Hiába az egyenlítés, hiába az emberelőny, kikapott a Mol Fehérvár!

A labdarúgó NB I 31. fordulójában a Puskás Akadémia 2–1-re legyőzte odahaza a Mol Fehérvárt, ezzel közelebb lökte az NB II-höz a megyei riválist.
Bajban... (Fotó: Koncz Márton) A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!

Puskás Akadémia–Mol Fehérvár 2–1 (Gruber 53., Komáromi 84., ill. Dárdai P. 72.)
Felcsút, Pancho Aréna, 2420 néző. Vezette: Vad II
Kiállítva: Zahedi (79.), ill. Larsen (90+3.)

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

A Pancho Arénában játszották a forduló utolsó mérkőzését – és ennek már lehetett lélektani szerepe. Főleg a vendég Mol Fehérvár FC szempontjából, hiszen a fehérváriak úgy léptek pályára, hogy tudták: a Honvéd szombat délután pontot szerzett Debrecenben, vasárnap kora délután a Mezőkövesd kiütötte a Paksot. Így egyértelmű volt a helyzet, az egy pont szinte semmit sem segít a Vidin.

Dárdai Pál nagyszerű labdaátvétele, veszélyes lövése vezette a fel a mérkőzést, Markek Tamás védeni tudott, majd Lies Houry próbálkozott – ez alapvetően jó ötletnek tűnt, hiszen a mérkőzés kezdete előtt hosszasan, órákon át esett az eső, így rendkívül csúszós talaj várta a csapatokat, ilyen füvön pedig könnyen felgyorsul a labda. Alighanem erre is felhívták a figyelmet a vezetőedzők mindkét öltözőben.

A magyar élvonal átlagához viszonyítva jó volt a tempó, nagy volt a küzdelem, és húsz perc elteltével jött az első igazi helyzet: Komáromi György szerezhetett volna gólt, Kovács Dániel viszont több szempontból is sikeresnek bizonyult ennél az akciónál, bravúros védéssel a léc fölé tolta a labdát, de olyan mozdulattal, hogy azt a játékvezetők nem észlelték, így kirúgással jöhetett a vendégcsapat.

Amúgy pedig a fehérváriak kapusa úgy ünnepelte a kétségkívül nagyszerű védést, mint egy csatár a gólt, s ha másból nem, ebből egyértelmű volt, ő védett, és szöglettel kellett volna jönnie a Puskás Akadémiának. Persze, ennyit mindenki tévedett a pályán lévők közül, bár a meccs korai szakaszában bizonytalannak tűnő Peter Pokorny valóban csak néhány millimétert tévesztett, amikor az első félidő derekán a jobb felső sarokba próbálta fejelni a labdát, de a kapufa megmentette a hazaiakat. Könnyen vezetést szerezhetett volna a Mol Fehérvár FC még a szünet előtt, amikor a gyorsan végigvitt kontratámadás végén Kenan Kodro maradt egyedül a kapussal szemben, de óriási helyzetben mellé lőtt – a csatár egyébként nagyon sokszor visszalépett a középpályára, hogy a támadásépítésekben részt vegyen, emiatt viszont a legtöbb esetben nem ért oda a kapu elé. Az említett ziccernél viszont igen, az ő tudásával ilyen lehetőségből kötelező lett volna gólt szerezni.

A gólok a második félidőre maradtak. Noha azt gondoltuk, a vendégcsapatnak lenne sürgősebb, a házigazda kezdett aktívabban, és Gruber Zsombor megszerezte a vezetést. A Fehérvár próbált ritmust váltani, s bár sokáig nem derült ki, mi az elképzelése, Dárdai Pál fejese az egyenlítést jelentette. Vérszemet kaptak a fehérváriak, nem volt meglepő, hogy Hornyák Zsolt hármas cserével próbálta frissíteni csapatát. Számításaiba nagy hiba csúszott, mert Sahab Zahedi néhány percet töltött csak a pályán, sikeres labdaérintése alig volt, viszont gyorsan összeszedett két sárga lapot – ha ez nem lett volna elég, a pályáról úgy jött le, hogy letépte a csuklóira tekert ragasztószalagot, majd azokat eldobta a pályán.

Szemetelés a játéktéren?

Felfoghatatlan tiszteletlenség ez, bár a felcsútiakat kétségkívül a létszámhátrány bosszantotta jobban. Az életéért küzdő Vidi óriási hibát követett el, amikor nem vette komolyan az egyik hazai akciót, Marcel Heister és Loic Nego is csak ímmel-ámmal védekezett, Komáromi György pedig a hálóba fejelte a labdát. Az utolsó másodpercekre kiegyenlítődött a létszám, Kasper Larsen a VAR-vizsgálat után kapott durvaságért piros lapot, de ez már a mérkőzés alakulását nem befolyásolta. Ismét kikapott a Mol Fehérvár, amelytől távolodnak a riválisok, óriási bajban van a csapat, egyre közelebb sodródik a másodosztályhoz. 2–1