Női kosár NB I: a Sopron 19 pontot vert a ZTE-re

2017.03.05. 18:41
Az élvonalbeli női kosárlabda-bajnokság 20. fordulójában az Uniqa Sopron vendégként is biztosan, 19 ponttal nyert a ZTE ellen. A két csapat között a záró felvonásban alakult ki a meggyőző különbség, abban 11 ponttal voltak jobbak a soproniak.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
20. FORDULÓ

ZTE NKK–UNIQA SOPRON 73–92 (19–21, 15–22, 20–19, 19–30)
Zalaegerszeg, 150
néző. V: Praksch, Radnóti, Lővész
ZTE: NAGY D. 15/3, Böröndy D. 4, Burkholder 14, Hegedűs-Őri 6/3, BAYS 18/3. Cs: Szalay 2, Horváth Zs. 8, Böröndy V. 2, Velkey K. 2, Jurkó 2. Edző: Gáspár Dávid
SOPRON: Fegyverneky 2, WENINGER 2, S. JOHNSON 15/6, Krnjics 6, George 7. Cs: Ajdukovics 8, TURNER 25/18, CRVENDAKICS 19/6, Dubei 4, Határ 2, Czukor 2. Edző: Sterbenz László
Az eredmény alakulása. 3. perc: 6–6. 7. p.: 10–8. 11. p.: 19–21. 16. p.: 27–32. 22. p.: 34–45. 29. p.: 54–62. 35. p.: 59–82
Gáspár Dávid:
– Három negyeden keresztül tartani tudtuk a lépést a Sopronnal. A lányok a megbeszéltek szerint jól hajtották végre a taktikai utasításokat, de ellenfelünk negyedik negyedbeli pontos dobásaival eldöntötte a mérkőzést.
Sterbenz László: – Az eladott labdáink miatt nehezen találtuk a ritmust, a hazaiak jól védték az alsó posztokat. Kívülről viszont pontosan céloztunk, s ezzel tudtuk leszakítani a hazaiakat, akiknek ezúton is gratulálok harcos játékukhoz.