Női kosárlabda NB I: legyőzte a Vasast a Csata

MTI MTIMTI MTI
2019.10.16. 19:08
Az NKE-FCSM Csata hazai pályán legyőzte a szintén budapesti Vasas Akadémiát a női kosárlabda NB I szerdai mérkőzésén.

KOSÁRLABDA
NŐI NB I
NKE-FCSM Csata–Vasas Akadémia 82–73
(25–16, 22–24, 21–15, 14–18)
Budapest,
Ludovika Aréna, 150 néző. V: Nagy V., Ádám, Horváth Cs.
Edző: Földi Attila
Az eredmény alakulása: 4. perc: 7–8. 8. p.: 19–14. 11. p.: 30–16. 15. p.: 36–24. 19. p.: 45–34. 24. p.: 53–45. 28. p.: 62–49. 33. p.: 73–61. 38. p.: 79–71
Tursics Krisztián: – Nagyon nehéz mérkőzésre számítottunk, tudtuk, hogy küzdelmes, agresszív összecsapás lesz. Ellenfelünk játéka minden feltevésünket igazolta, végig pariban volt velünk. Egymás után a második győzelmünket szereztük, ennek örülök, de nem mehetek el szó nélkül amellett, hogy tizenkilenc labdát „sikerült” eladnunk.
Földi Attila: – A Cegléd elleni meccshez hasonlóan gyengén kezdtünk, s a felzárkózás sok energiánkat felemésztette, a kulcspillanatokban nem sikerült megtörnünk ellenfelünket. Nem járunk rossz úton, hiszen eddig csak nálunk erősebb ellenfelekkel találkoztunk, és mindegyikkel sikerült viszonylag szoros mérkőzést játszani. Ezek az összecsapások felkészítenek bennünket azokra a találkozókra, amelyeket meg kell majd nyernünk.KOSÁRLABDA