Női kosár: először győzött a Pécs a magyar-szlovák ligában

MTI MTIMTI MTI
2013.02.10. 20:27
A PEAC-Pécs idegenben 63–51-re győzött a pöstyéni csapat ellen a magyar-szlovák női kosárlabda-bajnokság 3. fordulójának vasárnapi játéknapján.

A hazai pályán a rózsahegyiektől, majd idegenben a kassaiaktól sima vereséget szenvedő pécsiek a második negyedben állva hagyták ellenfelüket, és elkönyvelték első győzelmüket a szlovák-magyar ligában.

MAGYAR-SZLOVÁK NŐI KOSÁRLABDA-BAJNOKSÁG, KÖZÉPSZAKASZ
3. FORDULÓ

PIESTANSKÉ CAJKY (SZLOVÁK)–PEAC-PÉCS 51–63 (19–21, 3–15, 18–17, 11–10)
Pöstyén, 400 néző. V: Lukac, Pitiska, Turcin (szlovákok)
PIESTANSKÉ CAJKY: Bartanusová 2, Ventkova 8 /3, Turbová 14/6, Shells 11/3, Palenková 4. Cs: Dudasová, Malinková 5, Dyamond 7. Edző: Martin Pospisil
PEAC: Fűrész 11/3, Dusanics 5/3, Barbour 18, Nagy-Bujdosó 8, Jeaschke 17. Cs: Czirják 1, Horváth L. 3, Raus, Czukor. Edző: Djokics Zseljko
Az eredmény alakulása. 5. p.: 6–9. 10. p.: 19-21. 15. p.: 21–30. 20. p.: 22–36. 25. p.: 28–44. 30. p.: 40–53. 35. p.: 45–53
Djokics Zseljko: – Nagyon fontos győzelmet arattunk, mert tizenegy napon belül négy nehéz meccset játszunk. Remekül védekeztünk, főleg a második negyedben. Nagy-Bujdosó Nóra kitűnően mutatkozott be. Még ha nem is ment be minden dobása, de hatalmas magabiztosságot adott a többieknek védekezésben és támadásban is.

1. Good Angels Kosice 9 9 701–467 1.000
2. UNIQA Euroleasing Sopron 10 9 1 739–594 0.950
3. Ruzomberok 9 6 3 592–549 0.833
4. HAT-AGRO UNI Győr 9 5 4 634–621 0.778
5. Samorin 10 3 7 650–729 0.650
6. PEAC Pécs 9 2 7 511–623 0.611
7. Piestanské Cajky 9 2 7 514–629 0.611
8. Work Force DKSK-Miskolc 9 1 8 566–695 0.556