Sokak szerint Szerbia lehet az Egyesült Államok legnagyobb kihívója az idei világbajnokságon – a gárda ehhez mérten kezdte meg szereplését, és az A-csoportban gond nélkül elsöpörte az angolai csapatot.

A szerbeknél a legeredményesebb a Sacramento Kings kosarasa, Bogdan Bogdanovics volt a maga 24 pontjával, míg a Denver Nuggets szupersztárja, Nikola Jokics ezúttal még nem kezdett, centerposzton így az NBA egyik legmagasabb játékosa, a 221 centis Boban Marjanovics volt ott a kezdőötösben. Jokics aztán csereként pályára lépett, és 22 perc alatt 14 pontot dobott.

A folytatásban a szintén esélyes spanyolok is játszottak: a tunéziaiak az első félidőben még tartani tudták a lépést Marc Gasolékkal, ám Spanyolország a harmadik negyed elején egy 13–1-es rohammal kezdett, amivel ellépett, majd az etapot 30–8-ra meg is nyerte, a mérkőzést pedig 101–62-re hozta.

Argentína sem hibázott, 95–69-re diadalmaskodott Dél-Korea felett.

A címvédő Egyesült Államok csapata vasárnap kezdi meg szereplését a tornán, Gregg Popovich alakulata az első körben a csehekkel mérkőzik meg.

KOSÁRLABDA
18. FÉRFI VILÁGBAJNOKSÁG, KÍNA
A-CSOPORT
Lengyelország–Venezuela 80–69
Elefántcsontpart–Kína 55–70
B-CSOPORT
Oroszország–Nigéria 82–77
Argentína–Dél-Korea 95–69
C-CSOPORT
Irán–Puerto Rico 81–83
Spanyolország–Tunézia 101–62
D-CSOPORT
Angola–Szerbia 59–105
Fülöp-szigetek–Olaszország 62–108

Élő streamhez linkek az m4sport.hu oldalon.

VASÁRNAP
E-CSOPORT
10.30:
Törökország–Japán
14.30: Csehország–Egyesült Államok
F-CSOPORT
10.00:
Új-Zéland–Brazília
14.00:
Görögország–Montenegró
G-CSOPORT
10.30:
Dominika–Jordánia
14.30:
Franciaország–Németország
H-CSOPORT
  9.30:
Kanada–Ausztrália
13.30:
Szenegál–Litvánia

A 2019-ES VILÁGBAJNOKSÁG CSOPORTBEOSZTÁSA
A-csoport: Elefántcsontpart, Lengyelország, Venezuela, Kína
B-csoport: Oroszország, Argentína, Dél-Korea, Nigéria
C-csoport: Spanyolország, Irán, Puerto Rico, Tunézia
D-csoport: Angola, Fülöp-szigetek, Olaszország, Szerbia
E-csoport: Törökország, Csehország, Egyesült Államok, Japán
F-csoport: Görögország, Új-Zéland, Brazília, Montenegró
G-csoport: Dominikai Köztársaság, Franciaország, Németország, Jordánia
H-csoport: Kanada, Szenegál, Litvánia, Ausztrália