Ligakupa: hazai pályán kapott leckét a Fehérvár a Siófoktól

2007.12.05. 16:42
Idegenben nyert 5-2-re Siófok a Fehérvár ellen a magyar Ligakupa csoportkörének második fordulójában. Tornyi Barnabás csapata már a félidőben 3-1-re vezetett, a vége háromgólos siker.
A siófoki csapat tetszetős játékkal a 23. percben már 3--0-ra is vezetett. Fél óra kellett ahhoz, hogy magához térjen a fehérvári csapat, ekkor Nagy Dániel passza után Disztl Dávid öt méterről lőtt a kapu közepébe, így szépített.Szünet után kitűnően kezdett a fehérvári csapat, Disztl Dávid újabb góljával nyílt lett a mérkőzés, ám Csopaki jobb oldali pontos beadását Melczer használta ki - ezzel eldőlt a találkozó. A rutinosabb egységesebb, jobb csapatjátékot produkáló és helyzeteit jobban kihasználó siófoki csapat megérdemelten győzött.

LIGAKUPA

B CSOPORT:
FC FEHÉRVÁR-BFC SIÓFOK 2–5 (1–3)
Székesfehérvár, 150 néző. V: Szilasi Sz. (Raff, Péter t.)
FEHÉRVÁR: Halasi – Vadász V. (Meggyes, a szünetben), Sötét, Kakas, Kovács K. – Nagy D., Lattenstein, Janovics, Horváth Á. (Fejes, a szünetben) – Bölcsföldi (Lelkes, 55.), Disztl D.
Edző: Disztl László
SIÓFOK: Sánta – Miklósvári, Nagy L. (Eugene, 78.), Forgács, Köntös – Csopaki (Homonyik, 74.), Tusori, Kanta Sz., Melczer – HOrváth B. (Fülöp, a szünetben), Vajda
Szakmai igazgató: Tornyi Barnabás
Gólszerző: Gajda (0–1) a 2., Kanta Sz. (0–2) a 17., MIklósvári (0–3) a 23., Disztl D. (1–3) a 39., Disztl D. (2–3) a 49., Melczer (2–4) a 73., Miklósvári (2–5) a 77. percben
Jó: Disztl D., Nagy D., ill. Gajda, Miklósvári, Nagy L., Melczer
Disztl László: – A mérkőzés elején a siófok ritmusát nehezen tudtuk felvenni, szünet után újabb gólunkkal kiegyenlítetté tettük a játékot, a hajrában azonban a Siófok megérdemelten győzött.
Tornyi Barnabás: – Első játékrészben és a hajrában jó helyzetkihasználásunk alapján elégedett voltam a csapat teljesítményével.