Megszerezte első győzelmét Kruscsics a Kisvárdával – az Újpest bánta

2023.05.14. 15:20
A labdarúgó NB I 31. fordulójában a Kisvárda 2–0-ra megverte odahaza az Újpestet.
Nem hiába harcoltak a hazaiak (Fotó: Kovács Péter)
A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!
Nem hiába harcoltak a hazaiak (Fotó: Kovács Péter) A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!

Kiállítva: Andzulasz (Újpest, 19.)

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Újpesten készülhettek arra, hogy a bennmaradás szempontjából körömrágós lesz a bajnoki hajrá, no de Kisvárdán, ahol a csapat a harmadik helyen telelt, aligha... Pedig ez lett a helyzet, s amíg a meccs előtt a játékosok az öltözőben készültek, a két stáb tagjai együtt próbálták kiszurkolni, hogy az előző mérkőzésen a paksi Varga Barnabás értékesítse a tizenegyest a Mezőkövesd ellen, hátha szorosabbá válik az addig 2–0-s mezőkövesdi vezetésre álló mérkőzés. Nem lett az, a Mezőkövesd pedig megközelítette a Kisvárdán fellépőket egy, illetve két pontra.

Mindkét csapat összeállítása tartogatott meglepetést, a kisvárdai kapuba bekerült Danijel Petkovics, és először alkalmazta Milos Kruscsics vezetőedző a háromvédős szerkezetet, mintha csak meg akarta volna lepni korábbi együttesét. Az Újpest soraiban az ék mögött három fiatal kapott lehetőséget, de nem volt köztük Csoboth Kevin, akit kisebb sérülése miatt csak a kispadra neveztek.

Aktívabban kezdtek a hazaiak, Jasmin Mesanovic már a kilencedik percben „kiharcolt” egy sárga lapotJorgosz Andzulaszról, aki bő tíz perc múlva ismét felrúgta a hazaiak labdarúgóját – Erdős József játékvezető zsebéből pedig a sárga után a piros lap is előkerült. Andzulasz sírva vonult az öltözőbe, érezve, nehéz helyzetbe hozta a csapatát. A kiállítás után Nebojsa Vignjevics vezetőedző Varga Balázst áldozta fel, a helyére a védelembe cserélte be Abdoulaye Diabyt.

A hangulatra nem lehetett panasz, az újpestiek színültig megtöltötték a vendégszektort, és a Várkerti Vitézek is felfüggesztették némasági fogadalmukat (a legutóbbi, Honvéd elleni hazai meccsen nem szurkoltak szervezetten), olyannyira, hogy a meccsnapot megelőző edzésen meglepték a csapatot, és néhány perces szurkolásukkal jelezték a bajnoki hajrá jelentőségét.

Emberelőny ide vagy oda, nem lehetett azt állítani, hogy döntő fölénybe került a Kisvárda, talán azért, mert a három belső védő őrizte az egy szem csatárt, Fernand Gourét. Így aztán kiegyenlített játékkal ért véget az első félidő, riadalmat csak Djordje Nikolics hajmeresztő kifutása okozott – amikor legutóbb, február 17-én így tett, Rafal Makowski csaknem félpályás góllal büntetett, most a lilák kapusa elterült a földön, így megállt a játék.

A második félidő annyi változást hozott, hogy Hej Viktor a jobb oldalon bátrabban belépett a játékba, átadásából Janisz Karabelov csaknem megszerezte a vezetést csapatának. Csakhogy Csoboth Kevin is feltűnt a színen, ő pedig magában hordozza a veszélyt, le is cserélte róla Kruscsics a már sárga lapos Hejt. Átállt a négyvédős szerkezetre a Kisvárda, hogy a szélső hátvédek is tudják támogatni a támadásokat, erre Vignjevics hármas cserével reagált, de mire a vendégek felvehették volna az új alakzatot, megszületett a hazaiak vezető gólja a két cserejátékos, Driton Camaj és Matheus Leoni akciójából.

Kisvárdai részről ezután következett csak a neheze – megtartani az előnyt, hiszen a korábbi meccseken ezzel volt gondja elég a gárdának. Ezúttal azonban nem engedte ki a kezéből az előnyt a tavalyi ezüstérmes, sőt, a cserejátékosok által összehozott újabb gól végleg eldöntötte a meccset – bár csak VAR-vizsgálat után gördülhettek le végleg a szívekről a kövek –, vele együtt azt is, hogy kiharcolta a bennmaradást, így elkezdheti majd a hatodik évét is a legmagasabb osztályban a Kisvárda.

Amely tíz nyeretlen bajnoki után győzött újra – e sorozat előtt, illetve a mostani lezárásakor is az Újpest volt az áldozata. 2–0