Férfi kosár NB I: simán nyert a Kaposvár, megszerezte az első győzelmét a DEAC

S. B.S. B.
2023.10.06. 19:51
Simán nyert a Kaposvár (Fotó: Facebook/Kometa Kaposvári Kosárlabda Klub)
Sima, 94–80-as győzelmet aratott otthon a Kaposvár a Pécs ellen, míg a Debreceni EAC 79–71-re verte meg a Kecskemétet a férfi kosárlabda NB I 2. fordulójában.

A Kaposvár az első félidő végére 16 ponttal el tudott húzni, ami elég is volt a győzelemhez, hiszen hiába vette fel a hazaiakkal a lépést a Pécs a mérkőzés második felében, már nem volt lehetősége igazán közelebb férkőzni. Az összecsapás legeredményesebb játékosa a pécsiek amerikai légiósa, Ronald Jackson volt, aki 28 ponttal és 12 lepattanóval járult hozzá a sikerhez.

Ugyan a Debreceni EAC hamar előnyre tett szert, amit stabilan tartott is, de a kecskemétieknek végig sikerült látótávolságon belül maradniuk, így nem dőlhetett hátra a hazai gárda. Az utolsó negyedben volt, hogy egészen öt pontig szűkítette a különbséget Kecskemét, de nem volt elég eredményes a hajrában, így a DEAC megszerezte első győzelmét az idényben.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
Debreceni EAC–Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét 79–71 (25–17, 22–19, 15–16, 17–19)
Debrecen, 800 néző. Vezette: Földházi, Makrai, Sörlei
DEBRECEN:
EDWIN 18/6, Neuwirth 2, Mócsán 10/6, WILLIAMSON 11/3, Buljevic 9. Csere: Drenovac 14/3, Buckles 10/3, Ságodi 5/3, Hőgye. Edző: Andjelko Mandics
KECSKEMÉT: SINIK 15/9, Bogues 10/3, Ivkovics M. 5/3, Kucsera, Karahodzsics 11. Csere: LAWRENCE 12, Wittmann 9/6, Dramicsanin 3/3, Tóth Barna 6/6. Edző: Forray Gábor
Az eredmény alakulása. 3. perc: 5–4. 7. p.: 11–13. 9. p.: 22–13. 14. p.: 39–20. 18. p.: 43–30. 23. p.: 49–41. 26. p.: 57–41. 30. p.: 62–52. 33. p.: 66–58. 39. p.: 74–69
Andjelko Mandics: – Mentálisan sokkal erősebbek voltunk, mint az első fordulóban, ami ezúttal megfelelő csapatjátékkal is párosult. Minden játékos hozzátett a sikerhez, a kritikus pillanatokon közösen lendültünk át. A védekezésünk összességében jól működött, és a támadásaink java részét is helyzetig játszottuk. Köszönettel tartozom a szurkolóknak, akik az Oroszlány elleni csalódást keltő vereségünk ellenére is kijöttek a csarnokba és drukkoltak nekünk.
Forray Gábor: – A második negyedben védekezésben és támadásban is passzívak voltunk, emiatt a DEAC túl nagy előnyhöz jutott. Megérdemelt hazai siker született, igyekszünk javítani a következő fordulóban.

KOMETA KAPOSVÁRI KK–NKA UNIVERSITAS PÉCS 94–80 (28–22, 24–14, 23–25, 19–19)
Kaposvár, 1800 néző. V: Benczur, Ádám, Kapusi
KAPOSVÁR: D. Jackson 10/9, Paár 2, ABELL 15/9, R. JACKSON 28/15, Koprivica 11. Csere: Fazekas M. 4, Puska 2, Halmai 5/3, Krnjajszki 15/9, Antalics 2. Edző: Váradi Kornél
PÉCS: Lukácsi 3/3, Kovács P. 2, Luzaic 17/3, Meleg G. 10/3, MANJGAFIC 23/9. Csere: DURMO 19/3, Kerpel-Fronius G., Scherer 6, Rátgéber. Edző: Goran Tadics
Az eredmény alakulása. 2. perc: 5–2. 5. p.: 11–10. 8. p.: 19–18. 10. p.: 28–22. 13. p.: 39–22. 17. p.: 46–31. 20. p.: 52–36. 24. p.: 62–42. 27. p.: 70–51. 30. p.: 75–61. 33. p.: 80–66. 36. p.: 85–72. 39. p.: 94–78
Váradi Kornél: – Tudtuk, hogy az első hazai meccs nehéz, és a Pécs kellemetlen játékstílust képvisel. Ennek ellenére végig tudtuk kontrollálni a meccset, a mi akaratunk érvényesült. Voltak hullámvölgyeink, de mindig volt tartásunk. A Pécs többször is védekezést váltott, erre is tudtunk reagálni, amit terveztünk, működött.
Goran Tadics: – Nagyon jól játszott az első félidőben a Kaposvár, keményen, bátran kosárlabdázott, míg nekünk gondjaink akadtak a lepattanózással. Megmutatkozott a hazaiak négy légiósának tapasztalata. Folyamatosak voltak a hullámvölgyeink, és sok labdát eladtunk. Folytatjuk a munkát, keményebben dolgozunk!