Női kosár MK: a DVTK lesz a Sopron ellenfele a döntőben

2015.03.13. 19:53
Horváth Bernadett sérülése beárnyékolta a diósgyőriek győzelmét (Fotó: Reviczky Zsolt)
A DVTK magabiztosan, 89–67-re megverte a házigazda Győrt a női kosárlabda Magyar Kupa elődöntőjében, ezzel bejutott a fináléba, ahol a PINKK Pécsi 424 együttesét 74–62-re legyőző Sopron lesz az ellenfele.

DVTK–GYŐR

A diósgyőriek remekül kezdték a meccset, hiszen már a hetedik percben tízpontos előnyre tettek szert (12–2). Az első negyed további szakaszában a Győr közelebb férkőzött ellenfeléhez (14–11), ám a DVTK ezt követően 7–0-s szériát futott, így 21–11-es előnybe került.

Coulibaly volt a DVTK sikerének egyik kulcsa

A második játékrészt a vendégek ott folytatták, ahol az elsőt abbahagyták. Lendületüket az sem törte meg, hogy Horváth Bernadett egy ütközést követően nyakcsigolya-sérülést szenvedett, és hordágyon hagyta el a csarnokot. A piros-fehérek fokozatosan szakították le magukról a házigazdákat, akik a 16. percben már 38–19-es hátrányban voltak. A miskolciak végül húszpontos fórral (47–27) fórral vonulhattak a nagyszünetre.

A második félidő elejét megint megnyomta a Diósgyőr, amely már 54–33-ra is vezetett, a különbséget pedig érdemben nem tudta csökkenteni a Győr, az utolsó negyedet mínusz 15-ről várhatta. A záró játékrészben a Naignouma Coulibaly vezette DVTK ismét rákapcsolt, uralta a meccset, s bár már 26 ponttal is elhúzott, meg kellett elégednie a 22 pontos sikerrel (89–67) – valószínűleg meg is elégedett.

NŐI KOSÁRLABDA MAGYAR KUPA
ELŐDÖNTŐ
Aluinvent DVTK Miskolc–CMB Cargo Uni Győr 89–67 (21–11, 26–16, 18–23, 24–17)
Győr, 500
néző. V: Pálla, Benczur, Frányó
DVTK:
CZANK 15/3, Alison 6, Rasheed 10/6, SZÉCSI 9/3, COULIBALY 22. Csere: BISHOP 14/3, Horváth B. 3/3, Bálint 5, Dubei 3/3, Ciappina, Szabó P. 2, Sikora. Edző: Maikel Lopez
GYŐR: RADOCSAJ 15/3, Koch 2, IVANOVICS 12/9, Laklóth 5/3, Vajda A. 6/6. Csere: Czirják 6/6, Vulity 2, Horváth K. 2, Vincze V. 4, Török Á. 9/3, László 2, Nagy R. 2. Edző: Völgyi Péter
Az eredmény alakulása. 5. perc: 10–0. 8. p.: 12–8. 9. p.: 19–11. 12. p.: 26–12. 15. p.: 37–17. 18. p.: 44–25. 23. p.: 54–34. 27. p.: 59–40. 34. p.: 73–55. 36. p.: 81–59
Kipontozódott: Vulics (27. p.)
Maikel Lopez:
– A jó kezdésünk meghatározta a mérkőzés kimenetelét. Nekünk alapvetően a kupadöntő elérése volt az idényre megfogalmazott egyik cél, ezzel ezt teljesítettük a kissé fáradt Győr ellen. A döntőben már nyomás nélkül léphetünk pályára.
Völgyi Péter: – A mérkőzés bebizonyította, hogy a DVTK erősebb csapat. A mieinkből sokat kivett a ZTE elleni maximális erőkifejtés, ez meglátszott néhány játékoson. A harmadik negyedben mindent megpróbáltunk játéklehetőséget.

SOPRON–PINKK PÉCSI 424

Bár a bajnok pécsiek kezdték jobban a meccset, és az első negyed derekán még csak négy pontnál tartott az alapszakaszelső (8–4), a 9. percben már a soproniak vezettek hét ponttal (10–17).

A pécsiek többször is felkapaszkodtak két pontra (20–22), de Krivacsevicsék rendre elszakadtak ellenfelüktől, és a 18. percben már tíz volt a felek között (23–33), a félidő zárása előtt pedig már 16 (23–39).

A harmadik negyedben 35–53 után két triplával kapaszkodtak a pécsiek (41–53), ennél közelebb azonban a 37. percig nem kerültek – 52–69 után egy 6–0-s szériával jöttek fel 11-re. Az utolsó negyedben gyakorlatilag már csak a végeredmény volt kérdéses, végül a soproniak 74–62-re győztek, és bejutottak a döntőbe.

UNIQA EUROLEASING SOPRON–PINKK-PÉCSI 424 74–62 (17–15, 24–13, 19–17, 14–17)
Győr,
300 néző. V: Cziffra, Papp P., Jakab
SOPRON:
Ciglar 2, HARTLEY 15/6, SIMON ZS. 17/6, Sztankovics 10, Krivacsevics 4. Csere: Gaucher-Smith, CRVENDAKICS 12/6, KRNJICS 11, Zsovár 3/3, Wéninger. Edző: Sterbenz László
PINKK:
Faulkner 14/3, Sarok 3/3, ŐRI 10/6, Egnell 6/6, HALVARSSON 13. Csere: Ruják 8/6, Stewart 4, Sánta 2, Nagy D. 2. Edző: David Leman
Az eredmény alakulása.
3. perc: 4–6. 8. p.: 14–10. 14. p.: 26–20. 17. p.: 32–23. 19. p.: 39–23. 24. p.: 51–35. 27. p.: 53–41. 32. p.: 62–47. 35. p.: 67–52. 37. p.: 69–58
Kipontozódott:
Stewart (35. p.)
Sterbenz László: –
Két hete támadólepattanókkal veszítettünk a PINKK ellen, most éppen ebben a momentumban fordult a kocka, és ezzel ellensúlyozni tudtuk eladott labdáinkat. A harmadik negyedben tudtunk látványosan játszani, ekkor a pécsiek távoli dobásokkal tartották magukat.
David Leman: –
Volt tartása a csapatomnak, egy pillanatra sem adtuk fel. A fizikailag erősebb, magasabb ellenfelet nem tudtuk kompenzálni. Ami bánt, hogy a soproniak sok támadólepattanót szereztek az első félidőben.