Kezdés előtt a hazai játékosok a csapat sérült kapitányának, Fiola Attilának üzentek azzal a molinóval, amelyen a „Jobbulást, Fityó!” felirat állt.

Már a hetedik perc hazai lehetőséget hozott, Kenan Kodro a balösszekötő helyén robogó Schön Szabolcsnak készítette le lövésre a labdát, a szélső azonban éles szögből az oldalhálóba bombázott.

A hazai ultrák füstfelhőbe borították a vendégek kapuját, Bognár Tamás játékvezetőnek rövid időre meg kellett szakítania a játékot, hogy a 17. percben Elton Opoi Acolatse lövése, majd Pernambuco ismétlése adjon munkát Tóth Balázsnak. Szatmári Csaba rossz labdalevételéből indult az a hazai támadás, amelynél Schön Szabolcs a bal oldalról beadhatott, Szabó Levente azonban nagy helyzetben az öt és felesen nem találta el a labdát.

Úgy tűnt, gól nélkül ér véget az első játékrész, ám nem így lett! Tobias Christensen befelé lopta a távot a jobbösszekötő helyén a tizenhatos vonalánál Schön passza után, majd ballal a bal alsó sarokba lőtte a labdárt. És a házigazda még a szünet előtt megduplázta előnyét: Katona Mátyás lövését Arsen Odincov csak kiütni tudta, érkezett Kenon Kodro, és máris 2–0-t mutatott az eredményjelző.

Kuznyecov három helyen is változtatott a szünetben, némi meglepetésre Lukács Dániel nem volt a becserélt futballisták között, pedig őt azért már láttuk gólt szerezni... Az 59. percben bal oldali támadás lezárásaként Pernambuco fejelhetett hat méterről, Tóth Balázs bravúrral védett. Fogyott az idő, a DVTK nem tudott olyan nyomást gyakorolni az ellenfélre, amely legalább a szépítést meghozta volna, aztán a szünetben becserélt Farkas Dániel megkapta a második sárga lapját, emberhátrányban pedig nem volt realitása az esetleges pontszerzésének.

A hajrában Lirim Kastrati és Kenan Kodro is betalált még, így a Fehérvár fölényes győzelmet aratott a Szatmári Csaba kiállítása miatt a meccset végül kilenc emberrel befejező DVTK ellen. 4–0

1. Ferencvárosi TC 9 7 1 1 30–12 +18 22
2. Paksi FC 10 6 3 1 20–12 +8 21
3. Újpest FC 10 6 2 2 20–17 +3 20
4. Puskás Akadémia 11 5 4 2 20–15 +5 19
5. Debreceni VSC 11 5 2 4 19–16 +3 17
6. Diósgyőri VTK 11 5 1 5 18–17 +1 16
7. Fehérvár FC 11 4 2 5 22–19 +3 14
8. MTK Budapest 10 4 2 4 11–19 –8 14