Férfi kosár NB I: a Falcóé a középszakasz második helye

2018.05.09. 20:07
A Falco 89–75-re nyert hazai pályán a Körmend ellen a férfi kosárlabda NB I szerdai játéknapján, ezzel biztossá vált, hogy a felsőház második helyén zárja a középszakaszt.
Hol a labda? – A galéria megnyitásához kattintson a képre! (Fotó: Nagy Jácint)

A Falcónak egy győzelem kellett a második helye bebiztosításához, és erre remek alkalmat kínált a Körmend elleni hazai derbi. A szombathelyiek éltek is a lehetőséggel, a nagyszünetre 13 pontos előnyt szereztek, a mérkőzés második felében pedig ezt megőrizték.

A fél órával később kezdődő Fehérvár–Szolnok mérkőzés vége így tét nélküli vált, az Alba azért becsületből győzelemmel szolgálta ki közönségét.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
KÖZÉPSZAKASZ
FELSŐHÁZ
FALCO-VULCANO ENERGIA KC SZOMBATHELY–EGIS KÖRMEND 89–75 (26–16, 20–17, 18–19, 25–23)
Szombathely, 2850
néző. V: Benczur, Győrffy, Söjtöry
FALCO: GOVENS 17/6, PERL 16, Váradi B. 9/3, Boriszov 13/6, TAYLOR 10. Csere: Pusztahvar 3, NORFLEET 19/9, Tóth N. 2. Edző: Szrecsko Szekulovics
KÖRMEND: WRIGHT 16/6, Hollins, FANNING 17/6, Ferencz 7/3, Davis-Smith 12. Csere: Csorvási 9, Tuoyo 14/3, Halász, Bán, Németh Á. Edző: Antonisz Konsztantinidesz
Az eredmény alakulása. 3. perc: 5–0. 5. p.: 16–5. 8. p.: 25–11. 12. p.: 30–21. 15. p.: 34–25. 18. p.: 37–30. 20. p.: 46–33. 24. p.: 52–43. 27. p.: 59–49. 30. p.: 64–52. 33. p.: 75–57. 37. p.: 83–66
Szrecsko Szekulovics:
– Gratulálok a fiúknak, jól játszottak, megérdemelt győzelmet arattak. És természetesen örülök a második helynek is. Remélem, hogy ezt a formát át tudjuk menteni a playoffra is – ugyanis szeretnénk idén is döntőt játszani. A középszakaszból még hátra van a Szolnok elleni meccs, de nem tagadom, mi már a rájátszásra készülünk.
Antonisz Konsztantinidesz: – Elismerésem a Falcónak, megérdemelten nyert. Ugyanakkor bevallom, hogy néhány játékvezetői ítélettel nagyon nem tudtam egyetérteni. Mi is legalább az elődöntőig el akarunk jutni, és azon dolgozunk, hogy ennél jobb teljesítményt nyújtsunk a folytatásban.

ALBA FEHÉRVÁR–SZOLNOKI OLAJ KK 84–67 (25–21, 16–16, 22–17, 21–13)
Székesfehérvár, 2000
néző. V: Cziffra, Pálla, Farkas G.
FEHÉRVÁR: HILL 23/6, Harris 5/3, Simpson 5/3, LÓRÁNT 14/3, Keller Á. 9/3. Csere: MOHAMMED 13/3, Horton 9, Filipovity M. 3/3, Kovács Ákos 3, Keller I. Edző: Dzunics Braniszlav
SZOLNOK: PERRY 16/3, Vojvoda 11/3, Kovács P. 5/3, FORD 11/3, Andric 6. Csere: Tóth Á. 9, Browning 6/6, Rudner 3/3. Edző: Dragan Alekszics
Az eredmény alakulása. 3. perc: 2–9. 5. p.: 4–14. 8. p: 16–18. 12. p.: 25–23. 15. p.: 31–27. 18. p.: 37–33. 22. p.: 43–39. 25. p.: 53–44. 28. p.: 60–54. 32. p.: 65–57. 35. p: 72–57. 38. p.: 77–61
Dzunics Braniszlav:
– Megérdemelten nyertünk, bár az elején a védekezésünk nem működött elég hatékonyan, sok támadólepattanót engedtünk a Szolnoknak és sok kosarat kaptunk második szándékból. A szünet után már összeállt a támadásunk és a védekezésünk is, sok energiával játszottunk.
Dragan Alekszics: – Jó mérkőzés volt! Az első hét-nyolc percben az Alba még nem találta meg a megfelelő ritmust, a mi legnagyobb problémánk pedig az volt, hogy támadásban nagyon sok üres helyzetet hagytunk ki, és a palánk alatt sem tudtunk igazán eredményesek lenni. Készültünk arra, hogy megállítjuk a fehérváriak gyors játékát, ám ezt nem mindig sikerült megvalósítani.

KÖZÉPHÁZ
ZALAKERÁMIA ZTE KK–KAPOSVÁRI KK 88–77 (13–25, 25–20, 28–17, 22–15)
Zalaegerszeg, 800
néző. V: Kapitány, Praksch, Jakab L.
ZTE: KINNEY 20/3, Vaughn 13/9, BENKE 16/3, Szabó Zs. 2, RADIC 17/3. Csere: Mikovics 11, Horváth Á. 6, Mohácsi 3, Kis R., Doktor, Kovács B., Kovács M. Edző: Bencze Tamás
KAPOSVÁR: Dunn 16/3, Baki 5/3, GIBBS 16/6, SPICA 16, Ivosev 13. Csere: Hendlein 11/3, Bogdán, Tóth P., Hock, Filipovity P. Edző: Fekete Ádám
Az eredmény alakulása. 4. perc: 0–9. 8. p.: 7–17. 13. p.: 18–32. 17. p.: 31–39. 22. p.: 51–46. 28. p.: 64–54. 35. p.: 76–64. 38. p.: 81–69
Kipontozódott: Szabó Zs. (39. p.)
Bencze Tamás:
– Az első negyedben nem játszottunk jól. A védekezésünkkel volt elsősorban probléma. Elég gyorsan változtatni tudtunk és javult a játékunk, egyre jobb lett a ritmus, s ekkor már a támadásainkban is lényegesen eredményesebbek lettünk. Még mindig akadtak hibák, de nagyon fontos mérkőzést nyertünk a nyolc közé kerülésért zajló csatározásban.
Fekete Ádám: – Az egész szezonban végigkísér bennünket, hogy jól kezdünk, aztán ha nem sikerül egy-két megoldás, elbizonytalanodunk. Így volt ez most is. Tizennégy-tizenöt percig nem volt probléma, azt követően viszont fölénk kerekedett a ZTE, ritmusosabb, gyorsabb játékkal megérdemelten nyert.

PÉCSI VSK-VEOLIA–ATOMERŐMŰ SE 76–75 (29–18, 20–18, 9–20, 18–19)
Pécs, 1400
néző. V: Papp P., Frányó, Hervay
PÉCS: DURHAM 15/12, BROOKS 13/3, ANTÓNI 13/3, BUDIMIR 18/6, Harazin 9. Csere: Sarlija, Bíró 3/3, Supola 5/3, Simon K. Edző: Csirke Ferenc
ATOMERŐMŰ: RUJÁK A. 8, TARRANT 24/12, BARNIES 11/6, EILINGSFELD 16/3, Guinn 3/3. Csere: Ogunyemi 2, Medve 6/6, Gulyás M. 3/3, Garamvölgyi 2. Edző: Schmidt Béla
Kipontozódott: Sarlija (35. p.)
Csirke Ferenc:
– Ezzel a meccsel nem is szeretnék foglalkozni, elfáradtunk a második félidőre. Büszke vagyok az eddigi idényünkre, tizenkilenc győzelmet arattunk, de most kezdődik a bajnokság érdemi szakasza. Ha mindenki egészségesen tudja vállalni a negyeddöntőt, akkor nyílt sisakkal mehetünk neki.
Schmidt Béla: – Az első félidőben ültek a pécsiek triplái, és sok könnyű gólt engedtünk nekik. A másodikban jobban védekeztünk a belső területeken és a külső dobásaik már nem voltak olyan hatékonyak.