Női kosár NB I: Fegyverneky döntött a PEAC–Sopron rangadón

2016.12.18. 20:25
Fegyverneky pontjai a hajrában meghozták a fordítást (Fotó: Laufer László)
A címvédő Sopron mindvégig kiegyenlített küzdelemben 82–80-ra nyert a PEAC-Pécs otthonában a női kosárlabda NB I vasárnapi játéknapján. A vendégek győztes kosarát Fegyverneky Zsófia szerezte 22 másodperccel a vége előtt. A Győr jó kezdés után magabiztos győzelmet aratott a Vasas felett, míg a DVTK valósággal legázolta Zalaegerszegen a házigazdát.

Kezdjük Pécsett: a PEAC két szűken megnyert negyed után a harmadikból mínusz nyolccal jött ki, így futhatott a Sopron után. A vendégek még 69–75-nél is úgy tűnt, kézben tartják a mérkőzést, ám a pécsiek ezt másként gondolták, fel is zárkóztak 74–75-re. A hajrá a hazaiak és Fegyverneky Zsófia párharcáról szólt: a PEAC Szanja Mandics triplájával átvette a vezetést (80–79), ám a hátralevő 36 másodpercben maradt még egy fordulat. Fegyverneky 22 másodperccel a vége előtt bedobott egy középtávolit, Mandics újabb hárompontos-kísérlete nem ment be, a lepattanó pedig a soproni négyes kezében landolt. Az azonnal faultolt Fegyverneky két büntetőből egyet bedobott, ezzel hozta is a győzelmet a Sopronnak.

A hazai pályán eddig százszázalékos ZTE NKK hatalmas pofont kapott a DVTK-tól, a diósgyőriek már az első félidőben eldöntötték a mérkőzést, és a 25 pontjával a mezőny legeredményesebbjének bizonyuló Tina Jovanovics vezérletével szép győzelmet arattak. Jovanovics ráadásul a 25 pontja mellé 23 (!) lepattanót szedett le, ez minden szinten parádés dupla-dupla lenne!

Győrött a házigazda az első három negyed megnyerésével eldöntött mindent, a Vasas az utolsó játékrészben kozmetikázta egy kicsit a különbséget, de esélye sem volt felborítani a papírformát. Itt is emeljünk ki egy dupla-duplát elérő játékost: Zofia Hruscaková 27 pontot és 11 lepattanót tett a közösbe.

NŐI KOSÁRLABDA NB I

ZTE NKKALUINVENT DVTK MISKOLC 58–87 (16–26, 12–21, 19–18, 11–22)
Zalaegerszeg, 300
néző.V:Tőzsér, Boros, Gyuris
ZTE:NAGY D.14,Böröndy D.3,BURKHOLDER15/6,Horváth Zs.6,Daniels9. Csere:Őri2,Kovács G.3/3,Szalay V., Böröndy V.4,Orsó, Jurkó2. Edző:Gáspár Dávid
DVTK:Horváth B.8/6,CZANK12/3,Rasheed6/3,JOVANOVICS25,TOMLINSON13. Csere:Szécsi7/3,Robertson9,Bach, Győri, Adamecz3/3,Gorjanácz4,Kalocsai. Edző:Maikel López
Az eredmény alakulása. 3. perc:4–10.5. p.:11–10.7. p.:11–18.12. p.:18–30.15. p.:25–35.18. p.:28–43.24. p.:42–51.27. p.:47–57.38. p.:49–79
Gáspár Dávid: –Saját magunk ellenségei voltunk, valamiért nem működött a taktika. A vereség ellenére is az enyém a csapat, büszke vagyok rá. Boldog karácsonyt kívánok mindenkinek.
Maikel López: –A Zalaegerszeg még nem kapott ki eddig hazai pályán. Egész hetünket erre a meccsre áldoztuk, még a kupatalálkozót is. Elégedett vagyok, boldog, áldott ünnepeket.

CMB CARGO UNI GYŐRVASAS AKADÉMIA 87–71 (25–15, 24–19, 22–16, 16–21)
Győr, 100
néző.V:Balogh Gy., Vida, Varga-Záray
GYŐR:Kiesel3,Laklóth7/3,TÖRÖK Á.9/9,HRUSCAKOVÁ27,Goree10. Csere:SIMON ZS.10/6,Varga Zs.4,LIHTAROVICS13/3,Kovács V.2,Simon A., Nagy R.2. Edző:Völgyi Péter
VASAS:Csolics7/3,Bajnóczi5/3,BACSVAROVA18/6,Mérész3,ROCHEL15. Csere:Dúl11,Solymosi6,Dobos6,Tóth D., Zsilinszky, Kokavecz. Edző:Igor Szkocsovszki
Az eredmény alakulása. 4. perc:7–6.7. p.:16–13.9. p.:22–15.12. p.:33–21.16. p.:42–27.23. p.:57–36.26. p.:61–45.28. p.:65–47.34. p.:73–54.38. p.:79–65
Völgyi Péter:– A támadásainkkal ezúttal sem voltak gondjaink. A védekezéssel már inkább, de figyelembe kell venni azt is, hogy utolsó mérkőzésünkön fáradtak voltak a játékosaink.
Igor Szkocsovszki:– Elégedett vagyok azzal, amit csapatom az euroligás ellenféllel szemben nyújtott. Felnőttünk a feladathoz, és külön öröm, hogy minden fiatalunk játéklehetőséghez jutott.

PEAC PÉCSUNIQA SOPRON 80–82 (19–18, 24–23, 18–26, 19–15)
Pécs, 700
néző.V:Győrffy, Farkas G., Minár
PÉCS:MANDICS10/6,Kuster11,Raksányi11/9,Licskai2,JUHÁSZ D.14/3. Csere:SIKSNIUTE24,Fürész, ZELE8/3,Szücs L., Szücs R. Edző:Borisz Maljkovics
SOPRON:TURNER20,FEGYVERNEKY16,Dubei4,Krnjics4,GEORGE9/3. Csere:Weninger, Drammeh11/3,Határ5,CRVENDAKICS13/3. Edző:Sterbenz László
Az eredmény alakulása. 3. perc:6–0.6. p.:13–6.13. p.:25–29.17. p.:30–37.23. p.:47–47.26. p.:54–51.33. p.:69–73.37. p.:77–77
Kipontozódott:Raksányi (40. p.)
Borisz Maljkovics: –
Igazi jó, euroligás meccs volt, mindkét csapatnak jár érte a gratuláció. Egy labdán múlt a mérkőzés, a rövid szünetben dolgozunk tovább, hogy utána ismét helyt állhassunk.
Sterbenz László: –Magyar pályán európai meccset láthattak a szurkolók. Ha ilyen színvonal van a magyar bajnokságban, akkor nincs baj.

1. UNIQA Sopron 10 8 2 812–636 0.900
2. Atomerőmű KSC Szekszárd 10 8 2 744–588 0.900
3. CMB CARGO UNI Győr 10 8 2 783–675 0.900
4. PEAC-Pécs 10 8 2 733–662 0.900
5. Aluinvent DVTK Miskolc 10 6 4 710–591 0.800
6. VBW CEKK Cegléd 10 6 4 790–682 0.800
7. ZTE Női KK 10 5 5 656–685 0.750
8. Vasas Akadémia 10 3 7 624–753 0.650