Férfi kosár NB I: hibátlan maradt a Zalaegerszeg

2018.10.18. 20:09
A Zalakerámia ZTE 74–57-re legyőzte a Naturtex-SZTE-Szedeák csapatát a férfi kosárlabda NB I csütörtöki játéknapján.

A zalaegerszegi együttes az első negyedben két ponttal kevesebbet szerzett ellenfelénél, aztán a hazaiak rákapcsoltak, s a hátralévő három negyedet egyaránt megnyerték. Sikerével a ZTE továbbra is hibátlan a bajnokságban.

A győztes csapat legeredményesebbje az amerikai Dustin Ware volt 16 ponttal.

KOSÁRLABDA
FÉRFI NB I
ZALAKERÁMIA ZTE KK–NATURTEX-SZTE SZEDEÁK 74–57 (15–17, 23–17, 18–15, 18–8)
Zalaegerszeg, 1600
néző. V: Papp P., Frányó, Boros
ZTE:
THOMPSON 8, Ware 16/6, HLJEBOV 12/12, Szabó Zs. 12, AGAFONOV 13/3. Csere: Papp P. 6, Durázi 2, Gulyás, Doktor 5, Bagó. Edző: Bencze Tamás
SZEGED:
Davis 8/3, WIRTH 14, Boltics 4/3, Sulovics 6, Juhos. Csere: Vágvölgyi, Révész 6, GREEN 17/9, Kerpel-Fronius G. 2, Bonifert, Mayer, Varga Á.. Edző: Andjelko Mandics
Az eredmény alakulása. 3. perc:
5–8. 6. p.: 10–8. 9. p.: 12–15. 13. p.: 19–25. 15. p.: 25–25. 18. p.: 30–26. 23. p.: 40–36. 27. p.: 51–41. 35. p.: 63–53
Kipontozódott: Juhos (18. p.), Agafonov (29. p.)
Kiállítva: Sulovics (36. p.)
Bencze Tamás: – Ezúttal több jó helyzetet dolgoztunk ki, mint eddig, igaz, még nem dobtunk elég pontosan. A vártnál egy kicsit feszültebb volt a találkozó, nem tudom megmondani az okát, vissza kellene nézni. Nem volt igazán közönségszórakoztató a meccs, de a sikernek örülhetünk.
Andjelko Mandics: – Jobb volt a ZTE. Nekünk voltak pozitív és negatív dolgaink is. Megérdemelt hazai siker született.