Férfi kosár NB I: a MAFC megizzasztotta a Körmendet

2018.01.13. 20:10
Bennet Davis (labdával) 15 pontig jutott a MAFC-ban (Fotó: kosarsport.hu)
A Körmend nagy csatában 73–62-re győzött a MAFC vendégeként a férfi kosárlabda NB I 15. fordulójának szombati játéknapján, és megerősítette pozícióját a tabella második helyén.

A rendkívül kiélezett első félidőben jobbára a MAFC vezetett néhány ponttal, aztán a harmadik és a negyedik negyed fordulóján egy 9–0-s rohammal meglépett a Körmend (47–57). A fővárosiak innen még visszajöttek két pontra (58–60), de a hajrában Eric Fanning, majd Halász Ákos is bevágott egy hármast, utóbbi két büntetőt is a gyűrűbe küldött (62–71), és ezzel eldőlt a meccs.

MAFC–EGIS KÖRMEND 62–73 (20–16, 17–22, 10–17, 15–18)
Gabányi-sportcsarnok, 1200
néző. V: Benczur, Farkas G., Gál J.
MAFC: Hot 2, FODOR M. 19, McCray 13/9, B. DAVIS 15/9, Cvetkovics 7. Csere: Lakits 2, Peringer 4, Lakosa Zs. Edző: Bors Miklós
KÖRMEND: HALÁSZ Á. 16/9, HOLLINS 12/3, Ferencz 10/9, Tuoyo 3, Horti 2. Csere: CSORVÁSI 10, Davis-Smith 4, FANNING 14/3, Bán 2, Németh Á., Oroszi. Edző: Gasper Potocnik
Az eredmény alakulása. 4. perc: 11–9. 8. p.: 18–13. 13. p.: 28–22. 17. p.: 34–30. 24. p.: 42–41. 27. p.: 47–48. 33. p.: 56–60. 37. p.: 60–64
Kipontozódott: Cvetkovics (36. p.)
Kiállítva: Hot (18. p. – könyöklésért)
Bors Miklós:
– Nagyon nehéz egy ilyen mérkőzés után bármit is mondani. Elveszítettük az elején az első számú irányítónkat, ami nagyon nehézzé tette számunkra a mérkőzést, és az amúgy is rövid padunkat tovább terhelte. A csapat maximálisan megpróbálta megoldani a helyzetet. A szurkolóknak külön köszönet jár, hogy folyamatosan mellettünk állnak és rengeteg pozitív energiát adnak nekünk hétről hétre.
Gasper Potocnik: – Nagyon nehéz mérkőzés volt, egyfelől a MAFC nagyon veszélyes csapat otthon, másfelől pedig mi nyolc nap alatt öt meccset játszottunk. Ez a terhelés meglátszott a csapaton, elöl gyengék voltunk, sok tiszta helyzetet hibáztunk, ami abszolút betudható a sorozatterhelésnek. Sok sikert kívánok a MAFC-nak!

RADIC ÁTSEGÍTETTE A ZTE-T A HOLTPONTON

A ZTE nagyon erősen kezdett a Szeged ellen, még négy perc sem telt el, és már bőven volt közte tíz (16–4), ám a harmadik negyed derekára beérett a vendégek aprómunkája, és Marko Boltics közeli dobásával már ők vezettek (51–52). Az utolsó negyed aztán megint a zalaiaknak sikerült jobban, 60–59 után Ivica Radic két hármasára építve rohantak egy 10–0-s etapot, és ez már elég volt a győzelemhez.

ZALAKERÁMIA ZTE KK–NATURTEX-SZTE-SZEDEÁK 81–69 (27–11, 11–22, 18–22, 25–14)
Zalaegerszeg, 2000
néző. V: Földházi, Balog Gy., Mészáros B.
ZTE: Kinney 8, Vaughn 7/3, Benke Sz. 13/3, SZABÓ ZS. 16/6, RADIC 27/9. Csere: Mohácsi 5, Horváth Á. 3/3, Kis R., Doktor, Kovács B. 2. Edző: Bencze Tamás
SZEGED: Boltics 8, Wirth 2, FORTUNE 25/6, Petrovics, Sulovics 6. Csere: Kovács Ádám 8, Vágvölgyi 10/6, Révész Á. 10. Edző: Andjelko Mandics
Az eredmény alakulása. 4. perc: 16–4. 8. p.: 22–8. 13. p.: 27–20. 17. p.: 33–31. 23. p.: 45–41. 27. p.: 51–52. 34. p.: 63–59. 35. p.: 70–59. 38. p.: 72–61
Bencze Tamás:
– Az elején jól védekeztünk és a támadás ritmusát is elkaptuk. Aztán hasonló gödörbe kerültünk, mint Kecskeméten, de szerencsére több lábon állunk, ezúttal Radic nagyszerű játéka kellett ahhoz, hogy átforduljunk a holtponton. Ennek ellenére csapatsikerként könyveljük el ezt a győzelmet. A játékkal nem vagyok elégedett, de az eredménynek természetesen örülök.
Andjelko Mandic: – Jobb volt a ZTE, megérdemelten nyert még úgy is, hogy az utolsó három percig meccsben voltunk. Ha ránézek a statisztikára, tizenhét labdát eladtunk, a vendéglátóink pedig tizennégy támadólepattanót szereztek. Ez eldöntötte a találkozó sorsát.

„MOST VOLTUNK ELŐSZÖR IGAZI CSAPAT”

A Jászberény 17–16 után trappolt egy 13–1-et, a második negyed elején már 41–22-re vezetett, és bár a Kaposvár kapaszkodott, fordítania nem sikerült. Negyedik sikerükkel a berényiek elmozdultak az utolsó helyről.

JP AUTO-JKSE–KAPOSVÁRI KK 89–76 (30–20, 19–20, 20–15, 20–21)
Jászberény, 600
néző. V: Kapitány, Ádám, Rácz Zs.
JÁSZBERÉNY: NELSON 17/12, RAKICS 14/6, WALLACE 13/9, Lucsics 14, Sejfic 18. Csere: Cseh 8, Kerpel-Fronius B. 5, Molnár Marcell. Edző: Nikola Lazics
KAPOSVÁR: DUNN 16/3, Baki 6/3, IVOSEV 24/6, HENDLEIN 13/6, Spica 4. Csere: Gibbs 13/3, Tóth P. Edző: Fekete Ádám
Az eredmény alakulása. 3. perc: 8–9. 7. p.: 20-17. 13. p.: 41–22. 17. p.: 47-31. 23. p.: 55–40. 27. p.: 64–46. 33. p.: 74–62. 37. p.: 83–72
Kipontozódott: Rakics (35. p.)
Nikola Lazics:
– Gratulálok csapatomnak, amely a szezonban most nyújtotta legjobb teljesítményét. Jól kezdtünk, és a folytatásban is jól játszottunk. Most voltunk először igazi csapat, melyet az is igazol, hogy öten dobtak tíz pontnál többet, és volt huszonegy asszisztunk.
Fekete Ádám: – A Jászberény megérdemelten nyerte meg a mérkőzést. Az első negyedben sok pontot kaptunk, majd rendeztük védekezésünket. Nehezítette a helyzetünket, hogy Spica alig negyedórát tudott játszani, és ezt követően center nélkül maradtunk. Sajnos sok támadólepattanót engedtünk ellenfelünknek, és ezekből könnyű pontokat dobott.