A kevés elég volt a sikerhez

HAVASRÉTI BÉLA, KECSKÉS ISTVÁNHAVASRÉTI BÉLA, KECSKÉS ISTVÁN
2005.05.05. 00:03
Igazán ünnepi pillanatokat élhettek át a játékosok az öltözőben. Hazai oldalon Tóth Péter a 150., Zsók József a 25., a vendégeknél Szatke Zoltán pedig a 125. élvonalbeli mérkőzésén játszhatott. Persze nem csupán emiatt ígérkezett érdekesnek a Győr és a Nyíregyháza találkozója. A hazai oldalon Kenesei Krisztián, míg a piros-kékeknél bátyja, Kenesei Zoltán kapott bizonyítási lehetőséget.
Adj egy puszit! – Reszeli Soós István (jobbra) is ünnepelte a gólokat szerzô Kenesei Krisztiánt (Fotó: Meggyesi Bálint)

Győr-Nyíregyháza 3-1 (1-0)

Helyszín: Győr
Nézőszám: 2 000
Játékvezető: Saskőy Szabolcs
Asszisztensek: Vámos Tibor, Boda György

Győr: Sztevanovics - Zsók, Regedei, Pusztai, Horváth R. - Jäkl, Vincze O., Tóth P., Pomper - Kenesei K., Priskin
Szakmai igazgató: Reszeli Soós István

Nyíregyháza: Németh V. - Lakatos, Szatke, Tímár K., Pintér A. - Némedi, Minczér, Sipos N., Kenesei Z. - Geri, Miskolczi
Szakmai tanácsadó: Détári Lajos

Gólzerző: Peric (39.), Némedi (54.), Kenesei K. (70., 92.)

Csere: Zsók helyett Peric (31.), Pintér helyett Schrancz, Miskolczi helyett Nikolic (46.), Pomper helyett Sándor György (57.), Schrancz helyett Cipf (73.), Priskin helyett Szabó Zsolt (90.)

Sárga lap: Miskolczi (41.), Kenesei K. (55.), geri (63.), Némedi (64.), Pusztai (68.), Tímár (72.), Peric (87.)

Az gyorsan kiderült, hogy a nyíregyháziaknak bőven elég lenne egy pont Győrből, és ennek megfelelő hadállással vette fel a harcot a vendégegyüttes: Kenesei Zoltán egyedüli csatárként küzdött négy hazai védővel, mondhatni reménytelenül.

Igencsak gyengécske volt az első félóra, többek között azért, mert a győri csapat irányítója, Vincze Ottó rosszul, rossz felfogásban futballozott: ha hozzá került a labda, egy oldal- vagy hátrapasszal szabadult meg tőle.

Aztán amikor a győriek csapatkapitánya is felvállalt egy hosszú indítást, abból azonnal gól született.

Az első félidő utolsó hat percében több minden történt, mint az azt megelőzőekben. Ez különösen amiatt volt bosszantó, mert a játékosok megmutatták, ha kell, akkor kreatívabb futballra is képesek.

Az 54. percben igazán szép jelenetet láttunk, amikor a nyíregyházi Némedi Norbert ravasz góllal egyenlített. Ez gyakorlatilag megint azt eredményezte, hogy a Nyíregyháza elkezdte csalni a futballt.

Pedig úgy tűnt, hogy Marijan Nikolic beállásával támadó felfogásban játszanak majd a vendégek is, de az egyenlítés után újra egycsatáros játékot vállalt fel csupán a vendégegyüttes.

Bő negyedórán keresztül gyönyörködhettünk a szivárványban, nevetgélhettünk azon, hogy Schrancz Balázs fenékre huppant egy szöglet elvégzését követően, mert ezeken kívül az égvilágon semmi nem történt.

A 70. percben aztán Kenesei Krisztiánnak szabadrúgásból sikerült gólt lőnie, s ezzel gyakorlatilag el is döntötte a mérkőzést. És hogy mi lehet e meccs összefoglaló mondata? Nos, az, hogy tegnap a Győrnek a kevés is elég volt ahhoz, hogy megnyerje a mérkőzést az igencsak gyengécske Nyíregyháza ellen.

Szavazás

Minek köszönheti a Debrecen bajnoki címét?

---- 39. perc: Vincze Ottó szerzett labdát, felnézett, és látta, hogy Peric a jobb oldalon lopakodik előre: oda ívelt, és Peric 12 méterről jobbal, laposan a kapu bal oldalába lőtte a labdát.

1-0

54. perc: Némedi Norbert 20 méterről jobbal megcélozta a győri kaput, és a labda a kissé kint tartózkodó Sztevanovics fölött a kapu jobb felső sarkába vágódott.

1-1

55. perc: Kenesei Krisztián cselezgetett a vendégek büntetőterületén belül, amikor Tímár elkaszálta a csatár lábát, a közelben álló játékvezető azonban nem látott szabálytalanságot, sőt, a reklamáló Kenesei Krisztiánt sárga lappal büntette.
70. perc: Kezezés miatt 22 méterre a vendégek kapujától középről szabadrúgáshoz jutottak a győriek: Kenesei Krisztián a sorfal mellett jobbal elnyesett labdája kikötött a kapu bal alsó sarkában.

2-1

90. perc: A csereként beállt Szabó Zsolt cselezgetett az öt és feles közelében, ütközött Szatkével, a labda Kenesei Krisztián elé pattant, és a győri csatár nyolc méterről, laposan a kapu jobb alsó sarkába lőtt.

3-1 ---- Nagyon nehéz mérkőzés volt, de megérdemelten nyertünk, és éppen ezért minden játékosnak gratulálok.
Reszeli Soós István, a Győri ETO szakmai igazgatója

Több volt ebben a találkozóban, de egyéni hibák miatt újabb fontos mérkőzést veszítettünk el. Nincs mese, készülni kell a következő találkozóra.
Détári Lajos, a Nyíregyháza szakmai tanácsadója

Fény és árnyék

+++ A győri stadionban 12 utánpótláscsapat mintegy 300 játékosa edz és játszik mérkőzéseket. Most, hogy már a kiszolgáló épület bontása is megkezdődött, a fiatalok stadionbeli foglalkoztatása megoldhatatlanná vált. Ezért a klubvezetés a stadion közelében lévő Elektromos-pályát vette bérbe, hogy a srácok normális körülmények között készülhessenek.

--- Az ETO hazai mérkőzéseire a klubbal kapcsolatban lévő iskolák részére 200 db belépőjegyet biztosítanak díjmentesen. Elhelyezésükre az X-szektort jelölték meg. Tegnap este ebben a szektorban csak mutatóban lehetett látni egy-két fiatalt…

Játékvezető értékelése
Játékvezető: Saskőy Szabolcs (7). Voltak tévedései, de mindig akcióközelben helyezkedett.
Asszisztensek: Vámos T., Boda