Az utolsó 15 percben három gólt lőtt és nyert az MTK a Honvéd ellen

2009.05.05. 21:09
Az utolsó negyedórában háromszor is betalált, így 3–0-ra nyert az MTK Budapest a Budapest Honvéd otthonában a Soproni Liga elhalasztott 17. fordulójának keddi mérkőzésén. Urbán Gábor csereként beállva két gól szerzett, valamint Hrepka Ádám is betalált, ezzel a kék-fehérek megérdemelten nyertek a Bozsik-stadionban.
Urbán Gábor (jobbra) egy félidő alatt két góllal segítette csapatát
Fotó: Meggyesi Bálint

Langyos tavaszi időben és hasonló iramban kezdődött a mérkőzés. Az első negyedórában a kék-fehérek birtokolták többet a labdát, ám nagy helyzetet nem tudtak kialakítani, a Honvéd védelme jól zárt, így a vendégek fölénye meddőnek tűnt.

Egy-egy sárga lap mellett az első bő fél órában csupán egy cserét jegyezhettünk fel (Mischek Lungu helyét Filó Tamás vette át). A folytatásban aktivizálta magát a Honvéd is, amely egyre többször került a Garami-csapat tizenhatosának előterébe, vagy végezhetett el szögletet, a vezető gól viszont nem született meg.

Az MTK a széleken próbálkozott többet, ám nem sikerült megbontania a Sisa-csapat védekezését, bár Lencse László beadását követően Rodenbücher István centikre járt a gólszerzéstől, fejese után a labda a kapufát is érintve hagyta el a játékteret.

A fordulás után is kevésszer kerültek a kapu elé a csapatok. A Honvéd távoli próbálkozásokkal kísérletezett, de csak az utolsó húsz percre élénkült meg igazán a mérkőzés. Előbb a Honvédnak adódtak kisebb lehetőségei, azonban a kapu előtt mégis az MTK volt a határozottabb, és a csereként beálló Urbán Gábor 14 méteres lövése után megszerezte a vezetést. 0–1

Ráadásul néhány perccel később az MTK újabb gólt szerzett, a Honvéd-védők nem tudtak felszabadítani, Hrepka Ádám pedig közelről kettőre növelte az előnyt. 0–2

A hosszabbításban Urbán újabb góllal tette fölényessé az MTK győzelmét. A Budapest Honvéd ezen a mérkőzésen sem nyújtott maradandót, Garami József csapata pedig negyedóra jó játékkal is magabiztos győzelmet aratott. 0–3