Női kosár MK: a Sopron lesz a PEAC-Pécs ellenfele a döntőben

2014.03.22. 21:49
Az MTK nem tudta megnehezíteni a PEAC-Pécs dolgát (Fotó: Grnák László)
A Sopron jutott a női kosárlabda Magyar Kupa fináléjába, miután az elődöntőben nagyon simán, 95–49-re legyőzte a ZTE-t. A soproniak ellenfele a PEAC-Pécs lesz a holnapi döntőben.

Pedig a 10. percben még 18–18 volt az állás, Fegyverneky duplájával is csak két ponttal vezetett a Sopron az első szünetben. Aztán beindult a henger: Tiana Hawkins sikeres közeli dobásával a 13. percben már tíz pont volt a két csapat között, ami a nagyszünetig folyamatosan nőtt.

A Sopron 53–30-as vezetéssel vágott neki a harmadik negyednek, amelyben ismét jól tartotta magát a ZTE, igaz, közelebb nem került az ellenfeléhez. A negyedik szakasz aztán ismét a Soproné volt, mindössze az volt a kérdés, hogy eléri-e a száz pontot a csapat.

Nos, végül ez nem sikerült, 95–49-re nyert a Sopron, amelynek legeredményesebb játékosa a 20 pontig jutó Tetemondova volt. Hawkins 18-cal zárt.

KORÁBBAN

Döntőbe jutott a PEAC-Pécs is, miután a legjobb négy között magabiztos győzelmet aratott az MTK ellen. A pécsiek már az első negyedben jelentős előnyre tettek szert, végül 29 pontos különbséggel nyertek.

NŐI KOSÁRLABDA
MAGYAR KUPA, ELŐDÖNTŐ
ZTE–UNIQUA EUROLEASING SOPRON 49–95
Részletes jegyzőkönyv később...

PEAC-PÉCS–MTK-BUDAPEST 74–45 (23–9, 19–10, 16–16, 16–10)
Székesfehérvár, 400
néző. Vezette: Földházi, Hegedüs T., Minár
PEAC-PÉCS: Raksányi 2, Reid 11, Jovanovics 4, Nagy-Bujdosó 2, Bishop 9. Csere: KAPOSI 10, Kublina 10/3, Nagy 2, RAUS 10/6, SZŰCS 5/3, PAP 9. Edző: Djokics Zseljko
MTK: Medgyessy 6, Baksa 6, Orsó 5/3, Bagi 4, Szvitlica 5. Csere: Cymmer, Karakasevics 2, Vukov 4, SZABÓ V. 9, Miháczi, Reiner 4. Edző: Sztevan Csupics
Az eredmény alakulása. 6. perc: 8–7. 8. p.: 12–7. 10. p.: 23–7. 13. p.: 29–11. 17. p.: 32–17. 19. p.: 40–17. 23. p.: 21–47. 30. p.: 58–35. 35. p.: 60–39.
Djokics Zseljko:
– Az MTK-nak és nekünk is történelmi siker, hogy itt vagyunk. Második szezonos csapat vagyunk, ne felejtsük el, honnan indultunk. Tavaly nyáron mindössze tíz játékosunk volt. Döntőben vagyunk, ez különleges, szép teljesítmény. Különösen értékes a fináléban lenni, mert fiatal játékosokkal harcoltuk ki. Ez így dupla siker, egyrészt a döntő, másrészt pedig most alapozzuk meg a csapat jövőjét.
Sztevan Csupics: – Mi most nem mutattunk meg mindent abból, amit tudunk. Minden játékos kapott húsz percet, mert vasárnap fontosabb találkozó vár ránk. Tudjuk, miért jöttünk, az elődöntőbe jutás bravúr, de mindent megpróbálunk, amit tudunk, ha elég lesz, akkor bronzéremmel térünk haza, ha nem sikerül, akkor sem fogunk szomorkodni.