Férfi kosár NB I: az Alba izgalmas meccsen verte meg a Falcót

2018.01.12. 19:47
A férfi kosárlabda NB I 15. fordulójának rangadóján a címvédő Alba Fehérvár egy végletekig kiélezett meccsen 89–85-re megverte a tavalyi döntős Falcót. A Kecskemét a közvetlen riválisának számító Pécs otthonában nyert 93–84-re.
A KÉPGALÉRIÁHOZ KATTINTSON A KÉPRE! (Fotók: Török Attila)

ALBA FEHÉRVÁR–FALCO SZOMBATHELY

Október elején, már a második fordulóban találkozott egymással az előző szezon két döntőse, a címvédő Fehérvár és a második helyen záró Falco. Akkor Szombathelyen 28 ponttal győztek a hazaiak, igaz, az ellenfél még egy, a mostaninál jelentősen gyengébb, sérülésektől tizedelt Alba volt.

Az első negyedben remekül szedte a támadólepattanókat a szombathelyi együttes, emellett pedig a szabad labdákra is rendre a vendégjátékosok értek oda előbb, így több könnyű kosarat is szereztek, de ekkor még nem tudtak elszakadni az ellenfelüktől.

Nem úgy a második negyedben, amelynek elején Julian Norfleet hét gyors pontjával, majd Perl Zoltán ziccerével és később Govens Darrin triplájával 12–0-s rohamot futottak. Megrázta magát az Alba is, Trevis Simpson és Kasey Hill remeklésével 11–0-val válaszolt, és visszajött a meccsbe.

45–45-ről folytatódott a második félidő, amely a végletekig kiélezett maradt. Három perccel a vége előtt már néggyel vezetett a Falco, ekkor azonban Govens visszahúzta Keller Ákos (16 pont) mezét, ezért sportszerűtlent kapott, a válogatott center bedobta a két büntetőt, majd Simpson (24 pont) zsákolt, ezzel 80–80-ra módosítva az állást. Büntetőváltást, majd Hill kettesét követően megint Simpson volt eredményes, ám már triplából, ezzel lényegében eldöntötte a rangadót.

A hazaiaknál érdemes még megemlíteni Lóránt Pétert (7 pont, 11 lepattanó, 10 gólpassz), míg a vendégeknél Perl (13 pont, 8 lepattanó, 6 gólpassz) ezúttal is brillírozott és Váradi Benedek (18 pont) is kiemelkedően teljesített.

PÉCS–KECSKEMÉT

Jobban kezdett a Pécs, az első játékrész nagy részében előrébb járt, mint a Kecskemét, de Jabril Durham remek játéka ellenére sem tudtak meglépni a hazaiak. A második negyedben James Bernard Thompson vezetésével a KTE épített ki hétpontos előnyt, azonban ez sem tartott sokáig, a nagyszünetre 44–41-es állással vonultak pihenni a csapatok.

Továbbra is szoros volt a meccs, öt perccel a vége előtt 74–74 után nyolc megválaszolatlan pontot dobtak Kemal Karahodzsicsék, akik a szezonban már többször bemutatott remek zárónegyedbeli játékukkal eldöntötték a találkozót, ezzel sorozatban ötödik győzelmüket aratták.

A vendégek legjobbja Marko Djeraszimovics (22 pont) volt, a hazaiaknál Durham mellett Veljko Budimir (20 pont, 6 lepattanó) emelkedett ki leginkább.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
15. FORDULÓ

ALBA FEHÉRVÁR–FALCO-VULCANO ENERGIA KC SZOMBATHELY 89–85 (20–19, 25–26 , 22–19, 22–21)
Székesfehérvár, 2100
néző. V: Cziffra, Győrffy, Söjtöry
FEHÉRVÁR: Hill 14, Harris 13/6, SIMPSON 24/15, LÓRÁNT 7, KELLER Á. 16/6. Csere: Mohammed 5/3, Horton 7, Filipovity, Kovács Á. 3/3, Keller I. Edző: Dzunics Braniszlav
FALCO: Govens 15/3, PERL 13/3, VÁRADI B. 18/9, Boriszov 9/3, Tóth N. 6. Csere: ZSIGERANOVICS 7, Norfleet 10/6, Pusztahvar 7. Edző: Szrecsko Szekulovics
Az eredmény alakulása: 3. p.: 2–5. 5. p.: 7–7. 8. p: 14–15. 12. p.: 20–28. 15. p.: 29–35. 18. p.: 38–39. 22. p.: 49–49. 25. p.: 57–55. 28. p.: 60–59. 32. p.: 68–68. 35. p: 74–75. 38. p.: 76–80.
Dzunics Braniszlav:
– Végig kiegyenlített mérkőzésen a végjátékban egy kis szerencsénk volt. Ez a győzelem a szív és a küzdés diadala! Az egész meccsen megszenvedtünk a védekezéssel, főleg a támadólepattanókkal, amelyeket elengedtünk az ellenfelünknek, és nehezen találtuk meg támadásban a megfelelő ritmust. A győzelemben komoly szerepe volt a közönségünknek, elkélt a segítsége, hiszen hat nap alatt a harmadik találkozónkat játszottuk, így egy kicsit hiányzott a frissesség a játékunkból, de szurkolóink átlendítettek bennünket a holtpontokon.
Szrecsko Szekulovics: – Nagyon jó mérkőzés volt, bár mindkét oldalon sok hibát követtek el a csapatok. Minden negyed szorosnak bizonyult, annak örülök, hogy az Albát erősségében, a lepattanózásban meg tudtuk verni. A végén mi is nyerhettünk volna, ha nem vétünk néhány olyan hibát, amely döntött a végeredmény szempontjából. Jól dolgoztunk, büszke vagyok a játékosaimra.

PVSK-VEOLIA–KTE-DUNA ASZFALT 84–93 (21–21, 23–20, 16–23, 24–29)
Pécs, 2200 néző. V: Pálla, Boros, Kulcsár T.
PÉCS:
DURHAM 20/15, Supola 10/3, Demeter A., BUDIMIR 20/12, Sarlija 13. Csere: Simon K. 8/6, Djukics 8/6, Bíró 3/3, Harazin 2. Edző: Csirke Ferenc
KECSKEMÉT:
Pongó Máté 9/3, THOMPSON 15/9, DJERASZIMOVICS 22/6, Dramicsanin 15/6, KARAHODZSICS 11. Csere: Wittmann 12/6, Molnár M. 9, Horváth K. Edző: Forray Gábor
Az eredmény alakulása. 3. perc: 7–4. 6. p.: 13–10. 13. p.: 24–28. 17. p.: 33–34. 23. p.: 49–48. 26. p.: 54–54. 33. p.: 66–66. 37. p.: 74–80
Csirke Ferenc: –
Egylabdás mérkőzés volt, de ezt Wittmann Krisztián dobta be. Sok kosarat kaptunk gyors indításból és támadólepattanóból. Mindenkinek meg kell értenie, az első a védekezés, anélkül csak beszélhetünk arról, hogy jó csapat vagyunk.
Forray Gábor: –
Két remekül felkészített együttes csatájából ránk nézve hízelgő eredmény született, talán a jobb koncentráció döntött.