Női kosár El: prágai vereséggel kezdett a Szekszárd

2022.10.26. 21:12
Vereséggel távozott a cseh fővárosból a Szekszárd (Fotó: FIBA)
Az Atomerőmű KSC Szekszárd kikapott a cseh USK Praha vendégeként a női kosárlabda Euroliga csoportkörének 1. fordulójában, az A-csoportban.

Nem indult jól a prágai mérkőzés az Atomerőmű KSC Szekszárdnak, 8–2-re vezettek a hazaiak a 4. percben. Ezután összekapta magát a második euroligás idényét kezdő tolnai együttes, Studer Ágnes vezérletével 28–25-re már a harciasan játszó Atom állt jobban a 13. percben.

Az amerikai Victoria Vivians 16 pontnál járt 13 perc alatt, miközben az előző évadban final fourba jutó, ott negyedik helyen záró prágai együttesből hiányzott az amerikai Brionna Jones.

Fordulás után néggyel is vezetett az Atomerőmű, de a harmadik negyed a házigazdáé (27–17) lett, amely az exszekszárdi Teja Oblak remek tripláival 47–47-nél szűk két perc alatt futott egy 12–0-s rohamot, s innentől már nem volt reális esély a vendéggyőzelemre – de összességében helytálltak a tolnaiak.

A Szekszárd egy hét múlva az Euroliga-ezüstérmes török Fenerbahcét fogadja.

NŐI EUROLIGA
1. FORDULÓ
A-CSOPORT
ZVVZ USK PRAHA (cseh)–ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD 82–71 (20–18, 15–19, 27–17, 20–17)
Prága, 800 néző. V: Ivanovics (szerb), Szimeonidisz (görög), Kowalski (lengyel)
PRAHA: OBLAK 28/12, Vioralová 2, Conde 14, A. THOMAS 15, VUKOSZAVLJEVICS 17/6. Csere: Sklenarová 4, Wrzesinski 2. Edző: Natalia Hejková
SZEKSZÁRD: STUDER 13/3, Wallace 6, Mányoky, VIVIANS 27/9, Goree 3. Csere: HEBARD 20, Miklós M., Boros 2. Edző: Djokics Zseljko
Az eredmény alakulása: 3. perc: 6–2. 7. p.: 12–12. 11. p.: 20–21. 14. p.: 25–28. 16. p.: 29–33. 19. p.: 35–35. 22. p.: 41–41. 26. p.: 47–47. 28. p.: 59–47. 33. p.: 64–58. 36. p.: 71–64. 38. p.: 78–69.
Djokics Zseljko: –Büszkék lehetünk arra, ahogyan az első félidőben játszottunk, de aztán fordulás után gyengült a védekezésünk és a prágai csapatban két játékos, Teja Oblak és Alyssa Thomas is kiemelkedőt nyújtott, utóbbi tripla duplát jegyzett. Sajnáljuk, hogy nem tudtuk jobban kihasználni Brionna Jones hiányzását. Köszönjük a sok szekszárdi szurkolónak, hogy elkísértek minket.