Nem bírt egymással a Diósgyőr és a Zalaegerszeg

TŐSÉR NORBERT (összefoglaló), RUSZNÁK GYÖRGY (percről percre)TŐSÉR NORBERT (összefoglaló), RUSZNÁK GYÖRGY (percről percre)
2020.06.10. 16:45
Nagy küzdelem, egy-egy gól (Fotó: Tumbász Hédi)
Eseménytelen első félidő után igencsak felpörgött a DVTK és a Zalaegerszeg a labdarúgó NB I 28. fordulójában, és nagy küzdelemben igazságosnak mondható döntetlen született.

LABDARÚGÓ NB I
28. FORDULÓ

DVTK–ZTE FC 1–1
Miskolc,
DVTK Stadion,2895néző.Vezette:Erdős József
Gólszerző: Szépe (öngól, 67.), ill. Bolla (80.)

SZÖVEGES TUDÓSÍTÁS ITT!

Mivel az idény hajrájában három hét alatt hat bajnokit játszanak a csapatok, korántsem meglepő, hogy alaposan átalakított kezdőkkel állt fel a Diósgyőr, valamint a ZTE FC is. Feczkó Tamás vezetőedző együttese vasárnap este 3–0-s vereséget szenvedett a Ferencváros otthonában, a szakvezető ugyanakkor jelezte: a mutatott játékkal nem volt elégedetlen, inkább a helyzetkihasználás hatékonyságával. Tehát Joachim Adukor, Dusan Brkovics, Hysen Memolla és Molnár Gábor is a csapat „forgatásának” betudhatóan került szerdán a hazaiak kezdőjébe.

Ami a ZTE FC-t illeti: Márton Gábor együttese a legutóbbi három mérkőzésén gólt sem kapott, s elmozdult a kieső zónából. Ez lehetővé tette a szakvezetőnek, hogy alaposan átszervezze csapatát a hétközi bajnokira, egyúttal tartalékoljon a közvetlen vetélytársnak számító Paksi FC elleni szombati hazai mérkőzésre. A zalaiak kezdőjében öt „beugró” volt: Bedi Bence, Bobál Dávid, Eduvie Ikoba, Kocsis Gergő, valamint Stjepan Ostrek.

Nem mellékesen a kék-fehérek az erőltetett menet közben egy hét alatt átutazzák az országot. Vasárnap este a Puskás Akadémiát fogadták (2–0), majd kedden útra keltek Diósgyőrbe, hogy megtegyék az oda-vissza 900 kilométeres utat. Szombaton a Paks elleni bajnokijuk következik (éjszakába nyúlóan), hétfőn pedig ismét kelet felé veszik az irányt, mivel kedden az 550 kilométerre lévő – ugyancsak vetélytársnak számító – Kisvárda otthonában lépnek pályára.

Ha ezeket figyelembe vesszük, nem meglepő, hogy Diósgyőrben a vendégek biztonsági játékra rendezkedtek be. Ez idáig nemigen játszottak öt hátvéddel, sőt a védelem elé rendszeresen visszahúzódó Zoran Lesjak is inkább a védekezésre összpontosított, mint a támadások építésére. Az első félidőben mégis a horvát légiós volt a legaktívabb, háromszor is távoli lövéssel próbálkozott – eredménytelenül. Eközben a DVTK csupán kétszer tudta átjátszani a betömörülő vendégvédelmet, de Molnár Gábor és Mirko Ivanovszki közeli lövését Demjén Patrik hárította.

A második félidőben sokáig nem változott a mérkőzés képe, a Diósgyőr próbálkozott, de a széleken sem tudott a zalai védelem mögé kerülni, s csak akkor nyílt előtte lehetőség, amikor a vendégek előre merészkedtek. Olykor ugyanis megtették, jobbára Ikobát próbálták indítani, ám a csaknem két méter magas és száz kilós légiós súlytalannak bizonyult.

Talán a két edző is megunta az erőtlen próbálkozásokat, mind a ketten egyszerre hármat cseréltek, hogy fokozzák a támadójáték hatékonyságát. A hazaiaknál Korbély Kristóf, Márkvárt Dávid és Haris Tabakovic, míg a vendégeknél Bőle Lukács és Radó András próbált ötletet és kreativitást csempészni a játékba.

A gólt mégis egy védő szerezte: Molnár Gábor szögleténél Szépe János fejese szépségdíjas is lehetne, ha nem a saját kapuját veszi be. Így azonban a ZTE FC és Demjén Patrik kapus 409 perc után gólt kapott (1–0). Az öngól felrázta a vendégeket, s további két támadó felfogású labdarúgó, Bobál Gergely, valamint Nikola Mitrovics lépett pályára. Az egyenlítő gólnál azonban ismét egy védő volt eredményes – Bolla Bendegúz (1–1).

Ismét döntetlenre állt tehát a mérkőzés, de a menet közben átszervezett vendégek nem elégedtek meg az egy ponttal, s néhány kellemetlen percet okoztak Danilovics kapusnak. Mivel a Diósgyőr ugyancsak győzelemre hajtott, élvezetessé vált a hajrá – sajnos csak az.

A lefújás pillanatában a kiesés elől sikeresen menekülő vendégek tűntek elégedettebbnek. Sorozatban hatodik bajnokijukon is veretlenek maradtak, márpedig ilyen dicséretes sorozatra legutóbb tíz évvel ezelőtt, 2010 március és áprilisa között voltak képesek az élvonalban.