Női kosár: a Győr nyolc ponttal legyőzte a Vasast

R. P.R. P.
2022.10.08. 19:09
Dubei Debóra tíz pontot dobott (Fotó: gyorikosar.hu)
A női kosárlabda NB I szombati játéknapján a SERCO UNI Győr 93–85-re legyőzte a Vasast, míg a Sopron 76–39-re nyert otthon a BEAC ellen.

A Győr–Vasas meccsen a mezőny legeredményesebb játékosa nem a győztes csapatból került ki – ez a vasasos Shaquilla Nunn lett 22 ponttal – a győrieknél öten is két számjegyű pontot hoztak össze, illetve tíz játékos szerzett pontot (a fővárosiaknál nyolcan). A legeredményesebb hazai kosaras Aaryn Ellenberg lett 18 ponttal.

A Sopron hazai pályán a várakozásnak megfelelően nagyon simán, 43 pontos különbséggel legyőzte a BEAC csapatát. Jelena Brooks 15 ponttal lett a mezőny legeredményesebbje.

KOSÁRLABDA
NŐI NB I
SERCO UNI Győr–Vasas Akadémia 93–85
(18–15, 30–20, 22–22, 23–28)
Győr, 150 néző. V: Farkas G., Söjtöry, Földesi.
GYŐR: ELLENBERG 18, Dombai 9, Bach 10/6, TÖRÖK Á. 15/9, P. WILLIAMS 11. Csere: Ruff-Nagy 7/3, DUBEI 10/6, Varga Zs. 5/3, Oroszová 4, Weninger 4. Edző: Cziczás László
VASAS: PARDEE 17/9, PAPP K. 18/6, Madár E. 2, Szerencsés 7, Budácsik 4. Csere: Szmailbegovics 13/3, NUNN 22, Madár K., Van Rijs L., Van Rijs D., Salamon 2. Edző: Milos Pavlovics
Az eredmény alakulása. 3. perc: 7–4. 9. p.: 14–15. 12. p.: 22–21. 15. p.: 31–21. 18. p.: 44–27. 26. p.: 58–52. 29. p.: 66–55. 32. p.: 72–62. 38. p.: 90–76. Kipontozódott: Szmailbegovics (39. p.)
Cziczás László:
– Félig tele a pohár, mivel értékes a győzelem a küzdő játékosokból álló Vasas ellen. A mutatott játékban azonban még nem látok mindent, amit szeretnénk megvalósítani.
Milos Pavlovics: – Sosem elégedett vereség után egy edző. Az eredmény önmagában nem rossz a hullámzó teljesítmény után, amelyben azért látszik fejlődés, mert jó ellenfelei voltunk a Győrnek.

Sopron Basket–E.ON ELTE BEAC 76–39 (24–11, 17–7, 19–11, 16–10)
Sopron, 2000 néző. V: Praksch, Rózsavölgyi, Jankovics.
SOPRON: Fegyverneky, SYKES 15, Kunek 13, BROOKS 15/6, Sitku Zs. 9. Csere: Czukor 3/3, Völgyi, VARGA A. 13/3, Böröndy 6, Erdélyi 2, Pfeiffer. Edző: Gáspár Dávid
BEAC: M. Green 4, ANGYAL B. 11/3, Orosz 3/3, Juhász 5, VOJTULEK 13/3. Csere: Katona B., Koch, Milkovics 3, Radócz, Zsámár, Benke S. Edző: Mészárosné Kovács Andrea
Az eredmény alakulása. 3. perc: 8–0. 8. p.: 18–5. 12. p.: 24–13. 15. p.: 26–18. 18. p.: 36–18. 22. p.: 47–18. 25. p.: 51–18. 28. p.: 57–26. 32. p.: 60–30. 35. p.: 64–34. 38. p.: 70–36
Gáspár Dávid:
– Nagyon komolyan vettük a mérkőzést mint mindenki ellen, és a BEAC korábban mutatott játéka is ezt hozta ki belőlünk. Ami nem tetszett, az az ingadozás a koncentráció terén. Voltak periódusok, amikor megforgattuk a csapatot, és nem tudtuk fenntartani a ritmust sem támadásban, sem védekezésben.
Mészárosné Kovács Andrea: – Más minőséget képviselnek a soproniak, mint a legtöbb csapat. A gála tökéletes példája volt annak, hogyan kell a magyar kosárlabdát népszerűsíteni. Ez a gála folytatódott a mérkőzésen is. Ami elkeserít, hogy amikor a Sopron kiváló játékosai már nem voltak a pályán, akkor sem voltunk hajlandóak harcosan és bátran teljesíteni. Bízom benne, hogy tanulunk belőle!

Atomerőmű KSC Szekszárd–BKG-Prima Natura Szigetszentmiklós 98–52 (19–17, 28–7, 24–19, 27–9)
Szekszárd, 800 néző. V: Kapitány, Németh P., Gruber.
SZEKSZÁRD: STUDER Á. 9/3, Boros J. 13/3, VIVIANS 18/12, GOREE 13/3, Hebard 7. Csere: Mányoky, WALLACE 18/12, Holcz 4, Miklós M. 9/3, Horváth D. 2, Bálint R. 4, Szücs G. 1. Edző: Djokics Zseljko
SZIGETSZENTMIKLÓS: Perez 11/6, Zsámár, Katona Sz. 7/3, DEGBEON 8, K. JONES 17/9. Csere: Szabó D. 7/6, Aldazabal, Takács D., Széphalmi-Kovács, Andi 2, Gróf, Duka. Edző: Gedei Tibor
Djokics Zseljko
: – Érezhető volt a játékunkon, hogy hétköznap is pályára léptünk, mert fáradtan, puhán kezdtünk, de aztán sikerült ritmust váltanunk. Örülök, hogy hatvan pont alatt tartottuk ellenfelünket, és hogy rotálni is sikerült. Sokat kell még dolgozunk, de most van több mint egy hetünk készülni a Miskolc elleni rangadóra.
Gedei Tibor: – A második és harmadik negyedben átgázolt rajtunk a Szekszárd, nem tudtunk mit tenni az agresszivitása ellen. Próbáltunk védekezést váltani, de szétdobták a zónánkat a hazaiak.

NKA Universitas PEAC-VBW CEKK Cegléd 87–85 (28–20, 28–24, 18–24, 13–17)
Pécs, 400 néző. V: Minár, Varga-Záray, Vida.
PEAC: Calhoun 9/9, Laczkó 2, WENTZEL 11/9, BURDICK 20, KISS V. 28. Csere: Katanics 6, Sánchez 4, Szücs R. 2, Szelcov, Kaszás-Pap 5. Edző: Jovan Gorec
CEGLÉD: RAKITA 18/18, K. WILLIAMS 30/12, Laufer 3, Bura 8, Cooper 3/3. Csere: Szerelem-Kobolák 9/3, TURUDICS 12/3, Szabó P. 2. Edző: Kosztasz Keramidasz
Az eredmény alakulása. 3. perc: 10–0. 6. p.: 20–5. 13. p.: 30–25. 17. p.: 47–33. 23. p.: 61–51. 26. p.: 67–54. 33. p.: 78–76. 37. p.: 80–83
Jovan Gorec:
– Egész héten arról beszéltünk, hogy a Cegléd jó csapat. Szükségünk volt rá, hogy kiderüljön, miből tudunk építkezni. A Cegléd szerez még meglepetéseket, ezért volt nekünk fontos ez a győzelem. Jó volt látni, hogy vissza tudtunk jönni a mérkőzésbe.
Kosztasz Keramidasz: – Rosszul kezdtünk, mintha a pályán sem lettünk volna. Az egész meccsen a tízpontos hátrány után futottunk. Az első félidőben nem működött a védekezésünk az elzárás-leválások ellen, ahogy ezen változtattunk, jobban ment, energiát kaptunk belőle, a végén nüanszok döntöttek. Büszke vagyok a lányokra a második félidő miatt!