Az Atom nagy csatában győzött az Alba ellen

2010.03.19. 19:54
Nagy csatát hozott a forduló rangadója (Fotó: Fuszek Gábor)
A férfi kosárlabda NB I 23. fordulójának pénteki játéknapján a hazai pályán játszó Atomerőmű nagy csatában 67–66-ra győzött az Albacomp ellen.

Az alapszakasz 23. fordulójának pénteki játéknapján a tabella negyedik és ötödik helyezettje találkozott egymással: az Atomerőmű fogadta az egy hellyel mögötte tanyázó Albacompot.

A hazaiak kezdték jobban a mérkőzést: Jerome Anthony Lagrange hárompontosa adta meg az alaphangot, és a hatodik perc végére már nyolcpontosra nőtt a két csapat közötti differencia (16–8). A negyed hátralévő részében még tovább duzzadt a különbség, a fehérváriak csak Michael Lee triplájának köszönhették, hogy 11 pontos hátrányból várhatták a folytatást (26–15).

A második játékrész az Albacompé volt, a vendégeknél főleg David Toya volt elemében (tíz pontot dobott a második tíz percben), így a nagyszünet előtt már „lőtávolon belül" voltak a fehérváriak (39–36). A fordulás után is folytatódott a vendégek feltámadása, Hanga Ádám duplájával egy pontra jöttek fel, sőt, Toya hármasával már ők vezettek (39–41).

Az Atomerőmű ekkor mintha leblokkolt volna, ugyanis a hazaiak az elkövetkező percekben 11 pontot kaptak úgy, hogy nem tudtak válaszolni, így az Albacomp tekintélyes előnyre tett szert (39–52), amelyet meg is őrzött a negyedik végéig (44–55). Az utolsó játékrész ennek ellenére izgalmasan alakult, négy perccel a vége előtt már mindössze hat pont volt a két együttes közötti különbség.

A paksiak nem adták fel, Kovács Ákos, majd Ivory Clark is betalált, és Tory Walker kosaránál 62–62-es döntetlent mutatott az eredményjelző. Ekkor még három perc volt hátra. Egy gyors kosárváltás után 64–64-re módosult az állás, az idő pedig tovább fogyott... A döntő momentum Kovács Ákos nevéhez fűződött, aki az utolsó percben értékesített egy büntetőt, 67–66-ra alakítva ezzel az állást.

Mivel az Albacomp a hajrában már nem tudott pontot szerezni, a közönség nem sajnálta, hogy Kovács a második büntetőt már kihagyta...

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
23. FORDULÓ
ATOMERŐMŰ–ALBACOMP 67–66 (26–15, 13–21, 5–19, 23–11)
Paks, 1800 néző. V: Hartyáni, Cziffra, Szilas
ATOMERŐMŰ: Lagrange 3/3, HORVÁTH Á. 21/9, Kiss Zs., CLARK 8, Dill 9/3. Csere: KOVÁCS Á. 8/3, WALKER 10, Medve, GULYÁS 8. Edző: Horváth Imre
ALBACOMP: SIMON B. 12/6, Hanga 4, Radovics 2, LEE 11/9, Farkas A. 5. Csere: Keller 3, TOYA 23/9, Bódi 6. Edző: Szrecsko Szekulovics
Az eredmény alakulása: 5. p.: 15–8. 9. p.: 24–11. 15. p.: 28–24. 18. p.: 35–26. 24. p.: 39–52. 37. p.: 62–62. 38. p.: 62–64
Kipontozódott: Lagrange (30. p.), Bódi (40. p.)
Horváth Imre: – Nagyon örülök, hogy megint mindenki hozzátette a magáét a sikerhez. Most már nem először a küzdőszellemünknek köszönhetjük, hogy a magunk javára fordítottuk a mérkőzést. Annak is nagyon örülök, hogy Gulyás Robi ismét visszatért, az ő rutinja, tapasztalata aranyat ért a palánk alatt. Nélküle nem nyertünk volna.
Szrecsko Szekulovics: – A végére elfogytak a magas embereink. Nem tudtunk mit kezdeni Gulyás Róberttel. S ami még a vereségünkhöz vezetett: nem tudtunk mit kezdeni a második félidőben a paksiak zónája ellen. Nem voltunk eredményesek távolról, és nem dobtuk jól a büntetőket. A végén a szerencse is közrejátszott abban, hogy ki nyer, ez ezúttal a hazaiaknak kedvezett.

MARSO-VAGÉP NYÍREGYHÁZA KK–KAPOSVÁRI KK 97–67 (23–15, 22–17, 24–18, 28–17)
Nyíregyháza, 700 néző. V: Földházi, Hegedűs, Balog Gy.
NYÍREGYHÁZA: GENNIE 19/9, SZARVAS 11/9, HENDERSON 14, SITKU 31/15, LEKLI 17/3. Cs: Siska 2, Nagy K., Mohácsi 3. Edző: Ferenczi Tamás
KAPOSVÁR: Ceskovic 12/6, VOJVODA 15/9, Welton 13/3, Kováts R. 2, Dávid G. 4. Csere: Orosz 2, Hendlein 2, Soós 12/9, Kiss K. 5/3. Edző: Fekete Ádám
Az eredmény alakulása: 3. p.: 10–0. 5. p.: 15–2. 9. p.: 18–12. 14. p.: 32–21. 18. p.: 36–30. 24. p.: 51–34. 29. p.: 68–45. 32. p.: 76–55. 37. p.: 87–57
Ferenczi Tamás: – Ez a mérkőzés is bebizonyította: ha keményen dolgozunk, annak előbb-utóbb meglesz az eredménye. A szezon legjobb játékával nyertünk.
Fekete Ádám: – Nagyon gyengén játszottunk, a sziporkázó Nyíregyháza megérdemelten nyert.

SOPRONI KC–PÉCSI VSK PANNONPOWER 71–78 (21–14, 11–25, 25–18, 14–21)
Sopron, 1000 néző V: Bognár, Vrányó, Gál
SOPRON: Richarson 16/6, COUISNARD 14, MOLNÁR A. 13/3, Szabó Zsolt 12/6, KNIGHT 10. Cs: Pojbics 4/3, Keresztes, Gombás, Palmai 2. Edző: Meszlényi Róbert
PVSK: Ames 8, Lakatos 7, Eilingsfeld 2, Bojovic 6, HELBICH 14/3. Cs: RUJÁK 15/9, Hosszú 10/6, Czigler 6, Czanak 10/3. Edző: Mavrenski Ivica
Mérkőzés alakulása: 3. p.: 11–3. 7. p.: 16–8. 9. p: 19–12. 13. p.: 23–18. 16. p.: 23–24. 18. p.: 25–31. 23. p.: 40–46. 25. p.: 48–49. 28. p.: 54–51. 32. p.: 59–67. 36. p: 70–69
Kipontozódott: Couisnard 40.p.
Meszlényi Róbert: – A végjátékban eladott labdánkból kihagytuk a büntetőket, és ez csak vereséget hozhatott.
Mavrenski Ivica: – Sportemberi tartásból jelesre vizsgáztunk. Rosszul kezdtük a mérkőzést, de ebből sikerült felállnunk, és megérdemelten győztünk.