Kiegyenlített mérkőzést nyert meg a hajrában a Hali a Siófok ellen

2009.03.21. 20:23
A Soproni Liga 20. fordulójában végig döntetlenízű mérkőzésen a Haladás a hosszabbításban Vörös közelről szerzett góljával hozta el a három pontot a Siófok otthonából. Ezzel a Balaton-parti csapat nem tudta megismételni a Magyar Kupa-mérkőzésen mutatott produkcióját, és továbbra sem tud elindulni felfelé a tabellán.
Vörös (háttal fehérben) hajrábeli gólja három pontot ért a Haladásnak

A mérkőzés felvezetéséhez tartozik, hogy a szombathelyiek győzelmekkel elkerülhetik a beígért pénzbüntetés befizetését – jelentették ki a klub vezetői. A hétközi, PMFC elleni (1–4) Ligakupa-negyeddöntő után a pályára lépő labdarúgók százezer forintos büntetést kaptak, s a hírek szerint csak a következő fordulókra előirányzott pontok megszerzésével kerülhetik el a fizetést.

Ami a Siófokot illeti: engedéllyel utazott el Georges Aimé Ekounda, a télen szerződtetett huszonnégy esztendős kameruni csatár. A légiós tartózkodási engedélyét intézi, s csak a jövő héten tér vissza a klubhoz.

Kiegyenlítetten indult az első félidő, nem látszódott a két csapat táblázaton elfoglalt pozíciójában meglévő különbség. A 8. percben azonban váratlanul 11-eshez jutott a Haladás, Eugene szabálytalankodott Keneseivel, a büntetőt maga a sértett végezte el, bal sarokba tartó lövését azonban Milinte megfogta.

Sok volt a pontatlanság és a hiba a játékban, az első fél óra végére némi szombathelyi mezőnyfölény alakult ki. Aczél Zoltán idegesen rohangált a partvonal mellett, nehezen tűrte csapata produkcióját. Több helyzete volt a Haladásnak a gólszerzésre, ezek viszont rendre kimaradtak, így gól nélküli döntetlennel zárult a játékrész.

Változtatott a Siófok a szünetben, Ndjodo lépett pályára a támadásokat segítendő. Ennek látszólag meg is lett az eredménye, átvette ugyanis a mérkőzés irányítását a Siófok. A Haladás igazán még a félpályát sem lépte át a játékrész első perceiben. Ezután némileg enyhült a hazaiak nyomása, de a szombathelyiek így sem tudtak annyi lehetőséget kidolgozni, mint az első félidőben.

Ismét kiegyenlítetté vált a játék, látszott, egy gól eldöntheti a három pont sorsát. Sokáig úgy tűnt, ez a gól nem fog megszületni, ekkor jött a hosszabbítás és Kenesei szabadrúgása, amely után Vörös közelről a hálóba kotorta a labdát.

A játék képe alapján a döntetlen igazságosabb lett volna, azonban a végén szerzett szerencsés góllal a Haladás elhozta a három pontot a Siófok otthonából.

Gólszerző:Vörös (91.)
Csere: Bojtor helyett Ndjodo (a szünetben), Kogler helyett Koós (66.), Eugene helyett Andruskó (71.), ill. Oross helyett Andorka (66.)
Sárga lap: Horváth G. (31.), Nagy L.(42.), Hegedűs (67.), Ndjodo (78.), ill. Molnár B. (34')