Női kosár NB I: végül könnyen győzött a Győr a Szigetszentmiklós ellen

2023.10.15. 21:05
Fotó: gyorikosar.hu
A bajnoki ezüstérmes Győr 22 ponttal nyert Szigetszentmiklóson a női kosárlabda NB I vasárnapi mérkőzésén.

Az Euroligában is érdekelt vendégek a nagyszünetben még csak három ponttal vezettek, de utána egy 17–2-es rohammal kezdték a harmadik negyedet, majd 20 ponttal elhúztak, gyakorlatilag eldöntve a találkozót.

A Rába-partiaknál Destiny Slocum 26, Kristine Anigwe 21, Bach Boglárka 12 pontot szerzett, a hazaiak legjobbja a 20 pontos Chloe Marotta volt.

KOSÁRLABDA
BKG-PRIMA NATURA SZIGETSZENTMIKLÓS–
SERCO UNI GYŐR 66–88 (20–19, 17–21, 14–24, 15–24)
Szigetszentmiklós, 277 néző. Vezette: Cziffra, Rózsavölgyi, Nepp
SZIGETSZENTMIKLÓS: Zsámár P. 3/3, Baltkojiene 15/6, MULLINGS 17, MAROTTA 20/9, Aldazabal 3/3. Csere: Koch 5/3, Takács D., Rozmán 3/3, Bajzáth, Duka, Gróf J., Herzog. Edző: Gedei Tibor
GYŐR: SLOCUM 26/12, DOMBAI 11/3, Gyöngyösi, Török Á., ANIGWE 21/6. Csere: BACH 12, Ruff-Nagy D. 7, Molnárová 4, Hegedűs J. 7/3, Küllős. Edző: Cziczás László
Az eredmény alakulása. 4. perc: 8–6. 8. p.: 20–15. 13. p.: 20–24. 17. p.: 29–30. 23. p.: 39–48. 27. p.: 41–59. 32. p.: 53–66. 38. p.: 63–85
Gedei Tibor: – Az első félidőben viszonylag jól kontrolláltuk a játékot, annak ellenére, hogy ott is nagyon sok ki nem kényszerített hibát követtünk el. Ilyen csapat ellen negyven perc összpontosítás kell. Nyilván a légiósokon kívül nagyon sok fiatal játékosunk van, akiknek ez a szint még kicsit magas, de fejlődnek és helytállnak.
Cziczás László: – A győzelemmel elégedett vagyok. Nagyon furcsa körülmények között dolgozunk jelenleg, úgyhogy nagyon nehéz mérkőzésre számítottam. Azt gondolom, hogy amíg bírták a hazaiak erővel, addig megfelelő partnereink voltak.