Női kosárlabda NB I: simán győzött a százszázalékos DVTK

MTI/B. D. K.MTI/B. D. K.
2023.11.25. 21:00
A mezőnyben egyedüliként százszázalékos DVTK 72–36-ra győzött a Vasas Akadémia otthonában, míg a BEAC Újbuda odahaza 82–79-re nyert a Szekszárd ellen a női kosárlabda NB I szombati játéknapján.

A nyitónegyed még szoros volt, ám a félidőben már 35–27-re vezetett a DVTK, amely a harmadik játékrészt 21–2-re nyerte meg. A Vasas a második félidőben csupán kilenc pontra volt képes.

Az ELTE BEAC nagy csatában 82–79-re legyőzte a vendég Szekszárdot.

A találkozón a csapatok szinte végig fej fej mellett haladtak, még az utolsó percben is döntetlen volt az állás, a végjátékban pedig Kolby Morgan volt a nyerőember.

A hazaiaktól Morgan 23 és Angyal Barbara 21, a riválistól Boros Júlia 23 és Jacinta Monroe 21 pontot dobott.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
VASAS AKADÉMIA–DVTK HUN-THERM 36–72 (16–17, 11–18, 2–21, 7–16)
Pasaréti út, 264 néző. V: Szilágyi, Major, Horváth Cs.
VASAS: M. Taylor 3, Gelei 6/6, Tóth O. 7/6, JÁHNI 8, Salamon Zs. 4. Csere: Madár E. 2, Madár K. 2, Kádár 2, Boros B. 2, Villányi. Edző: Milos Pavlovics
DIÓSGYŐR: Aho N. 2, TOMAN P. 10/3, LELIK 11/3, CHARLES 12, GRIGALAUSKYTE 8. Csere: Tenyér 5, Ato T. 9/3, Garbin 4, A. Tadic 9, Oláh F., Vég-Dudás 2. Edző: Völgyi Péter
Az eredmény alakulása. 4. perc: 2–6. 8. p.: 14–16. 13. p.: 19–23. 17. p.: 27–32. 23. p.: 27–39. 27. p.: 28–48. 34. p.: 32–59. 38. p.: 36–68. Kipontozódott: Tóth O. (40. p.)
Milos Pavlovics: – Számítani lehetett arra, hogy egy ponton kezébe veszi a DVTK az irányítást, de a második félidei teljesítményt illetően nagyon csalódott vagyok. Nem vagyunk könnyű helyzetben, hiszen kevesen vagyunk, így nem tudunk megfelelően készülni az edzéseken és a meccseken is nagyon rövid a padunk. Húsz percen keresztül egész jól tartottuk a lépést egy nagyon erős csapat ellen, ami mindenképp pozitívum.
Völgyi Péter: – A sűrű menetrend miatt igyekeztünk pihentetni kulcsembereinket, hiszen az Euroligában és a magyar bajnokságban is várnak még ránk fontos meccsek. Az első félidőben nem melegedtünk be kellőképpen, így a harmadik negyedben változtattunk a védekezésen. Néhány statisztikai adattal nem vagyok megelégedve, sok eladott labdánk volt és túl könnyen hagytuk az ellenfelet lepattanózni támadásban, ám ezektől függetlenül megérdemelten nyertünk még ilyen nagy különbséggel is.

E.ON ELTE BEAC–TARR KSC SZEKSZÁRD 82–79 (28–24, 12–15, 18–20, 24–20)
Gabányi László sportcsarnok, 400 néző. V: Lengyel, Sörlei, Gruber
BEAC: K. MORGAN 23/12, ANGYAL B. 21/9, KATONA B. 6/6, TÓTH F. 11/3, Pavics 8. Csere: Ozola 11/3, Milkovics 2, Zsámár. Edző: Mészárosné Kovács Andrea
SZEKSZÁRD: Sztanacsev 8/6, BOROS J. 23/9, Holcz, Mányoky R. 5, Krnjics 3. Csere: WESTBELD 11, Horváth B. 3/3, Árvai, Theodoreán 5, MONROE 21. Edző: Zseljko Djokics
Az eredmény alakulása. 4. perc: 10–9. 8. p.: 21–20. 13. p.: 30–30. 17. p.: 32–34. 22. p.: 50–41. 26. p.: 52–49. 29. p.: 56–57. 33. p.: 61–63. 38. p.: 72–72
Mészárosné Kovács Andrea:
– A magyar kosárlabdázás szempontjából nagyon jó mérkőzést játszottunk. Sokat készültünk a Szekszárd játékából, hatékonyan védekeztünk. Nagy iramot diktáltunk az első félidőben, de a kisebb rotációnk miatt ez csökkent fordulást követően. Kulcsjátékosaink extrát játszottak, azonban a fiatalokat is meg kell említenem. Ki kell emelnem Katona Bogi két tripláját, ami kulcsfontosságúnak bizonyult, nagy szükségünk volt rá.
Zseljko Djokics: – Megérdemelt győzelmet aratott a BEAC, játékosai negyven percen keresztül harcoltak. Nem sikerült semlegesítenünk ellenfelünk kulcsjátékosait, sőt a végjátékban nagy hibákat követtünk el, amelyek nem fértek bele ebbe a meccsbe. Tanulnunk kell ebből a mérkőzésből. Sajnos nincs, olyan mély rotációnk, hogy két fronton harcoljunk, nem tudtunk extra energiával kosárlabdázni.

1. DVTK 6 6 444–316 12
2. Győr 5 4 1 431–316 9
3. Sopron 4 3 1 304–235 7
4. Szekszárd 6 4 2 483–380 10
5. Pécs 5 3 2 385–353 8
6. TFSE 5 3 2 359–350 8
7. BEAC 6 2 4 416–474 8
8. Vasas 6 1 5 326–457 7