Szappanos remekelt, nem kapott ki Debrecenben a Honvéd

2023.05.13. 16:50
A labdarúgó NB I 31. fordulójában a Debreceni VSC gól nélküli döntetlent játszott odahaza Budapest Honvéddal.
A gyep minőségére nem lehet fogni...
A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK (Fotó: Kovács Péter)
A gyep minőségére nem lehet fogni... A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK (Fotó: Kovács Péter)

LABDARÚGÓ NB I
31. FORDULÓ
Debreceni VSC–Budapest Honvéd 0–0
Debrecen, Nagyerdei Stadion, 5632 néző. Vezette: Bogár

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Amikor szeptember 21-én a DVSC a hivatalos honlapján bejelentette, hogy a szerb Szrdjan Blagojevics veszi át a csapat irányítását, talán csak a legvérmesebb szurkolók bíztak abban, hogy kedvenceik futballjában, eredményességében gyökeres fordulat áll majd be. A Loki akkor nyolc fordulót követően egy győzelemmel, négy döntetlennel és három vereséggel állt, csak két együttest, a 11. Mezőkövesd-Zsóryt és a sereghajtó Vasast előzte meg, és nehezen volt elképzelhető, hogy olyan útra lép, mint amilyenen ezt megelőzően a 2018–2019-es idényben járt – a Ferencváros és a Fehérvár mögött harmadikként zárt.

Szrdjan Blagojevics október elején éppen a Bp. Honvéd ellen mutatkozott be a kispadon, mégpedig meglehetősen őrült mérkőzésen. Sokáig úgy tűnt, gálázik a DVSC, hiszen a 48. percben már 4–0-ra vezetett, a 72. percben azonban már 4–3-at mutatott az eredményjelző, így a végén örülni kellett a szűk győzelemnek is. Az esztendőt már a középmezőnyben, hetedikként zárta a csapat, és mert teljesítménye kiegyensúlyozott maradt, megteremtette magának az esélyt, hogy négy év elteltével odaérhessen a dobogóra.

Nem kérdés, a Honvéd elleni párharcnak is esélyesként vágott neki, ugyanakkor Debrecenben azzal is tisztában kellett lenni, hogy a kispestiek a bennmaradásért harcolnak (ugyanez volt a helyzet az előző két bajnoki évadban is), ami akár olyan erőt adhat nekik, mint az előző fordulóban, amikor 1–0-ra legyőzték a KTE-t. Mondjuk, a Honvéd vezetőedzője, Dean Klafuric olyat húzott, amire aligha számított bárki is: a megszokott kezdőből Herdi Prengát, Bocskay Bertalant és Nenad Lukicsot is a kispadra ültette. A vezérelv alighanem az lehetett, hogy mindannyian négy sárga lapot kaptak már, így a tréner arra gondolhatott, nehogy valamelyikük eltiltott legyen a jövő heti, Mezőkövesd-Zsóry elleni sorsdöntő találkozón. Értjük mi, hogy ők hárman sokat tehetnek egy hét múlva a győzelemért, a Honvéd kerete azonban nem túl acélos, s Nenad Lukicson kívül nagyjából senki sem tud gólt szerezni, azaz kívülről úgy tűnt, a vendégek „elengedik” a DVSC elleni bajnokit, holott a Loki a legjobb játékosa, Dzsudzsák Balázs nélkül állt fel, így nem tűnt legyőzhetetlennek.

Már a 6. perc meghozta az első nagy hazai helyzetet, ám Dorian Babunszki lövését Szappanos Péter bravúrral védte. Hamar jött a válasz, Ivan Lovric felszabadítása után Kerezsi Zalán jól cselezett a tizenhatoson belül, ám ballal nem találta el a kaput. Nem jelentett meglepetést, hogy a DVSC mezőnyfölényben futballozott, jobbára a Honvéd térfelére korlátozódott a játék, mégis a vendégcsapat szerezhetett volna vezetést, ha Eördögh András lapos beadását Kocsis Dominik nem kési le centiméterekkel a kapu torkában. A játékrész hajrájában Christian Manrique lövését kellett még Szappanos Péternek védenie, a félidei eredménnyel kétségtelenül a Honvéd lehetett elégedettebb.

Nem lett volna meglepetés, ha Blagojevics cserél a szünetben, de nem tette, pedig a DVSC nem igazán tudott mit kezdeni a riválisával, és ez a második félidőben sem változott. Az 59. percben Kerezsi Zalán a meccs legnagyobb helyzetét hagyta ki, bár remekül érkezett a kapu elé Eördög András beadásánál, lövése után Megyeri Balázs bravúrral hárította a labdát. A hazaiaknál érkezett Antonio Mance és Bárány Donát, továbbra is a DVSC kezdeményezett, ugyanakkor a vendégek előtt több remek kontralehetőség is adódott.

Már húsz perc sem volt hátra a mérkőzésből, amikor Christian Manrique jobb oldali beadására Bárány érkezett, bevetődve fejelt, ám Szappanos bravúrral kiütötte a labdát. A találkozó végén a Honvéd kapusának még egyszer nagyot kellett védenie Bódi Ádám szabadrúgásánál – az eredmény nem változott, maradt a gól nélküli döntetlen. Az egy pont a Honvédnak sokat érhet a bennmaradásért zajló harcban, a DVSC-nek viszont az elvesztett kettő még hiányozhat. 0–0

1. Ferencvárosi TC 31 19 6 6 61–29 +32 63
2. Kecskeméti TE 31 14 12 5 47–29 +18 54
3. Paksi FC 30 14 6 10 55–48 +7 48
4. Debreceni VSC 31 13 9 9 47–38 +9 48
5. Puskás Akadémia 30 11 11 8 42–40 +2 44
6. Zalaegerszegi TE 31 10 8 13 36–39 –3 38
7. Újpest FC 30 10 8 12 39–51 –12 38
8. Kisvárda 30 8 13 9 39–47 –8 37