Férfi kosár BL: hazai pályán szenvedett vereséget a Szolnok

2016.12.20. 20:25
Most sem tudott nyerni a fehér mezes Szolnok (Fotó: Koncz György)
A Szolnoki Olaj hazai pályán 91–81-re kikapott a csoportja meghatározó csapatai közé tartozó német Ludwigsburgtól a férfi kosárlabda Bajnokok Ligája keddi játéknapján.

A második negyed hajrájától végig a vendégek vezettek, és hiába zárkózott fel az Olaj 61–63-ra a harmadik játékrészben, a németek egy 9–0-s rohammal újra elhúztak, és onnantól tartották megnyugtató előnyüket.

A szolnokiak csupán egyet nyertek meg az eddigi tíz mérkőzésükből, és csoportjuk utolsó helyén állnak. Folytatás januárban.

FÉRFI KOSÁRLABDA BAJNOKOK LIGÁJA
10. FORDULÓ

SZOLNOKI OLAJ–LUDWIGSBURG (német) 81–91 (17–21, 27–28, 17–19, 20–23)
Szolnok, 1000
néző. V: Davidov (orosz), Zascsuk (ukrán), Kokainis (lett)
SZOLNOK: KINNEY 16/3, VOJVODA 16/6, BARNIES 19/3, Boriszov 15/6, Wright 2. Csere: Pavlicsevics 9/6, Wittmann 2, Eilingsfeld 2. Edző: Sztojan Ivkovics
LUDWIGSBURG: HAMMONDS 10/6, McCray 2, Cotton 11/3, MARTIN 17/3, Thiemann 9. Csere: COOLEY 15, Loesing 2, TOPPERT 15/15, Bazoumana 2, Boone 1, Braunig 4, Gonzalvez 3/3. Edző: John Patrick
Az eredmény alakulása. 4. perc: 5–9. 7. p.: 13–13. 9. p.: 15–18. 13. p.: 20–28. 14. p.: 30–30. 17. p.: 39–37. 19. p.: 42–45. 24. p.: 48–57. 27. p.: 57–61. 31. p.: 61.–72. 34. p.: 68–77. 38. p.: 75–83
Kipontozódott: Eilingsfeld (36. p.)
Sztojan Ivkovics:
– Rosszabbra számítottam, mert egy nagyon jó állományú és fizikailag erős csapattal találtuk magunkat szemben, ráadásul egyik centerünket, a válogatott Tóth Ádámot nélkülöznünk kellett. Sajnos a vendégek huszonkét támadólepattanót szedtek, és ez nagyon sok ezen a szinten. Fáradtak vagyunk, és ez meg is látszott rajtunk a mérkőzés egyes periódusaiban.
John Patrick: – Örülünk, mert nagyon fontos idegenbeli győzelmet arattunk. Tudtuk, hogy a Szolnok különösen hazai pályán nagyon veszélyes, ezért igyekeztünk jól felkészülni a játékára. Azt gondolom, megérdemelten nyertünk, mert sok labdát szereztünk, nagyon jól szedtük a lepattanókat, és ezúttal a külső dobásaink is bejöttek.