NB I B: Bp. Honvéd–Nyíregyháza 3-1

A mérkőzésről tudósított: RÁC BENEDEK BALÁZSA mérkőzésről tudósított: RÁC BENEDEK BALÁZS
2004.05.12. 22:48
SÁRGA LAP
Vámosi (Ignácz János gáncsolásáért) a 17., Ambrusz (Dobos buktatásáért) a 19., Miskolczi (Kozarek gáncsolásáért) a 61. percben
KIÁLLÍTVA
Lakatos az 55. percben
SZÖGLETARÁNY: 9:3 (1:2)

11. perc: Vén szöktette a bal oldalon Kozareket, aki középre adott, ott azonban Horváth Pétert lebirkózták. Tizenegyes! Vámosi állt a labda mögé, és jobb lábbal nagy erővel a jobb alsó sarokba lőtt. 1–0
27. perc: Vén futott el a bal oldalon, beadására üresen érkezett Horváth Péter és hét méterről becsúszva a kapu közepébe lőtt. 2–0
34. perc: Cipf megpróbált kapura fordulni, amikor Vámosi gáncsolta. Ez is tizenegyes! Márton jobbal a jobb alsó sarokba lőtte a labdát. 2–1
55. perc: Lakatos lerántotta a kiugró Horváth Pétert, így Ábrahám játékvezető teljesen jogosan mutatta fel neki a piros lapot.
88. perc: Horváth Péter paszszolt Vén Gáborhoz, aki egy csellel elfektette védőjét, majd nyolc méterről Németh Viktor mellett a kapu közepébe lőtt. 3–1
A Honvéd játékosai azzal a tudattal léphettek pályára, hogyha legyőzik a nyíregyháziakat és a Kaposvár kikap a Hévíztől, már a 30. fordulóban bajnoki címet ünnepelhetnek. Miután a Kaposvár fölényesen győzött a Hévíz ellen, így a bajnokavatásra még nem kerülhetett sor.

Mestermérleg
Gálhidi György:
– Néha már görcsölnek a lábak, nehezen születnek meg a jó döntések, de megyünk tovább, mert bajnokok akarunk lenni.
Herédi Attila: – Az első huszonöt percben esélyünk sem volt a pontszerzésre, utána azonban végig nyílttá tettük a mérkőzést.