Még a vízzel is megküzdöttek

BORBOLA BENCE, BOTÁR LÁSZLÓBORBOLA BENCE, BOTÁR LÁSZLÓ
2005.05.18. 23:54
Tegnap egész nap ömlött az eső Sopronban. A Matáv pályája olyannyira vízben állt, hogy Pintér Attila és Garami József, valamint Arany Tamás játékvezető többször is kimerészkedett a meccs előtt zuhogó esőbe felmérni, van-e némi esély a mérkőzés lebonyolítására.
MATÁV FC-Sopron - MTK Budapest 1-1 (0-0)
Sopron, 1000 néző, Jv: Arany Tamás
SOPRON: Balogh J., Bagoly, Fehér Z., Szekeres T., Pintér Z., Lazics, Balaskó , Szabó O., Bárányos, Tóth M., Sira, Edző: Pintér Attila
MTK: Végh, Balogh B., Juhász R., Pollák, Füzi Á., Czvitkovics, Jezdimirovics, Zabos, Kanta Sz., Kanta J., W. Silva, Szakmai igazgató: Garami József
Gólszerzô: Kanta J. (0–1) a 62., Bárányos (11-esbôl, 1–1) a 69. percben.
Sárga lap: Jezdimirovics a 49. percben

A bajnoki menetrend miatt nehéz lett volna másik időpont után nézni (a meccset eredetileg az első tavaszi fordulóban kellett volna lejátszani, de akkor meg hó alatt állt a Káposztás utcai stadion), így jobb híján nekirugaszkodott a két csapat.

A találkozó vígjátéki hangulatban zajlott. A nézők jókat szórakoztak, amikor a futballisták egy-egy tócsa közepén hanyatt vágódtak, vagy amikor óriási sprintben próbálták vezetni a labdát, de elhagyták. A hozzáállásukra azonban nem lehetett panasz, csúsztak-másztak lelkesen. Jobbára a pálya középső részében folyt a játék, a soproni csatároknak azonban egyszer-egyszer hol a jobb, hol a bal oldalon sikerült "megúszniuk".

A kényszerbôl megfürdô Sira István bánatosan nézett a labda után, amelyet Balogh Béla (balra) a soproni csatár elesése után könnyedén elrúghatott (fotó: Pluzsik Tamás)

A szünetben frissen felvonalazott pályán aztán folytatódott a becsületes küzdelem egymással és az elemekkel. A második félidő és talán a mérkőzés legbravúrosabb védését Végh Zoltánnak kellett bemutatnia Bárányos Zsolt szabadrúgását követően. A futballisták lassan kezdtek hozzászokni a pálya talajához, így felpörögtek az események. Előbb Kanta József lőtt óriási gólt, a másik oldalon Bojan Lazics lőtt a kapu mellé, majd Végh Zoltán lökte el Tóth Mihályt. A megítélt büntetőből Bárányos Zsolt védhetetlenül lőtte a kapu jobb oldalába a labdát. A színvonallal együtt a nézők hangulata is emelkedett, míg a tribün egyik fele a "Kupa…", a másik a "…győztes!" szó harsogásával ünnepelte a hazai játékosokat, mialatt a Matáv FC (amely a főszponzor névváltása ellenére már ezen a néven fejezi be a bajnokságot) a pályán próbálta kiharcolni a három pontot. A soproniak sürgették a játékot, ám újabb gólra már nem tellett erejükből, így nem maradt más számukra, mint venni egy jó fürdőt, és elkönyvelni, hogy a több helyzet ellenére most egy pontra futotta az MTK ellen.

Percről percre

9. perc: A talaj csúszott, így a vendégek a levegőben próbálták járatni a labdát. Czvitkovics hozta játékba Kanta Szabolcsot, aki a soproniak 16-osához rúgta a labdát, amely túljutott a kapujából kifutó, ám elcsúszó Balogh Jánoson, és Welton Silva elé került. A brazil támadó azonban ahelyett, hogy lőtt volna, az alapvonalon túlra vezette a labdát.
13. perc: Balaskó adott középre a jobb szélről, és lövésszerű beadása után Végh tenyerelte a mezőnybe a veszélyesen a léc alá tartó labdát.
18. perc: Balaskó végzett el szabadrúgást az MTK térfelének közepéről a balösszekötő helyéről. Az élesen középre adott labda centikkel suhant el a berobbanó Szekeres Tamás előtt és a bal kapufa mellett.
55. perc: Bárányos végzett el szabadrúgást 24 méterre az MTK kapujától. Ügyesen átnyeste a labdát a sorfal fölött, ám Végh parádés vetődéssel kiütötte a félmagasan a kapu jobb oldalába tartó labdát.
62. perc: Az előrevágott labdát Szekeres Tamás fejelte el Welton Silva elől, éppen Kanta József elé, aki 25 méterről, jobb lábbal óriási erővel lőtte a labdát Balogh János kapujának jobb felső sarkába.
0-1
69. perc: Szabó Ottó rúgott gyertyát az MTK 16-osának előterében. Tóth Mihály mozdult a labdára, és az öt és felesnél ütközött a kapujából kiinduló Véghgel, aki, ha nem is látványosan, de azért nyilvánvalóan ellökte a csatárt. Arany Tamás játékvezető azonnal a büntetőpontra mutatott. A 11-esből Bárányos jobbal a jó irányba mozduló Végh mellett a kapu jobb felső sarkába lőtte a labdát. 1-1

Fény és árnyék

+ + +
A mérkőzés 25. percében Füzi Ákos egy soproni támadást megakadályozva óriási erővel bombázta a labdát az alapvonalon túlra, ahol éppen az egyik labdaszedő gyereket találta telibe. Az MTK játékosa nyomban odasietett, és egy vállveregetéssel kért elnézést a fájdalmas arccal álldogáló kissráctól.

- - -
Ha van Sopronban esernyőjavításra szakosodott iparos, minden bizonnyal jól keres majd a tegnapi mérkőzés után. A zuhogó esőben álldogáló szurkolók közül jó néhányan bosszúsan csapkodtak a levegőbe, az orkán erejű szél ugyanis szétszaggatta, kifordította, egyszóval tönkretette gyönyörű színekben pompázó parapléikat.