A Kecskemét otthon négy gólt lőtt a Puskás Akadémiának

2023.08.26. 15:25
<a href="https://www.nemzetisport.hu/galeria/nb-i-5-fordulo-7149" target="_blank">A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK (Fotó: Földi Imre)</a>
A labdarúgó NB I 5. fordulójában a Kecskeméti TE hazai pályán 4–1-re megverte a Puskás Akadémiát.

LABDARÚGÓ NB I
5. FORDULÓ
Kecskeméti TE–Puskás Akadémia FC 4–1 (Nagy K. 31. – 11-esből, Horváth K. 45+9. – 11-esből, 57., Tóth B. 68. ill. Plsek 47. – 11-esből)
Kecskemét,
Széktói Stadion, 2786 néző. Vezette: Bognár T.

ONLIVE KÖZVETÍTÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

A rekkenő hőség miatt a stadion helyett sokan inkább a létesítménnyel szemben fekvő strandot választották szombat délutáni kikapcsolódásként. Sajnálhatják, mert a Kecskeméti TE ezúttal is közönségszórakoztató játékkal kedveskedett a kánikula ellenére is kitartó szurkolóknak. Valamivel több mint 34 Celsius fokot mutatott a hőmérő az árnyékos oldalon, s bizony kész csoda, hogy a napon ülők közül senki sem kapott napszúrást. A lelátón segítőivel helyet foglaló Marco Rossi szövetségi kapitány mindenesetre az árnyékos oldalt választotta, neki nem a feje, hanem a keze fájdult meg, alig győzte az aláírások osztását.

A KTE labdarúgóit nem zavarta a nagy meleg, az első perctől átvették a játék irányítását, s ahogyan arra számítani lehetett, a vendégek átadva a területet, labdaszerzésre törekedve, kontraakciókra rendezkedtek be, s természetesen a melegre sohasem panaszkodó gambiai származású center, Lamin Colley erejére, gyorsaságára alapoztak. Nos, a csatár már a 6. percben betalált, ám előtte lesállást jelzett a partjelző, majd aztán a VAR-szoba is, így Bognár Tamás játékvezető jogosan szabadrúgást ítélt kifelé.

Az érvénytelen gól után sem változott a játék képe, a KTE „él nélküli ” akciókat vezetve támadott, a Puskás Akadémia kontrázott, Colley pedig szinte minden szituációból megcélozta a kaput. Azért Hornyák Zsolt, a vendégek vezetőedzője húzott egy merészet, a gyors Luciano Slagveert a bal oldalra helyezte át azért, hogy a hazaiak hatalmas területen futballozó, védőként, majd jobbszélsőként is előretörő Nagy Krisztián előtt lezárja a területet. Sokáig úgy tűnt, tökéletes ez az edzői húzás, ám a holland légiós összehozott egy tizenegyest, amelyet ki más, mint Nagy Krisztián értékesített. A sors fintora, hogy szélső bele is sérült a szabálytalankodásba, s nem tudta folytatni a játékot. Egyébiránt Szabó István, a hazaiak mestere nem taktikázta agyon a meccset, a szokásos hadrendben küldte pályára együttesét, de az előző meccsen csak csereként játszó Tóth Barnát beállította a kezdőbe – ám a vendégek középcsatára futballozott veszélyesebben. Colley lábában volt az egyenlítés, de Varga Bence ragyogó védése miatt ott is maradt. Bezzeg a hazaiak centere! Tóth Barna a félidő hosszabbításában kiharcolt egy tizenegyest, Horváth Krisztofer értékesítette, s máris két gólra nőtt a hazaiak előnye.

Alig kezdődött el a második félidő, s már a harmadik büntetőt láthatta a nagyérdemű, azzal a különbséggel, hogy ezúttal a Puskás Akadémia következhetett, tegyük hozzá, jogosan. Aztán újra megvillant Horváth Krisztofer, és ismét kétgólos volt a KTE előnye. A látottak alapján egyáltalán nem lenne meglepő, ha a 21 éves csatár neve is ott virítana a szövetségi kapitány noteszében. Tóth Barna aztán padlóra küldte a PAFC-ot, a jól és szellemesen futballozó kecskemétiek 4–1-re diadalmaskodtak.

Horváth Krisztofer vezérletével idénybeli harmadik győzelmét könyvelte el az OTP Bank Ligában a KTE (mind a hármat hazai pályán), szombaton a bajnokságban eddig veretlen Puskás Akadémiát két vállra fektetve.