NB I B: Pápa-Diósgyőr 2-3

A mérkőzésről tudósított: VARJAS KÁLMÁNA mérkőzésről tudósított: VARJAS KÁLMÁN
2003.11.09. 20:46
SÁRGA LAP
Crnomarkovics (Kvasz visszahúzásáért) a 3., Hudák (Halgas buktatásáért) a 23., Udvari (Germán felvágásáért) a 30., Halgas (reklamálásért) a 46., Gombos (Halgas felvágásáért) a 63., Puglits (Tejnóra felvágásáért) a 90. percben
SZÖGLETARÁNY: 8:5 (4:3)
14. perc: Constantin hibázott a tizenhatoson belül, Gombos az alapvonalig jutott, laposan Germánhoz továbbított, ő pedig hat méterről a jobbösszekötő helyéről ballal laposan perdítette a labdát a jobb alsó sarokba. 1–0
21. perc: Binder egy szép csellel tisztára játszotta magát, majd ballal 14 méterről a balösszekötő helyéről kilőtte a hoszszú alsó sarkot. 1–1
24. perc: Piroska 11-esből laposan vágta a labdát a kapu közepébe. 1–2
37. perc: Binder az alapvonalig verekedte magát, laposan középre adott, Kovacsics nyolc méterről ballal félfordulattal lőtte a labdát a bal alsó sarokba. 1–3
48. perc: Újabb 11-es: Germán laposan helyezte a labdát a jobb sarokba. 2–3

A vendégek kezdtek jobban, de a kapuk felváltva kerültek veszélybe, s mindkét oldalon voltak helyzetek. Végig élvezetes, jó iramú, változatos volt a játék, persze ez nem meglepő, mert a mérkőzés tétje az élmezőnyben maradás volt.
Az első játékrészben a hazai vezetés ellenére a labdát gyorsan megjátszó Diósgyőr megérdemelten jutott kétgólos előnyhöz. Fordulás után a hazaiak mindent megtettek az egyenlítésért, végig fölényben játszottak, de képtelenek voltak feltörni a jól záró diósgyőri védelmet. A döntetlent sejtető mérkőzésen a jobb helyzetkihasználás döntött.

Mestermérleg
Szabó András:
– Az első félidőben magyaros mentalitással játszottunk, a második félidőben már hiába futottunk az eredmény után.
Gergely Károly: – Nagyon örülök a sikerünknek, amelynek az értékét növeli, hogy nagyszerű csapatot győztünk le.