NB I B: Hévíz–Vác 1-0

A mérkőzésről tudósított: IGLÓDI ENDREA mérkőzésről tudósított: IGLÓDI ENDRE
2004.04.07. 20:49
SÁRGA LAP
Mile (időhúzásért) a 35., Buza (Sándor István felvágásáért) a 75., Balogh A. (időhúzásért) a 93., Sándor István (reklamálásért) a 95., Babó (Kiss Tamás gáncsolásáért) a 96. percben

SZÖGLETARÁNY:
2:7 (2:0)

26. perc: A csapatkapitány Szabó Balázs bal oldali szabadrúgásánál a berobbanó Balogh Attila emelkedett a legmagasabbra és öt méterről a jobb felső sarokba fejelt. 1–0

Változatos, jó iramú első húsz perccel indult a találkozó, előbb Purt Tibor lövését a vendégek, majd Bari Jenő 18 méteres, lapos labdáját a hazai kapus hárította. Szabadrúgás után jutott előnyhöz a kevés gólhelyzetet hozó első játékrészben a Hévíz. Szünet után Takács András előtt adódott az első lehetőség. Többet támadott a Vác és sorra lőtték a szögleteket a vendégek. A csereként pályára lépő Sándor István több ötletes megoldásával komoly veszélyt jelentett a Hévíz kapujára és a 78. percben a bal kapufát találta el. A közönség és annak soraiban a 18 éves magyar utánpótlás-válogatott tagjai rendkívül izgalmas befejező negyedórát láthattak, amelyben a vendégek többet kezdeményeztek, mégis a hazaiak előtt nyílt lehetőség az újabb gól megszerzésére. A 98 percig tartó találkozón, elsősorban védelmének köszönhetően értékes három pontot szerzett a sportszerű meccsen a Hévíz.

Mestermérleg
Menczeles Iván:
– Szívünknek és akaratunknak köszönhetjük a győzelmet egy szervezett, jó csapat ellen.
Sándor István: – Úgy gondolom, az első félidőben könnyelműen vettük a mérkőzést, szünet viszont után rákapcsoltunk, voltak komoly helyzeteink, de a hajó végül elúszott.