A 99. percben mentett pontot a ZTE a Puskás AFC ellen

2023.09.29. 19:50
A fehér mezes felcsútiak már zsebben érezhették a három pontot... (Fotó: Szabó Miklós)<br /><a href="https://www.nemzetisport.hu/galeria/nb-i-8-fordulo-7287" target="_blank"><strong>A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK! </strong></a>
A labdarúgó NB I 8. fordulójában a Zalaegerszeg a Puskás Akadémiát fogadta. A Puskás Akadémia a 88., a Zalaegerszeg a 99. percben talált be az 1–1-es eredménnyel záruló, alacsony színvonalú találkozón.

LABDARÚGÓ NB I
8. FORDULÓ
Zalaegerszegi TE–Puskás Akadémia 1–1 (0–0)
Zalaegerszeg,ZTE Aréna.Vezette:Andó-Szabó Sándor
Gólszerző:Spoljaric (90+9.), ill. Plsek (88. – 11-esből)

A TALÁLKOZÓ ONLIVE, SZÖVEGES TUDÓSÍTÁSA ITT OLVASHATÓ!

Nem történt meglepetés, Senkó Zsombor kikerült a csapatból. A ZTE FC nyáron igazolt 20 éves kapusa az idény kezdete óta megkapta a lehetőséget a bizonyításra, ám nem tudott élni vele. Teljesítménye finoman szólva visszafogott volt, emlékezhetünk, a múlt hétvégi Fehérvár FC elleni bajnokin (3–3) sem nyújtott jó teljesítményt, két gólban is benne volt, lapunktól 3-as osztályzatot kapott. Nem véletlen, hogy a hét közepén újabb kapus szerződtetését jelentette be a klub, az előző idényt a Vasasnál töltő, ám május óta csapat nélkül lévő Dombó Dávidot szerezte meg. Ennek tudatában az sem volt meglepő, hogy Senkó még a kispadra sem fért oda a Puskás Akadémia elleni bajnokin, a kezdőcsapatban Gyurján Márton kapott helyet, a cserék közé pedig a néhány napja aláíró Dombó Dávidot nevezte Boér Gábor vezetőedző. Ami a felcsútiakat illeti, Hornyák Zsolt vezetőedző eltiltás miatt nem számíthatott Szolnoki Rolandra, illetve a súlyos sérülése után felépülő Nagy Zsolt a kispadon kapott helyet.

Remek iramban kezdődött a találkozó, öt perc elteltével mindkét csapat előtt adódott gólszerzési lehetőség: előbb Antonio Mance találta el éles szögből a jobb oldali kapufát, majd Jonathan Levi lövése ment nem sokkal fölé. Yohan Croizet nagy kedvvel játszott, megmozdulásai élményszámban mentek, míg a túloldalról Mikael Soisalót lehetett kiemelni, ám nem ők, hanem Batik Bence került közel a gólhoz: egy szöglet után a kapufára fejelte a labdát. Jobban játszott a Puskás Akadémia, közelebb volt a vezetés megszerzéséhez, Brandon Ormonde-Ottewill beadása után Jakub Plsek lőtt ígéretes helyzetben mellé. Habár a felcsútiak játszottak fölényben, a játékrész végén előbb Huszti András, majd Mance révén veszélyeztetett a ZTE, ám nem találták el a kaput – döntetlennel mentek a csapatok a szünetre.

A 13-szoros válogatott Nagy Zsolt a szünetben pályára lépett, múlt héten bő fél órára küldte pályára Hornyák Zsolt a Paks elleni bajnokin (0–2), most egy félidőt kapott, szépen lassan felépíti a klub súlyos sérülése után, és ebből Marco Rossi szövetségi kapitány és a nemzeti együttes is profitálhat. A második félidőt nem olyan iramban kezdték a csapatok, ahogy az elsőt, ám Soisalo mellett Batik játékát is kell emelni, a 29 éves futballista remekül játszott a középpályán. Nagy Zsolt beállásával erősödött a Puskás Akadémia bal oldala, Ormonde-Ottewill és a válogatott játékos néhány esetben remekül bontotta meg a Zalaegerszeg védelmének jobb oldalát, érkeztek is középre a veszedelmes beadások, ám a kaput nem sikerült eltalálniuk a vendégeknek. Lamin Colley beállásával sokkal veszélyesebb lett a Puskás Akadémia, a gambiai csatárt alig-alig tudták tartani a zalaegerszegi játékosok, a hajrában Csóka Dánielnek csak szabálytalanul ment a saját tizenhatosán belül (lerántotta), amiért Andó-Szabó Sándor játékvezető tizenegyest ítélt. A büntetőt Jakub Plsek váltotta gólra, majd a nagy örömködés közepette nem igazán sportszerűen kiintett a ZTE-tábornak, s előttük ünnepelte találatát.

A Zalaegerszeg nem adta fel, és Josip Spoljaric 99. percben szerzett góljával döntetlenre mentette a mérkőzést – jó kérdés, hogy ezzel az eredménnyel melyik csapat lehet elégedettebb...