Férfi kosár NB I: nem jelentett akadályt a Falcónak a Kaposvár

Cs. B.Cs. B.
2022.02.19. 19:54
Nem jelentett akadályt a Falcónak a Kaposvár (Fotó: Unger Tamás)
A férfi kosárlabda NB I szombati játéknapján a címvédő Falco KC Szombathely 67–61-re győzött Kaposváron.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I

KAPOSVÁRI KK–FALCO-VOLVO ALPOK AUTÓ SZOMBATHELY 61–67
(18–20, 20–13, 10–20, 13–14)
Kaposvár, 1000
néző. V: Földházi, Nyilas, Kovács N. J.
KAPOSVÁR:
HILLIARD 15/3, T. J. Price 14/6, Plézer, MARTIN 15, Csorvási 2. Csere: X. Ford 13/3, Krnjajszki, Puska 2, Bogdán. Edző: Nikola Lazics
SZOMBATHELY: VÁRADI 15/6, Kovács B., CLARK 8/6, Golomán 5/3, Keller Á. 6/3. Csere: Somogyi 6/6, Hawkins 2, PERL 16/3, Barac 9/3, Verasztó. Edző: Milos Konakov
Az eredmény alakulása. 3. perc: 5–3. 7. p.: 12–12. 12. p.: 23–22. 17. p.: 30–27. 22. p.: 40–36. 27. p.: 46–51. 32. p.: 50–53. 37. p.: 54–61
Nikola Lazics: – Kemény mérkőzés volt. Azért nyert a Falco, mert sokkal jobban játszott a harmadik negyedben. Nehéz volt ilyen energiaszinten játszani az egész mérkőzésen. Jól védekeztünk, de nem volt jó ritmusú a támadásunk. Türelmetlenek voltunk, a végén pedig a tiszta helyzeteinket sem dobtuk be. Minden, amit eddig csináltunk az utóbbi két hónapban, az a jó védekezésünknek köszönhető. A Falco messze a legjobb csapat Magyarországon, sokkal hosszabb rotációval. Sajnálom, hogy nem az eredeti időpontban játszhattuk ezt a meccset, amikor mi is többen voltunk.
Milos Konakov: – Nem csak most, eddig is kitűnő kosárlabdát játszott a Kaposvár. Kemény meccsre számítottunk, a védekezésre helyeztük a hangsúlyt a felkészülés során. Az első félidőben kaptunk több könnyű kosarat, akkor nem játszottunk jól. A szünet után csak alig több mint húsz pontot engedtünk az ellenfélnek, ezzel visszajöttünk a meccsbe. Támadásban volt tizenkilenc eladott labdánk, ez jelzi, hogy nem ez az erős oldalunk, ezért is mondom, hogy a védekezés kulcsfontosságú.