NB I B: Dabas–Vác 1–1

TÖRŐCSIK BÉLATÖRŐCSIK BÉLA
2003.10.05. 20:56
SÁRGA LAP
Semsei (Bozori buktatásáért) az 53., Greff (Bimbó gáncsolásáért) az 58., Bimbó (labdaelrúgásért) a 86. percben

KIÁLLÍTVA
Bimbó a 89. percben

SZÖGLETARÁNY: 6:4 (4:2)

11. perc: Bimbó remekül fordult le védőjéről, és jobbról, nyolc méterről a jobb alsó sarokba lőtt. 1–0
89. perc: Bognár Tamás asszisztens beintése után Bimbó megkapta második sárga lapját, s ezért kiállították.
94. perc: Ráki egy jobb oldali beadás után a bal kapufára fejelte a labdát, amelyet a visszapattanás után elvetődve, két méterről ököllel juttatott a kapuba. Ezt jól lehetett látni a sajtótribünről és a nézőtérről egyaránt… 1–1

Nyílt sisakkal, támadó szellemben kezdtek az újonc csapatok. A dabasiak két kihagyott helyzet után a harmadikat már értékesítették, míg a másik oldalon ugyanennyiszer kimaradtak a lehetőségek. A heves negyedórát követően a középpályára szűkült le a küzdelem, a kapuk a 35. percig nem is forogtak veszélyben, viszont mindkét oldalon a kapusok bravúrt mutattak be. A 43. percben a hibásan megítélt büntetőből Bari Jenő a jobb kapufára lőtte a labdát, s utána azonnal góllal válaszolhattak volna a dabasiak, Kiss Szabolcs kapus azonban parádésan hárított. A fordulást követően Komódi László is felzárkózott a kéttagú csatársorba, ami tükröződött is a váciak játékában, mezőnyfölénybe kerültek, igaz, így több terület maradt a gyors dabasi kontrákhoz. Izgalmas, jó iramú, változatos volt a mérkőzés, mindkét gárda óriási erőfeszítéseket tett a gól megszerzésére, amely végül is szabálytalan körülmények között a váciaknak sikerült. A dabasiak győzelmet érdemeltek volna…

Mestermérleg
Horváth Pál:
– A csapatom jól játszott, a bírói hármas azonban botrányosan működött közre. Nem kaptunk meg egy jogos tizenegyest, nem mutatták be a hoszszabbítást, amelyben végül is egy kézzel elért góllal egyenlítettek a váciak. Így nem lehet mérkőzést nyerni.
Sándor István: – Az idény leggyengébb játékával sikerült egy pontot szerezni. Javulnunk kell, ha előrébb akarunk lépni.